PDA

View Full Version : چگونگی دریافت ایمیل توسط pop3 (کد,کامپوننت, کدام؟)

amirjalili
یک شنبه 29 فروردین 1389, 20:51 عصر
با سلام ...
2 تا سوال..
1)
دوستان در نهایت بهترین راه برای دریافت ایمیل چیه؟
میدونم باید با pop3 کار کنم. خود دات نت کلاسی واسه کار با pop3 داره؟
آخرش چه کنیم؟ کامپوننت استفاده کنم؟ خود دات نت کلاسی واسه این کار داره؟
2)

خوب برای ارسال و دریافت ایمیل باید یه mailserver داشته باشیم.
بعد با استفاده از smtp و pop3 از mailserver ایمیل دریافت و بهش ایمیل ارسال میکنیم.
آیا همینطوره؟ درست میگم.

جواب دوستان قطعا کمک میکنه تا این یه گره در ذهن من باز بشه.
هیچ وقت سر و کارم به صورت پروژه درست و حسابی با ایمیل نیفتاده بود. حالا افتاد. واسه همین الان تازه این چیزا اومده تو ذهنم.
با تشکر از همه شما.

iman_ad
یک شنبه 29 فروردین 1389, 22:24 عصر
این مقاله بخون کمکت می کنه
http://www.stardeveloper.com/articles/display.html?article=2009070801&page=1

amirjalili
دوشنبه 30 فروردین 1389, 00:11 صبح
لینک خوبی بود اما جواب 2 سوال من رو نداد:
1: آیا خود دات نت کلاسی برای کار با pop3 داره؟

2: خوب برای ارسال و دریافت ایمیل باید یه mailserver داشته باشیم. بعد با استفاده از smtp و pop3 از mailserver ایمیل دریافت و بهش ایمیل ارسال میکنیم. آیا همینطوره؟ درست میگم.؟

آیا یک mailserver شامل smtpserver و pop3 server هست؟ این سوالم خیلی برام حیاتی که اصلا mailserver این وسط چی کارست؟ آیا پروتوکل های smtp , pop3 ارسال و دریافت ایمیل رو از طریق mailserver انجام میدن؟ آیا mailserver ایمیل ها رو بعد از دریافت در خودش نگه میداره ؟ کارش چیه؟ یک توضیح میخوام. در حال حاضر واقعا mailserver و ارتباط smtp , pop3 با اون واقعا برام مبهمه؟
یه شکل. یه توضیح چند خطی.. بعد اگه باشه لینکی که بهم کمک کنه. ممنون

iman_ad
دوشنبه 30 فروردین 1389, 00:35 صبح
میل سرور وظیفه فرستادن ایمیل و گرفتن ایمیل به عهده داره، میل باکس ها روی میل سرور هستند از smtp برای ارسال ایمیل و pop3 برای دریافت استفاده می شه، بله برای smtp فضای نام system.net چندتا کلاس داره و برای pop3 هم به مثال فوق مراجعه کنید.

amirjalili
دوشنبه 30 فروردین 1389, 10:32 صبح
جواب هایی که داده شد بسیار مختصر بود.
لازم به ذکر که من در این حد جواب سوال هام رو میدونستم و به راحتی با یه سرچ در گوگل در این حد به جواب سوال هام میرسیدم. یه بخشی از هدف من از اینکه سوالم رو اینجا مطرح میکنم اینه که علاوه بر اینکه بحث و تبادل نظر کنیم با دوستان, مستقیما از تجربیات دوستان برنامه نویس که خودشون با تمام وجود به همین مسائل برخورد کردن استفاده کنیم. چون دریافت تجربه واقعا گاهی بسیار مفیدتر از خوندن یک مقاله یا کتابه.
در ضمن این به این معنی نیست که ما یا من به دنبال لقمه آماده هستیم بلکه گاهی واقعا وقت اجازه نمیده در یک پروژه که بسیار فشره هست و برنامه نویسش قهر کرده رفته و باید چندین ساعت در روز اضافه بمونی تا پروژه رو برسونی بشینی یه مقاله زبان اصلی بخونی.
ضمنا وجود این تایپیک ها باعث میشه فردا اگه کسی یه سرچ فارسی زد یه چیزی پیدا کنه که به دردش بخوره.

میل سرور وظیفه فرستادن ایمیل و گرفتن ایمیل به عهده داره

از smtp برای ارسال ایمیل و pop3 برای دریافت استفاده می شه

در این حد اگه کسی ندونه که اصلا برنامه نویس نیست. سوال من راجع به معماری و ترتیب کار و ارتباط قسمت های مختلف در پروسه ارسال و دریافت ایمیل بود.

اینم تایپیک خودم:

آیا یک mailserver شامل smtpserver و pop3 server هست؟ این سوالم خیلی برام حیاتی که اصلا mailserver این وسط چی کارست؟ آیا پروتوکل های smtp , pop3 ارسال و دریافت ایمیل رو از طریق mailserver انجام میدن؟ آیا mailserver ایمیل ها رو بعد از دریافت در خودش نگه میداره ؟ کارش چیه؟ یک توضیح میخوام. در حال حاضر واقعا mailserver و ارتباط smtp , pop3 با اون واقعا برام مبهمه؟

شاید سوالم رو بد مطرح کردم.

ممنون از پاسخ دوستان

mostafa_shaeri_tj
پنج شنبه 20 خرداد 1389, 19:19 عصر
سلام. من با سوکت به سرور pop3 کانکت شدم ولی چون از ssl استفاده نکردم میندازتم بیرون. باید نحوه برقراری ارتباط ssl رو بلد باشیم. بقیش حله

ricky22
پنج شنبه 20 خرداد 1389, 20:51 عصر
مختصر و مفید
aspose
ssl enabled
مثالاش همه چیو مشخص می کنه

mirza
پنج شنبه 24 شهریور 1390, 19:05 عصر
آقا این aspose کرک شدش هس؟ داری شما؟

irantopweb
چهارشنبه 30 شهریور 1390, 21:02 عصر
خواهشن یکی یه کامپوننت بزاره که با هاش بشه راحت ایمیل رو دریافت کنیم و کرک شده هم باشه یا free باشه