PDA

View Full Version : دسترسی به فولدری در سرور با کدنویسی و نه با share کردن فولدر

nazemmazem
دوشنبه 30 فروردین 1389, 18:25 عصر
من دنبال راهی میگردم که فولدری را در سرور به اشتراک نگذارم و از طریق اکسس به کاربر اجازه دسترسی به فایلهای درون آن را بدهم.
چیزی که به ذهن خودم رسید این است که فولدر را در سرور درست کنم و آن را برای ادمین برنامه به اشتراک بگذارم و باقی کاربران با نام کاربری و پسورد او به آن فولدر دسترسی پیدا کنند
چه کدی میتوانم بنویسم که باقی کاربران از فولدری که فقط برای یک نفر به اشتراک گذاشته شده در سطح دسترسی هایی که توی خود برنامه اکسس تعریف شده, دسترسی داشته باشند.
و سئوالم این است که چطور میشود به کاربر اصلی برنامه دسترسی کامل داد و به باقی کاربرها فقط دسترسی خواندن
این مسئله برایم معظل بزرگی شده است
نمیدانم توانستم مشکل را به خوبی عنوان کنم یا نه
و این کار از طریق کدنویسی در اکسس قابل انجام هست یا نه
ممنونم

dadsara
دوشنبه 30 فروردین 1389, 18:41 عصر
سلام
اگر این عمل را انجام می دهید بخاطر اینکه کاربران به جدولها دسترسی نداشته باشند کافی است بانک خود را از نوع SQL و برنامه خود را داخل اکسس بنویسید (در این مورد زیاد بحث شده است)

و این کار از طریق کدنویسی در اکسس قابل انجام هست یا نه
بله امکان داره شما باید جدولهای زیر را درست کنید
1- نام فرم و فیلدهای موجود در آن
2- اطلاعات کاربران از قبیل نام کاربری و کد کاربری و . . .
3- جدول دیگر در آن کد کاربری و کد فیلد /فرم مورد نظر و در ستون سوم نحوه نمایش ( 0 یا 1 باشد )
4- بعد از لاگین کاربر کد کاربری را در محلی مثلا فرم خوش آمدگوئی برنامه نگه دارید
5- در لود فرم ، فرمهای مورد نیاز ابتدا کد کاربر لاگین شده را کنترل کنید سپس آنرا با جدول سوم مقایسه کنید

nazemmazem
دوشنبه 30 فروردین 1389, 20:01 عصر
سلام
اگر این عمل را انجام می دهید بخاطر اینکه کاربران به جدولها دسترسی نداشته باشند کافی است بانک خود را از نوع SQL و برنامه خود را داخل اکسس بنویسید (در این مورد زیاد بحث شده است)
بله امکان داره شما باید جدولهای زیر را درست کنید
1- نام فرم و فیلدهای موجود در آن
2- اطلاعات کاربران از قبیل نام کاربری و کد کاربری و . . .
3- جدول دیگر در آن کد کاربری و کد فیلد /فرم مورد نظر و در ستون سوم نحوه نمایش ( 0 یا 1 باشد )
4- بعد از لاگین کاربر کد کاربری را در محلی مثلا فرم خوش آمدگوئی برنامه نگه دارید
5- در لود فرم ، فرمهای مورد نیاز ابتدا کد کاربر لاگین شده را کنترل کنید سپس آنرا با جدول سوم مقایسه کنید

مرسی دوست عزیزم
اما انگار من نتوانسته ام منظورم را واضح بیان کنم
مشکل من این است که یک سری فایل مثل اکسل و ورد و پی دی اف دارم توی یک فولدر توی سرور
اما سطح دسترسی به فالها را را میخواهم با اکسس به کاربر ها بدهم
یعنی هر کاربری بتواند فایلهایی که ادمین برنامه اکسس بهش دسترسی داده ببیند بدون اینکه فولدری را به اشتراک همگی بگذارم.
به عبارت دیگر من یک فولدر را در سرور برای یک کاربر ویندوز که ادمین اکسس است به اشتراک میگذارم
حالا میخواهم کدی بنویسم که با یوزر نیم و پسورد ویندوز کاربر ادمین که در دیتابیس ذخیره شده, بقیه کاربرها از داخل اکسس هرکدام بتوانند فایلهای مربوط به خودشان را باز کنند. بدون اینکه به محتویات آن پوشه دسترسی داشته باشند. یعنی دسترسی به آن فولدر را اکسس به کاربرها بدهد و نه خود ویندوز

در این باره چیزی که به ذهن من رسید همین است . نمیدانم شاید پیشنهادات بهتری هم باشد.
صورت مسئله به طور خلاصه این است :
دسترسی و نمایش فایلهای درون یک فولدر در سرور ,از طریق اکسس و با سطوح دسترسی مختلف برای هر کاربر , بدون به اشتراک گذاشتن فولدر فایلها برای همه کاربران
ممنونم

nazemmazem
سه شنبه 31 فروردین 1389, 23:04 عصر
دوستان کسی هست که بتواند راهنمایی کند؟
ممنونم