PDA

View Full Version : سوال: به دست آوردن ليست فايلهايي كه در يك فايل ديگر قرار دارند ؟

BORHAN TEC
یک شنبه 29 فروردین 1389, 10:09 صبح
سلام:قلب:

چگونه مي توان ليست فايلهايي كه در يك فايل ديگر قرار دارند را به دست آورد؟ مثلاً فرض كنيد ليست فايلهايي را بخواهيم به دست آوريم كه در يك فايل exe ، msi ،zip ، rar ، 7zip ، cab و يا فايلي با يك پسوند ناشناخته قرار دارند.

با تشكر:قلب:

Felony
یک شنبه 29 فروردین 1389, 10:30 صبح
اگر اون فایل رو خودتون نساخته باشید تا زمانی که از الگوریتم و نحوه ذخیره سازی فایل ها در اون آگاه نباشید نمیتونید این کار رو انجام بدید .

Mask
یک شنبه 29 فروردین 1389, 13:42 عصر
اگر اون فایل رو خودتون نساخته باشید تا زمانی که از الگوریتم و نحوه ذخیره سازی فایل ها در اون آگاه نباشید نمیتونید این کار رو انجام بدید .
به نظر من منطقی نیست این جواب.
چون آنتی ویروسی مثل nod چه خبر از ساختار فشرده سازی من داره که وقتی فایل exe خودم رو باهاش اسکن میکنم به راحتی اعلام میکنه مثلا 10 فایل اسکن شد.
فکر می کنم یه روش کلی داره.

AliReza Vafakhah
یک شنبه 29 فروردین 1389, 13:54 عصر
به نظر من منطقی نیست این جواب.
چون آنتی ویروسی مثل nod چه خبر از ساختار فشرده سازی من داره که وقتی فایل exe خودم رو باهاش اسکن میکنم به راحتی اعلام میکنه مثلا 10 فایل اسکن شد.
فکر می کنم یه روش کلی داره.

شما اگر توجه کرده باشید حرف دوستون SilverSoft کاملا درسته چون ؛ من خودم هم از Nod32 استفاده میکنم ولی اگر توجه کرده باشید Nod قادر نیست تا برخی از آرشیو ها مثل setup های ساخته شده توسط نرم افزار Inno Setup را باز کنه و با پیغامی در هنگام اسکن به شما اطلاع میده . خوب پس میشه گفت که الگوریتم Inno Setup برای Nod جهت خواند محتویات آرشیو ، ناشناخته است.

موفق باشید

Mask
یک شنبه 29 فروردین 1389, 14:25 عصر
شما اگر توجه کرده باشید حرف دوستون SilverSoft کاملا درسته چون ؛ من خودم هم از Nod32 استفاده میکنم ولی اگر توجه کرده باشید Nod قادر نیست تا برخی از آرشیو ها مثل setup های ساخته شده توسط نرم افزار Inno Setup را باز کنه و با پیغامی در هنگام اسکن به شما اطلاع میده . خوب پس میشه گفت که الگوریتم Inno Setup برای Nod جهت خواند محتویات آرشیو ، ناشناخته است.

موفق باشید
ممنون.
یعنی با این وجود میخاهید بفرمایید که شرکت های آنتی ویروس ساختار ایجاد فایلهای rar یا exe هایی که با winrar ساخته مشوند رو دارند؟
پس اگه اینطور باشه که شرکت تولید کننده برنامه winrar باید درشو ببنده. چون الگوریتم پیاده سازی فشرده سازیش لو رفته.
نظرتون چیه؟

Felony
یک شنبه 29 فروردین 1389, 16:07 عصر
پس اگه اینطور باشه که شرکت تولید کننده برنامه winrar باید درشو ببنده. چون الگوریتم پیاده سازی فشرده سازیش لو رفته.
نه الگوریتم قشرده سازی با نحوه ذخیره سازی فرق میکنه ، فشرده سازی یه بحث جدا هست ، شما فایلت رو فشرده میکنی و بعد با یک روشی با هم ترکیب میکنی ( مثلا میگی در قسمت شروع هر فایل / بزار و در قسمت پایان \ رو بزار ) ، این ترکیب اصولا الگوریتم پیچیده ای نداره و احتمالا میشه نحوه ذخیره سازی رو گیر آورد یا آخرش این هست که این نحوه ذخیره سازی رو از شرکت های بزرگ میخرن ...

فایل های معروفی مثل exe یا ... هم که ساختارشون مثل خیار تو نت هست !

عقاب سیاه
یک شنبه 29 فروردین 1389, 17:54 عصر
سلام می شه اگه از دوستان نحوه کار با این الگوریتم ها را بلد هستند راهنمایی کنند؟؟
مثل Winrar یا فایل های EXE؟

vcldeveloper
یک شنبه 29 فروردین 1389, 18:30 عصر
پیاده سازی Decompress کردن فایل های WinRAR چیز پنهانی نیست، و برنامه های مختلف مثل 7-Zip این کار را انجام میدند. اون چیزی که شرکت WinRAR برای خودش به طور اختصاصی حفظ میکنه، نحوه Compress کردن فایل ها ست.

یعنی با این وجود میخاهید بفرمایید که شرکت های آنتی ویروس ساختار ایجاد فایلهای rar یا exe هایی که با winrar ساخته مشوند رو دارند؟
بله.

مثل Winrar یا فایل های EXE؟
برای WinRAR به سایت خودش مراجعه کنید. برای EXE هم درباره PE Files تحقیق کنید.