PDA

View Full Version : قرار دادن اختیار تغییر متون صفحات سایت به کاربر معمولی

maaaaaa
یک شنبه 29 فروردین 1389, 10:59 صبح
با سلام خدمت دوستان

سایتی میخوام طراحی کنم که عموم صفحات آن ،جنبه اطلاع رسانی داره
خودم فکر میکنم که باید به صورت html طراحی بشه،ولی......
کاربری که می خواد اطلاعات و اخبار موجود در این صفحات را بروز کند ،هیچ دانشی از برنامه نویسی نداره ،
پس باید به نوعی اختیار عوض کردن text های موجود در صفحه را به کاربر داد.
سوال:

این که من نمیدونم چه طور صفحات وبم را طراحی کنم که این قابلیت به کاربر داده شود؟
خیلی به کمکتون نیاز دارم.

Vahid_moghaddam
یک شنبه 29 فروردین 1389, 11:14 صبح
شما باید یه قسمت مدیریت بسازید. یه چیزی مثل کنترل پنل. از یک ادیتور کاربر پسند استفاده کنید و متن های ویرایش شده یا وارد شده رو ذخیره کنید و در کنترل هایی مثل literal نمایش بدید.

ironman
یک شنبه 29 فروردین 1389, 15:11 عصر
اگه جسارت نباشه فکر کنم شما هنوز با مفاهیم اولیه طراحی وب آشنا نیستید... پیشنهاد میکنم قبل از هر چیز یک مقاله در این باره مطالعه کنید

پاسخ : همونطور که دوستمون گفتن شما میتونید با ساخت یک قسمت مدیریت سایت به کاربر اجازه بدید که مطالب جدید رو جایگزین مطالب قدیمی کنه!!! میتونه داخل دیتابیس باشه ... میتونه نباشه... بستگی داره به نوع سایت، طراحی سایت ، و تحلیل شما از سایت.
.
.
.
نکته: بنده اصلا قصد بی احترامی نداشتم و فقط منظورم ارائه راهنمایی برای پیشرفت بود... امیدوارم که موفق باشین

maaaaaa
دوشنبه 30 فروردین 1389, 08:21 صبح
سلام،ممنون از راهنمایی هاتون

وب سایتی که می خوام طراحی کنم،با C#,asp.net,sql server مي باشد.
اینکه گفتید مدیریت وب سایت بسازم ،من تا به حال به این سبک کار نکرده ام و نمی دونم مدیریت وب ساختن با c#,asp.net به چه سبکی میشه؟؟؟؟؟؟
باید از ابزار خاصی در visual studio استفاده کرد ویا باید خود برنامه نویس،با کد نویسی این کار را انجام بده؟
لطفا اگر نمونه برنامه و یا یک url خوب،در این مورد دارید ،معرفی کنید.
ممنــــــــــــــــــــــ ــــــــون.

Vahid_moghaddam
دوشنبه 30 فروردین 1389, 08:46 صبح
منظور از مدیریت چیز خاصی نیست.
فرض کنید یه صفحه دارید که در اون شرکت، موسسه یا ... معرفی میشه. برای این کار می شه معرفی نامه رو که در دیتابیس ذخیره شده، در یک literal یا چیزی شبیه به اون نمایش داد.
در قسمت مدیریت شما به کاربر اجازه می دید که این معرفی نامه رو عوض کنه. مثلا این معرفی نامه رو در یک ادیتو لود می کنید و بعد از تغییرات کاربر، اونو ذخیره می کنید.

منظور اینه.

maaaaaa
دوشنبه 30 فروردین 1389, 11:36 صبح
خیلی خیلی ممنون از همتون

از literal استفاده کردم و این طور ظاهر فرمم را طراحی کردم که یک textbox و یک literal و یک دکمه با نام change text گذاشتم.
این طور هدف گذاری کردم که اخبار قدیمی در text کنترل literal هستند و کاربری که قصد بروز رسانی این اخبار قدیمی را داره ،می آید اخبار جدید را در text کنترل textbox قرار میده و با زدن دکمه ،متن موجود در کنترل literal بر اساس متن وارده در کنترل textbox بروز میشه.

یعنی این طور نوشتم:"literal1.text="textbox1.text

ولی.......
literal ،هیچ خاصیتی نداره که به کمک اون بشه height و width آن را کنترل کرد.
می دونید چه طوری میشه؟من میخوام توی literal م ،همان ساختار متنی که در textboxم قرار دادم،نمایش داده بشه.ولی
literal ،همه کاراکترهایی که در textbox م اینتر خورده اند را به صورت پشت سر هم و با یک فاصله نشون میده.
در کل چیکار کنم که همان نظم و ترتیبی که در textbox م وچود داره در literal م ،نیز وجود داشته باشه؟

باز هم ممنون.

maaaaaa
دوشنبه 30 فروردین 1389, 11:40 صبح
راستی

منظورتون از ادیتور کاربر پسند چیه؟

Vahid_moghaddam
دوشنبه 30 فروردین 1389, 12:54 عصر
literal یک Text قبول می کنه که به فرمت html هست. ظاهر رو با استفاده از html باید طراحی کنید. مثلا

literal.Text="<p style='text-align:justify'>"+TextBox1.Text+"</p>

وقتی با ادیتور کار می کنید، خروجی ادیتور به فرمت html هست و کافیه اون رو وارد literal کنید.

منظور از ادیتور کاریرپسند، ادیتوریه که کاربر با ایکون هاش آشنا باشه، سریع باشه، کار باهاش آسون باشه. چند تا مثال رایگان
CKEditor
FCKEditor
tinyMCE
و
HTMLEditor از مجموعه AjaxControlToolkit

maaaaaa
دوشنبه 30 فروردین 1389, 14:29 عصر
سلام
آقا ،ازتون خواهش میکنم که یک نمونه مثال(برنامه) برام بذارید.
من خیلی خیلی گیج شدم.

maaaaaa
سه شنبه 31 فروردین 1389, 09:06 صبح
سلام

هیچ کدوم از دوستان من کمک نمی کنه؟

Vahid_moghaddam
سه شنبه 31 فروردین 1389, 09:43 صبح
منظورتون از مثال چیه؟
روش اینه:

1-شما می خواید متن ذخیره شده فرمت بندی شده باشه. مثلا بعضی جاها bold باشه. یا توش عکس گذاشته شده باشه یا ....
در این حالت باید از یک editor استفاده کنید. تو این سایت راهنمای کامل استفاده از FCKEditor گذاشته شده. شما ادیتور رو روی صفحه قرار می دید. کاربر هر طور خواست متن داخل اون رو وارد و ویرایش می کنه. بعد شما اون متن رو که چیزی شبیه به

<p style='text-align:justify'>Hello World</p>

هست می گیرید و توی دیتابیس ذخیره می کنید. بعد از ذخیره متن، در صفحه ای که باید این نوشته نمایش داده بشه، اون رو از دیتابیس می خونید، یک literal توی صفحه قرار می دید و خاصیت text رو برابر با مقدار خونده شده قرار می دید.

2-شما می خواید متن ذخیره شده فرمت بندی نشده باشه. یه TextBox می ذارید رو صفحه. کاربر متن رو وارد می کنه. شما متن رو می گیرید و ذخیره می کنید. بعد در صفحه ای که می خواید نشونش می دید.
3-شما می خواید یه عکس رو تغییر بدید. در صفحه مربوط به تغییر عکس، یک fileupload می ذارید. کاربر عکس رو upload می کنه. شما آدرس عکس رو ذخیره می کنید و در صفحه مورد نظر نمایش میدید.

به همین سایت نگاه کنید. ارسال تاپیک، یا پاسخ چطوری اتفاق می افته؟ شما از همین ایده بگیرید. این خودش یه مثاله.

maaaaaa
سه شنبه 31 فروردین 1389, 11:38 صبح
سلام،

آقا یک دنیا ممنون،واقعا بزرگواری کردید و خیلی مرتب واسم توضیح دادید،
البته من فعلا روش 2 را که فرمودید تست کردم ،چون ادیتور fck را ندارم ،باید اون را هم یا بخرم و یا اگر تونستم دانلودش کنم (به نظرتون لینک دانلودش هست؟)،

باز هم تشکر.

Vahid_moghaddam
سه شنبه 31 فروردین 1389, 11:52 صبح
FCKEditor رایگانه. البته الان نسخه جدیدترش به نام CKEditor منتشر شده. لینک سایت

http://ckeditor.com (http://ckeditor.com/)

در مورد FCKEditor هم کافیه توی همین سایت جستجو کنید. لینک دانلودش هست. فیلم آموزشیش هم هست. توضیحات کافی هم در موردش داده شده.