PDA

View Full Version : معرفي كتاب آموزش JAVASCRIPT

reza398
شنبه 28 فروردین 1389, 14:01 عصر
با عرض سلام خدمت دوستان عزيز . اگر ممكنه دوستان لطف كنند و در اين تاپيك بهترين كتاب ( يا كتابهاي ) آموزش جاوااسكريپت رو معرفي كنند ( چاپي يا الكترونيكي ) . چون ممكنه تعداد زيادي كتاب در اين مورد توي بازار وجود داشته باشه ولي تمام اونها كامل و به درد بخور نباشه .

با تشكر فراوان . :لبخندساده:

mehdi.mousavi
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 17:32 عصر
با عرض سلام خدمت دوستان عزيز . اگر ممكنه دوستان لطف كنند و در اين تاپيك بهترين كتاب ( يا كتابهاي ) آموزش جاوااسكريپت رو معرفي كنند ( چاپي يا الكترونيكي ) . چون ممكنه تعداد زيادي كتاب در اين مورد توي بازار وجود داشته باشه ولي تمام اونها كامل و به درد بخور نباشه .

با تشكر فراوان . :لبخندساده:

سلام.
اگر با مفاهیم اولیه زبان آشنا هستید و میدونید چطوری یه آرایه تعریف کنید، چطوری از Event ها استفاده کنید، چطوری با variable ها کار کنید و ... و به مفاهیم اولیه اون آشنا هستید، اما میخواهید برنامه نویسی در JavaScript رو به سطح بالاتری ببرید، فرضا Framework ای بر اساس JavaScript توسعه بدید یا از مفاهیم پیشرفته JavaScript آگاه بشید، کتاب Pro JavaScript Techniques (http://www.amazon.com/Pro-JavaScript-Techniques-John-Resig/dp/1590597273/ref=sr_1_14?ie=UTF8&s=books&qid=1273065765&sr=8-14) تنها کتابی هستش که به دردتون میخوره.

اگر تازه کار هستید و می خواهید با مفاهیم اولیه زبان آشنا بشید، کتابهای Douglas Crockford کتابهای خوبی هستن که با یک جستجو در Amazon میتونید کتابهای ایشون رو پیدا کنید.

موفق باشید.

میلاد قاضی پور
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 17:42 عصر
کتابی که من الان دارم استفاده میکنم کتاب کاملی هست بطوری که با خوندن کمتر از 200 صفحه کلی از نیازهای اسکریپت نویسی منو برطرف کرد . بنام جاوا اسکریپت برای توسعه دهندگان وب از نیکلاس سی زاکاس . اما متأسفانه ترجمه بسیار غلط غلوطی داره و خیلی از مفاهیم مهم کتاب اصلی هم ازش حذف شده . اما میشه گفت واقعا مرجع کاملی هست .

d_rabiee
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 15:03 عصر
من هم این کتاب رو خوندم. متاسفانه از نظر ترجمه بدترین کتابیه که تا حالا خوندم ولی فکر می کنم مطالب اون مفید باشه.