PDA

View Full Version : نوشتن کلاس برای پروژه های خاص

com_engineer_ab
یک شنبه 29 فروردین 1389, 19:04 عصر
سلام دوستان
من چطور می تونم کلاسی رو بنویسم که در هنگام ساخت آبجکت از اون یه رشته رو بهش پاس بدم و رشته رو با رشته مورد نظرخودم چک کنم و در صورت درست بودن توابع رو بهش نشون بده و بتونه ازش استفاده کنم
به عبارت دیگه می خوام کلاسی که می نویسم روی پروژه هایی که خودم می خوام کار کنه؟
این کار عملیه؟؟؟؟
پیشنهاد دیگه ای ندارین؟؟؟؟

hamidreza20
یک شنبه 29 فروردین 1389, 21:01 عصر
سلام دوست عزیز

من متوجه نشدم شما می خوای چه کار کنی ولی اگر می خوای مقداری رو به کلاس پاس کنی البته هنگام ساختن شیی از اون فکر کنم باید از سازنده های کلاس استفاده کنی.

التماس دعا...

com_engineer_ab
یک شنبه 29 فروردین 1389, 21:25 عصر
سلام دوست عزیز

من متوجه نشدم شما می خوای چه کار کنی ولی اگر می خوای مقداری رو به کلاس پاس کنی البته هنگام ساختن شیی از اون فکر کنم باید از سازنده های کلاس استفاده کنی.

التماس دعا...

سلام دوست عزیز
نه من با پاس دادن مشکلی ندارم
فکر کنم روشن توضیح دادم
من می خوام یه کلاس داشته باشم که توابع اون کلاس رو محدود به یه کد بکنم که هر sender که این کد رو بهش پاس داد بتونه توابع رو ببینه

ramin2nt2
یک شنبه 29 فروردین 1389, 21:52 عصر
من فکر میکنم منظور شما delegate ها هست
البته فکر میکنم چون منم درست متوجه نشدم

com_engineer_ab
یک شنبه 29 فروردین 1389, 23:49 عصر
من فکر میکنم منظور شما delegate ها هست
البته فکر میکنم چون منم درست متوجه نشدم
عجب!!!!
خوب بیشتر توضیح می دم
فرض کنید شما یه فایل dll ساختین که دوست ندارین دست هر کسی بیفته
خوب چی کار می کنین؟؟؟؟
یا اون کلاس رو جوری می نویسین که فقط توسط خود شما بشه ازش آبجکت ساخت یا به روشی توابع کلاس رو از دید هر کاربری مخفی می کنید؟؟؟؟؟یا روشه بهتری که شاید شما می دونید ؟
حالا من چی کار کنم

Yasersadegh
دوشنبه 30 فروردین 1389, 08:55 صبح
سلام خدمت همه دوستان گرامی

سلام دوستان
من چطور می تونم کلاسی رو بنویسم که در هنگام ساخت آبجکت از اون یه رشته رو بهش پاس بدم و رشته رو با رشته مورد نظرخودم چک کنم و در صورت درست بودن توابع رو بهش نشون بده و بتونه ازش استفاده کنم
به عبارت دیگه می خوام کلاسی که می نویسم روی پروژه هایی که خودم می خوام کار کنه؟
این کار عملیه؟؟؟؟
پیشنهاد دیگه ای ندارین؟؟؟؟
دوست عزیز پیشنهاد من برایه اینکار اینه که شما در سازنده ی کلاست رشته یا رمز مورد نظر رو از کاربر بگیرید و دریه متغیر private ثبت کنید.:لبخندساده: توجه کنید که اگه کلاستون چند تا سازنده داره در تمام آنها باید این رشته از کاربر دریافت بشه.:متفکر:
سپس در ابتدای همه متدهای کلاستون مقدار این متغیر رو با رمز مورد نظرتون بررسی کنید، اگه صحیح بود تابع عملیات خودش رو انجام بده:تشویق: در غیر این صورت، کاری نکنه و یا 0 یا هر چیز دیگه ای برگردونه.:اشتباه:(مثلا رشته " رمز صحیح نیست" رو برگردونه!!:چشمک:)
همین کار رو نیز برایه property ها هم می تونید انجام بدید که اگه صحیح نبود مقدارشون ست نشه!:لبخند:
امیدوارم که پیشنهادم مفید فایده واقع بشه!
موفق باشید:چشمک:

com_engineer_ab
سه شنبه 31 فروردین 1389, 13:27 عصر
سلام خدمت همه دوستان گرامی

دوست عزیز پیشنهاد من برایه اینکار اینه که شما در سازنده ی کلاست رشته یا رمز مورد نظر رو از کاربر بگیرید و دریه متغیر private ثبت کنید.:لبخندساده: توجه کنید که اگه کلاستون چند تا سازنده داره در تمام آنها باید این رشته از کاربر دریافت بشه.:متفکر:
سپس در ابتدای همه متدهای کلاستون مقدار این متغیر رو با رمز مورد نظرتون بررسی کنید، اگه صحیح بود تابع عملیات خودش رو انجام بده:تشویق: در غیر این صورت، کاری نکنه و یا 0 یا هر چیز دیگه ای برگردونه.:اشتباه:(مثلا رشته " رمز صحیح نیست" رو برگردونه!!:چشمک:)
همین کار رو نیز برایه property ها هم می تونید انجام بدید که اگه صحیح نبود مقدارشون ست نشه!:لبخند:
امیدوارم که پیشنهادم مفید فایده واقع بشه!
موفق باشید:چشمک:

این ایده خوبه ولی پر درسر و با امنیت پایین
برا این کار روشی رو پیشنهاد داده بودند که روش کارشو بلد نیستم و اینکه از امنیت خوبی برخورد دار هست یا نه
dll signing که توی propertise پروژه هست
از مزیت هی این کار اینه که فایل dll فقط روز پروژه شما اجرا می شه و پروژه هایی که کلید رو داشته باشند. همچنین از یه عبارت دیگه هم استفاده کردند که نمی دونم چیه :strong name
اگه از دوستان کسی با این دو اصطلاح آشنایی داره ممنون می شم یه توضیح عملی اینجا بزارند ممنون می شم یه تاپیک جدید برا این منظور ایجاد کردم
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=957522#post957522