PDA

View Full Version : درج اطلاعات بدون وارد کردن شماره ردیف

abi_sarab
شنبه 28 فروردین 1389, 08:09 صبح
سلام.
خوبید؟
من خواستم یک سری اطلاعات رو به گرید وارد کنم و از اونجا به دیتابیس.
من یک table دارم که ستونی به نام آی دی و ستونی به نام عنوان دارد. که ستون آی دی من تا شماره 250 عدد خورده است. و همان ستون ردیف است.
حالا می خواستم وقتی عنوان را وارد می کنم شماره آی دی در یک تکست باکس به طور خودکار نشان داده شود و کاربر مجبور نباشه که خودش شماره رو وارد کنه و فقط عنوان را وارد کند.
اگر کمک کنید ممنون می شم. مرسی

pourang_us
یک شنبه 29 فروردین 1389, 16:50 عصر
دوست عزیز
در بانک اکسس میتونی از خاصیت AutoNumber برای فیلد ردیف استفاده کنی و در بانک Sql از نوع identity اما اگر میخواهی غیر از این باشد میتونی خودت اخرین عدد رو از بانک بخونی و در هنگام رفتن به ردیف جدید یا هر چیز دیگر به صورت خودکار اضافه کنی

امیدوارم منظورتون رو درست درک کرده باشم

موفق باشی

abi_sarab
سه شنبه 31 فروردین 1389, 08:07 صبح
مرسی.
ولی چطور؟ کسی نمونه کد نداره بذاره؟

CodeMasterX
سه شنبه 31 فروردین 1389, 09:21 صبح
مرسی.
ولی چطور؟ کسی نمونه کد نداره بذاره؟

همچین کاری توصیه نمیشه که کاربر خودش ID رکوردها رو تعریف کنه. به این دلیل که اولا خودتون باید شماره ردیف های جدید رو Generate کنید. دوما اگر رکوردها حدف بشن ترتیب این ردیف ها هم از بین خواهد رفت.
تعریف کردن فیلد ID بعنوان Primary Key چه در بانک اکسس از نوع AutoNumber و چه در بانک SQLServer از نوع Identity کدی لازم نداره که نمونه کد لازم داشته باشید.

موفق باشید :چشمک:

kebriya
سه شنبه 31 فروردین 1389, 16:21 عصر
فیلد ID را بعنوان Primary Key در بانک SQLServer از نوع Identity تعرف کن که خودش یکی یکی بالا بره. حالا اگه می خوای این شماره رو به کاربر نمایش بدین میتونین از کد زیر استفاده کنید که tblkoodak اسم جدول است.

text1.text = "Select IDENT_CURRENT('tblkoodak') + IDENT_INCR('tblkoodak')"