PDA

View Full Version : سوال: قرار دادن تصویر افراد در کنار مشخصات فردی

مریم رضائی
جمعه 27 فروردین 1389, 16:21 عصر
با عرض سلام خدمت دوستان گرامی.میدونم این بحث و تاپیک زیاد مطرح شده اما من 3تا مشکل دارم گفتم 3تا تاپیک نزنم.
1-تموم نمونه هایی که توی فرم بود رو دیدم.خیلی هم جالب بودن اما نتونستم ازشون استفاده کنم.هرچقدر ور رفتم نشد.من می خوام کنار مشخصات هر فرد عکس اش هم بیاد.اگر کسی میتونه کمکم کنه و فایلمو اصلاح کنه (میخوام امکان انتخاب و حذف تصویر وجود داشته باشه)
2-من وقتی ماسک تاریخ رو 1300/00/00 هم میذارم وقتی میخوام تاریخ 1389/02/31 رو ذخیره کنم ایراد میگیره.چکار کنم؟(میدونم تاریخ شمسی هم زیاد مطرح شده اما زیاد وارد نیستم استفاده کنم:خجالت:)
3-میشه یه ریپ.رت ساخت که شماره فرد رو بهش بدیم مشخصات و تصویرشو چاپ کنه؟

فایلمو هم گذاشتم.

ali190
جمعه 27 فروردین 1389, 18:30 عصر
باسلام
تقریباً مشکلت حل شد
خودتم روش کار کنی بهتر میشه
فقط شرمنده
حول حولکی شد.

مریم رضائی
جمعه 27 فروردین 1389, 19:00 عصر
باسلام
تقریباً مشکلت حل شد
خودتم روش کار کنی بهتر میشه
فقط شرمنده
حول حولکی شد.
مشخصا هر فردی عکس خودشو داره اما این جوری که شما درستش کردی عکس همشون یکی میشه.!!بعضی موقتا میاد بعضی وقتا نمیاد.خودتم یه تست بزن.یعنی بین رکورد ها که جابجا میشم عکسا قاط میزنه.

ali190
جمعه 27 فروردین 1389, 19:07 عصر
درست کار میکنه عزیزم
مشکلی نداره

مریم رضائی
جمعه 27 فروردین 1389, 19:13 عصر
درست کار میکنه عزیزم
مشکلی نداره
این نمونه رو ببین.وقتی که یه رکورد جدید ایجاد میکنیم عکس رکورد قبلی نمیاد جاش.
تا زمانی که خودمون یه تصویر بهش بدیم.درسته؟

ali190
جمعه 27 فروردین 1389, 20:34 عصر
با سلام
این کدها رو در فرمت کپی کن

Private Sub Form_Current()
On Error Resume Next
Me.Refresh
Me.Repaint
Me.Image60.Picture = Null
Me.Refresh
Me.Repaint
If IsNull([code]) = True Then
Me.Image60.Picture = ""
Else
Me.Image60.Picture = Me.pic
End If
End Sub

مریم رضائی
جمعه 27 فروردین 1389, 22:14 عصر
سلام.این کد رو کپی کردم درست شد.اما یه ایرادی توی ریپورت داره اینه که من میخوام ریپورت به همون شکل فرم بشه.میدونین فرم از 3 قسمت تشکیل شده :
1-اطلاعات شخصی
2دلیست دفترچه ها
3-لیست تخلفات
که هرکدم جدول خاص خودشو داره .موقعی که میخوام ریپورت درست کنم توی ری÷ورتم دادهها تکرار میشن.اگر به تخلفات و دفترچه ها داده ای اضافه کنید متوجه عرضم میشید.
از کمکتون ممنونم.(راستش اینو داشتم درست میکردم واسه محل کارم،میخواستم یه سرچ هم با چندتا گزینه داشته باشه،با این وضع ام که هیچی بلد نیستم فعلا که تو همینشم موندم!)

dadsara
شنبه 28 فروردین 1389, 09:25 صبح
در فایل ضمیمه ریپورت یک را اجرا کنید و شرط مورد نظر خود را روی آن اعمال کنید

مریم رضائی
شنبه 28 فروردین 1389, 13:46 عصر
در فایل ضمیمه ریپورت یک را اجرا کنید و شرط مورد نظر خود را روی آن اعمال کنید
سلام.
خوب این ریپورت اصلا عکس پرسنلی توش نمیاد و چطوری من واسش تعریف کنم که از فلان کد ریپورت بگیره.شرط رو کجا واسش تعریف کنم.؟:اشتباه:

انگوران
شنبه 28 فروردین 1389, 16:36 عصر
شايد اين لينك بتونه كمكت كنه
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=58610

مریم رضائی
شنبه 28 فروردین 1389, 20:30 عصر
شايد اين لينك بتونه كمكت كنه
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=58610

با سلام.
من این لینکو دیدم.راستش زیاد برنامه نویسی بلد نیستم.هرچی بلد بودم بکار بردم اما نشد.دادسرا لطف کرد واسم یه ریپورت درست کرد که مشخصات فرمم توش میاد دقیقا.
اما عکس پرسنلی نمیاد توش.میشه همون فایلی که دادسرا واسم تصحیح کرده رو فقط طوری ویرایش کنید که عکس تو ریپورت بیاد بقیه چیزای ریپورت درستکاری نشه؟
با عرض معذرت زیاد بلد نیستم کد نویسی رو.:خجالت: اگه یه نفر کمکم کنه ممنون میشم.:لبخندساده:

morrning
شنبه 28 فروردین 1389, 20:43 عصر
فکر کنم وقتی به رکوردی که فاقد عکسه میره به مشکل بر می خوره!

moalla
یک شنبه 29 فروردین 1389, 01:15 صبح
با سلام
خانوم رضایی من فایلتون رو نگاه کردم. شما عکس رو داخل خود بانک ذخیره میکنید. این کار زیاد توصیه نمیشه و پیشنهاد بهتر اینه که فایل رو در پوشه ای که در کنار فایل قرار میدید کپی کنید.
من توی این برنامه هام از این روش استفاده میکنم:
با کلیک کاربر روی دکمه اضافه کردن تصویر یک پنجره open نمایش داده میشه. کاربر عکسش رو انتخاب میکنه. برنامه اون عکس رو توی پوشه ای که کنار خود فایله قرار میده. در واقع یک کپی از اون میگیره. توی فرمهای دیگه هم وقتی فامیل یا کد فرد انتخاب میشه عکسش رو خودکار میاره. اگه این مثال به دردتون میخوره برام پیام بذارید تا اون رو از برنامه ام جدا کنم و بصورت یک مثال مجزا اینجا بذارم

مریم رضائی
یک شنبه 29 فروردین 1389, 10:48 صبح
با سلام
خانوم رضایی من فایلتون رو نگاه کردم. شما عکس رو داخل خود بانک ذخیره میکنید. این کار زیاد توصیه نمیشه و پیشنهاد بهتر اینه که فایل رو در پوشه ای که در کنار فایل قرار میدید کپی کنید.
من توی این برنامه هام از این روش استفاده میکنم:
با کلیک کاربر روی دکمه اضافه کردن تصویر یک پنجره open نمایش داده میشه. کاربر عکسش رو انتخاب میکنه. برنامه اون عکس رو توی پوشه ای که کنار خود فایله قرار میده. در واقع یک کپی از اون میگیره. توی فرمهای دیگه هم وقتی فامیل یا کد فرد انتخاب میشه عکسش رو خودکار میاره. اگه این مثال به دردتون میخوره برام پیام بذارید تا اون رو از برنامه ام جدا کنم و بصورت یک مثال مجزا اینجا بذارم

سلام.
نمیدونم چرا اینقدر کارپیچیده شد.
ببینید.من میخواستم برنامه ام طوری باشه که عکس ÷رسنلی کنار مشخصات هر فردی باشه.و موقع ریپورت گرفتن بعد از پرسیدن کد فرد مشخصاتشو با عکس اش واسم بیاره.
اینو مطرح کردم.یکی از دوستان زحمت کشید طریقه عکس گذاشتن رو بهم گفت و فایلمو اصلاح کرد اما ریپورتمو درست نکرد.یکی دیگه از اساتید ریپورتمو درست کرد و مشخصات کامل میاد اما عکس اش نمیاد و موقع ریپروت گرفتن از ما کد نمیخوا دد همینجری ریپورت میگیره.:اشتباه:
منم که زیاد بلد نیستم قاطی شون کنم!یعنی هرچی ور رفتم آخرش درست نشد.
شما میتونید فایلمو اصلاح کنید؟باورکنید بلد نیستم اونقدر وگرنه خودم درستش میکردم.صد تا مثال مرتبط هم دیدم اما خوب نمیتونم.:ناراحت:

moalla
یک شنبه 29 فروردین 1389, 13:51 عصر
فایلتون رو ضمیمه کنید تا اصلاحاتی که گفتید رو روش انجام بدم

مریم رضائی
یک شنبه 29 فروردین 1389, 14:19 عصر
مرسی
اینم فایلم

moalla
یک شنبه 29 فروردین 1389, 15:56 عصر
فایلتون تقریبا اشکالی نداشت و کار میکرد
البته یک کوچولو تغییرش دادم
توی گزارش الان کد یک رو بزنید عکس گل میاد و اگه کل دو رو بزنید چیزی نمیاد
راستی ایدتون برای تمام صفحه کردن جالب بود. هر چند خود اکسس راه ساده تری داره اما روش شما هم جالب بود برام

مریم رضائی
یک شنبه 29 فروردین 1389, 16:38 عصر
راستی ایدتون برای تمام صفحه کردن جالب بود. هر چند خود اکسس راه ساده تری داره اما روش شما هم جالب بود برام

سلام.ببخشید من اصلا تغییری ندیدم.کجاشو اصلاح کردین؟
الان وقتی ریپورت 2 رو اجرا میکنم از من کد رو می خواد.و تصویر شخص هم توش میاد.درسته؟من میخوام ریپورت 1 اینجوری بشه یعنی علاوه بر پرسیدن کد برای ایجاد ریپورت عکس شخص مورد نظر هم توش بیاد.در واقع تلفیقی از ریپورت 2 و 1 میشه.اینو برام اصلاح کنید لطفا.
فایل رو با ویرایش اسم ریپورت ضمیمه کردم.مرسی

moalla
یک شنبه 29 فروردین 1389, 18:40 عصر
منظورتون از گزارش يك و دو رو متوجه نميشم. و اصلا متوجه نميشم دقيقا كدوم قسمت رو ميخوايد تغيير بديد.

مریم رضائی
یک شنبه 29 فروردین 1389, 22:21 عصر
:متفکر::متفکر::متفکر:
واقعا متوجه نشدید؟!
من میخوام موقعی که گزارش اجرا شد از ما کد رو بپرسه و بعد از وارد کردن کد اطلاعات مربوط به اون فرد در گزارش بیاد و عکس اش هم در گزارش باشه.
(اطلاعات فرد در 3 جدول ذخیره میشه،میخوام همه اطلاعاتش در گزارش ذکر بشه)
ان شالله که متوجه شده باشید.
از دوستان گرامی (dadsara و دیگر اساتید میخوام کمک کنن)
plz

moalla
دوشنبه 30 فروردین 1389, 10:08 صبح
ببین الان درست کار میکنه

مریم رضائی
دوشنبه 30 فروردین 1389, 11:35 صبح
ببین الان درست کار میکنه

:عصبانی++::عصبانی++::عصبانی++:
واقعا اینقدر مشکل من مشکله؟!توی این فرم درمورد چه مشکلاتی دره بحث میشه اونوقت مارو باش!!
آقا-خانمmoallaی عزیز.تا این فایلی رو که شما پیوست کردید رو باز میکنم این ارور میاد:
'can not open the fi
le'capture.png
http://www.4freeimagehost.com/show.php?i=078fce128d28.jpg
بعداشم،اولا که در فرمم اصلا عکسی نمیاد.هرچی انتخاب میکنم عکسوخبری نیست که نیست!!
ریپورت ها هم که دست نخورده بودن!
فایل رو دوباره پیوست میکنم،خوهشا به فرمش دست نزنید.فقط ریپورت که بعد از وارد کردن کد شخص در قسمت جستجو گزارش مربوط بهش باز شه و عکس پرسنلی توش باشه .
plz این فایلو اصلاح کنید.بعضی چیزهاشو حذف کردم که متوجه بشید.
(از دوستان گرامی،dadsara,amirzazadeh ,...هم میخوام کمک کنن مشکلم حل شه)

moalla
دوشنبه 30 فروردین 1389, 13:24 عصر
چقدر عصبانی؟؟
اون خطا رو میدونم از کجاس و با یه تنظیم کوچولو حل میشه اما بقیه قسمتها درست کار میکنه
گزارشها هم نگفته بودین دوباره طراحی بشه
حدس میزنم اشکال کار از کجاس:
شما یک صفحه پس زمینه طراحی کردید که کل صفحه رو بپوشونه و به اصلاح اکسس رو قایم کنه
اگه همون رو بزنید کنار متوجه میشید که اکسس بیچاره اون زیر یه پیغام خطا داده. منطورم همون پیامه که نیازه به enable کردن داره
تا اون رو فعال نکنید دکمه های روی فرم کدهاشون رو درست اجرا نمیکنن
برنامه شما واقعا ساده است و غیر از این فعلا احتمال دیگه ای به ذهنم نمیرسه که چرا تو کامپیوتر من کار میکنه و تو کامپیوتر شما کار نمیکنه
بازم مشکلی بود بفرمایید

مریم رضائی
دوشنبه 30 فروردین 1389, 13:44 عصر
چقدر عصبانی؟؟
اون خطا رو میدونم از کجاس و با یه تنظیم کوچولو حل میشه اما بقیه قسمتها درست کار میکنه
گزارشها هم نگفته بودین دوباره طراحی بشه
حدس میزنم اشکال کار از کجاس:
شما یک صفحه پس زمینه طراحی کردید که کل صفحه رو بپوشونه و به اصلاح اکسس رو قایم کنه
اگه همون رو بزنید کنار متوجه میشید که اکسس بیچاره اون زیر یه پیغام خطا داده. منطورم همون پیامه که نیازه به enable کردن داره
تا اون رو فعال نکنید دکمه های روی فرم کدهاشون رو درست اجرا نمیکنن
برنامه شما واقعا ساده است و غیر از این فعلا احتمال دیگه ای به ذهنم نمیرسه که چرا تو کامپیوتر من کار میکنه و تو کامپیوتر شما کار نمیکنه
بازم مشکلی بود بفرمایید
عصبانی نیستم فقط موندم که خسته شدم اینقدر توضیح دادم چی میخوام.
اکسس من 2003هستش.2007 نیس که پیغام فعال کردن vbرو بده.
مشکل من دکمه ها و عملکردشون نیس.
خوب میشه همین فایلی که توی پست قبلیم ضمیمه کردم درست کنید؟
وای دوباره بگم...:قهقهه:
اصلا دست به فرمی که اطلاعات توش وارد میشه نزنید.فقط گزارش رو طوری دزست کنید که وقتی توی قسمت جستجو کد رو وارد میکنم کل اطلاعات فرد(شامل عکس و اطلاعات مربوط اش در جدول 1 و جول 2 و جدول 3 )بیاد.
در واقع بصورت همون گزارشی که توی فایل هستش اما عکس هم توش بیاد :گریه::گریه:

مریم رضائی
دوشنبه 30 فروردین 1389, 14:00 عصر
اگر آنلاینی آی دی یاهو تو بده من توضیح بدم.
پیغام خصوصی ام غیر فعاله

moalla
دوشنبه 30 فروردین 1389, 15:25 عصر
من توی کامپیوترم درست کار میکنه
یک عکس هم از گزارش توی کامپیوتر ضمیمه کردم
یه گزارش جدید هم ساختم
گزارش شما برای اینکه بتونه با اطلاعات جدول دو و سه هم ارتباط داشته باشه باید از ریلیشن استفاده بشه که به هر حال چون شما گفته بودین به جای دیگه دست زده نشه وبرای اینکه دوباره عصبانی و موکنان نشید با سابفرم درست کردم

dadsara
دوشنبه 30 فروردین 1389, 18:34 عصر
سلام
فرم شماره 1 و ریپورت شماره 2 تغییراتی داده شد و عکس نیز کار می کند
همچنین پائین تکست باکس شماره رکورد یک فیلد دیگر قرار داده شد که اگر رکورد متناظر وجود نداشت کلید مشاهده خاموش شود
( به شرط اینکه آدرس عکس موجود روی کامپیوتر خودتان را قرار بدهید)

مریم رضائی
دوشنبه 30 فروردین 1389, 23:09 عصر
سلام
فرم شماره 1 و ریپورت شماره 2 تغییراتی داده شد و عکس نیز کار می کند
همچنین پائین تکست باکس شماره رکورد یک فیلد دیگر قرار داده شد که اگر رکورد متناظر وجود نداشت کلید مشاهده خاموش شود
( به شرط اینکه آدرس عکس موجود روی کامپیوتر خودتان را قرار بدهید)

ممنونم از توجه تون.خیلی جالب شده.اما یک سوال:
اطلاعاتی که الان توی ریپورت میاد فقط اطلاعات فرد در جدول 1 هستش.هر شخصی یک سری اطلاعات دیگه هم داره که توی جدول 2 و جدول 3 هم ذکر میشه.
آیا امکانش هست توی ریپورتی که ساختین اونا هم ذکر بشه(عاوه بر قبلی ها)
مرسی مرسی:لبخندساده:

dadsara
سه شنبه 31 فروردین 1389, 08:32 صبح
سعی کنید اگر نشد مشکلتان را مطرح کنید

moalla
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 00:07 صبح
ببخشید اینقدر دیر شد
اون طور که ایشون توی چت گفتن میخواستن توی قسمت بالای جدول اطلاعات فرد بیاد و توی قسمت دیتیل اول اطلاعات جدول دوم کامل بیاد و وقتی رکوردهاش تموم شد اطلاعات جدول سوم رو لیست کنه.
برای این کار باید از سابریفرم استفاده کنید.
توی فایلی که گذاشتم وقتی دکه گزارش رو میزنید خود گزارش میره زیر فرم اصلی و چون چندین با اصرار کردین که به فرمها دستی نزنم منم کاری روشون انجام ندادم.
اگه بازم اونی که میخواید نیست آف بذارین