PDA

View Full Version : رسم نمودار هاي گرافيكي در محيط Access

F_ashigh
دوشنبه 30 فروردین 1389, 09:54 صبح
با سلام به تمامي دوستان
لطفا فايل هاي پيوست رو ببينيد و نظر خودتون رو بنويسيد.
اگه راهي براي درست كردن اين فايل ها داريد بگيد خوشحال ميشم.

براي اجراي فايل بايد شاخه Chart رو توي درايو D كپي كنيد.
يادتون باشه حتما بايد برنامه ي Flash Player 10 رو هم داشته باشيد.

با تشكر

moalla
دوشنبه 30 فروردین 1389, 10:44 صبح
بسیار عالی بود . دوتا سوال
1. چرا از CurrentProject.Path برای مسیر دهی استفاده نکردی تا نیاز به گذاشتن در مسیر خاص نباشه
2. آیا امکانش هست توی اکسس دستور fscommand رو از فلش دریافت کرد؟ مثالی براش هست؟

F_ashigh
دوشنبه 30 فروردین 1389, 14:26 عصر
خيلي هم عالي نبود!
براي سوال اول: هيچ دليل نداشته، و راه شما قطعا منطقي تره .
براي سوال دوم: من متوجه منظور شما نشدم و نميدونم حتي اين چيزي كه ميگيد چي هست!

همونطور كه متوجه شديد نمودارها توسط يك فايل فلش لود ميشه كه اون هم اطلاعاتش رو از يك فايل ‍XML ميخونه و فايل XML هم با فشار كليد Chart در فرم ساخته ميشه. به همين سادگي.
ديديد خيلي هم عالي نبود!

moalla
دوشنبه 30 فروردین 1389, 15:42 عصر
توی برنامه های دیگه منوها رو با فلش درست میکردم. fscommand یه دستور فلشه که از طریق اون به صفحه ای که فایل فلش در اون قرار داره دستور میفرسته. به این صورت مثلا برای پنجتا دکمه روی فرم عدد یک تا پنج رو میفرستادم. و توی فرم با کدهای برنامه دریافت میکردم که چه عددی فرستاده شده و حالا به چه فرمی بره. توی دلفی و وی بی و مولتی مدیا بیلدر کاربرد داشت. گفتم احتمال داره اکسس هم چنین امکانی رو داشته باشه.

F_ashigh
دوشنبه 30 فروردین 1389, 15:58 عصر
اگه اين امكان توي اكسس وجود داشته باشه من اطلاع ندارم ولي امكانش زياده.

F_ashigh
سه شنبه 31 فروردین 1389, 13:10 عصر
كسي ايده ي ديگه براي رسم نمودار نداره.
حس ميكنم توي اين سايت به ندرت در مورد بحث ميشه.

zzzzzza
سه شنبه 31 فروردین 1389, 15:05 عصر
اگر در حالت DESIGN روی نمودار فلش کلیک کرده و از PROPERTIES گزینه OTHER را انتخاب کنید روی EMBEDMOVIE گزینه YES را فعال کنید فایل فلش در خود اکسس ذخیره میشود و نیازی به مسیر دهی ثابت ندارید.

F_ashigh
سه شنبه 31 فروردین 1389, 15:42 عصر
ممنون از پيشنهادتون، خيلي خوب شد.
ولي يك مشكلي داره!
اگه تعداد نمودارها در برنامه زياد بشه، حجم برنامه رو خيلي بالا ميبره.

moalla
سه شنبه 31 فروردین 1389, 21:00 عصر
برای خود اکتیویکس فلش پلیر امکان رجیستر شدن از طریق فرم اکسس هست؟ بصورت عادی باید برنامه فلش پلیر نصب بشه. در واقع کپی و رجیستر کردن ocx اون در پوشه سیستم 32 کافیه.
کسی برای اینکار توی اکسس ایده و یا مثالی نداره؟

F_ashigh
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 08:45 صبح
من اين نمودارهارا با يك برنامه به نام Xcelsius درست كردم. اگه جستجو كنيد حتما در موردش مطلب پيدا مي كنيد. اين برنامه كارش فقط رسم نمودار است و خروجي اصلي اون هم فايل SWF .

zzzzzza
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 09:17 صبح
خوب حجم فایل خیلی هم زیاد نمیشه مگر چقدر نمودار میخواهی وارد فایل اکسس کنی (بیشتر از 100 تا) به هر حال فشار زیادی به فایل شما وارد نمیشه
در صورتی که برنامه شما تحت شبکه کار میکند میتوانید یک مسیر ثابت برای این جور فایلها در شبکه درست کنید و علاوه بر بالا رفتن سرعت برنامه حجم آن زیاد نشود.
مثلا من خودم ساعت با فرمت فلش را برای زیبا شدن برنامه ام استفاده میکنم اصلا سرعت فایل من کند نشده
فراموش نکن که اکسس بیشتر جنبه دیتا بیس دارد تا کارهای گرافیکی یعنی آنقدر نمیتوان انتظار داشت که در کارهای گرافیکی موثر باشه شما باید دنبال نرم افزارهایی باشی که بتواند بهتر جوابگوی نیاز شما باشد.

moalla
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 10:00 صبح
یه کم گشتم و ظاهرا اونی که گفتم میشه. یعنی یه فرم گرافیکی انیمیشنی توی فلش یا سویش طراحی بشه و توی فرم اکسس بیاد و دستورات رو اجرا کنه. مثلا با زدن دکمه بره و فلان دکمه رو اجرا کنه.
توی فلش یه همچین کدی نوشته میشه
on(release){
fscommand("mycommand","testing")
}
(اقا برای کپی این کدها باید کدوم دکمه رو این بالا بزنم که کد رو از چپ به راست و توی باکس نشون بده)

خوب حالا باید بریم سراغ فرممون توی اکسس
کنترل shokwave یه رویداد به اسم fscommand داره. به این صورت استفاده میشه:
Private Sub ShockwaveFlash1_FSCommand(ByVal command As String, ByVal args As String)
MsgBox ("FSCommand Called")
End Sub
مثلا ممکنه 5 تا دکمه روی فرم باشه که هر کدوم با دستور fscommand یه مقدار رو بفرستند و توی رویداد fscommad توی اکسس و دستور select case چک بکنه و برای هر مقدار یه کاری انجام بده.
همون طور که گفتم من قبلا این کار رو با زبانهای برنامه نویسی دیگه راحت انجام میدادم و توی رضایت مشتری برای صفحه اول بسیار تاثیر گذار بود. عموم مشتری ها به گرافیک زیاد نگاه میکنن و فلش و تحرک و انیمیشن اون خیلی جذبشون میکنه.
من سعی میکنم این 5 شنبه جمع بشینم و یک نمونه از الگوریتمی که گفتم رو درست کنم و بذارم اینجا.
اگه دوستان خواستن هم یه پی دی اف مخصوص آموزش ساخت منوی گرافیکی توی سویش درست میکنم.
یکی از دوستان هم زحمت بکشه برای اونی که درخواست کرده بود. یعنی دیگه به مشتری نگیم این فلش پلیر رو هم جدا نصب کن. ocx اون توی اکسس ضمیمه بشه و یا کنار اکسس باشه و خود اکسس چک کنه اگه نبود روی سیستم اون رو کپی و رجیستر کنه. کسی زحمت این کار رو میکشه تا منم اون دوتا کار رو انجام بدم؟

F_ashigh
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 10:39 صبح
ممكنه يك نمونه بزاري.

moalla
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 10:58 صبح
چشم
تا جمعه شب نمونش و آموزشش رو میذارم
لطفا شما یای یکی از اساتید دیگه هم زحمت اون اخری که گفتم رو بکشین
" یکی از دوستان هم زحمت بکشه برای یه کار دیگش. یعنی دیگه به مشتری نگیم این فلش پلیر رو هم جدا نصب کن. ocx اون توی اکسس ضمیمه بشه و یا کنار اکسس باشه و خود اکسس چک کنه اگه نبود روی سیستم اون رو کپی و رجیستر کنه. "

moalla
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 08:57 صبح
نمونه ای که گفتم:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=216662