PDA

View Full Version : حرفه ای: روشی به جز Ado.Net

علیرضا حسن زاده
دوشنبه 30 فروردین 1389, 20:59 عصر
با سلام خدمت اساتید
می خواستم بدونم تو برنامه نویسی دات نت روشی به جر ADO.Net هم برای دسترسی به داده ها وجود داره؟
چون تا جایی که من متوجه شده کلاس های فضای نام Data نهایتا با ADO.net کار می کنن
مثلا اگه بخوای با ODBC کار کنی باید از طریق Ado.net کار کنی ولی تو ++VC روشهای مختلفی وجود داشت مثلا DAO یا کلاس هایی برای کار با ODBC به صورت مستقیم.
توی دات نت چه جوریه؟

marijooon
دوشنبه 30 فروردین 1389, 21:07 عصر
با linq هم میتونی به db دسترسی داشته باشی. در موردش مطلب زیاد هست باید فقط یه کم بسرچی:چشمک:

alireza_s_84
دوشنبه 30 فروردین 1389, 21:08 عصر
با سلام خدمت اساتید
می خواستم بدونم تو برنامه نویسی دات نت روشی به جر ADO.Net هم برای دسترسی به داده ها وجود داره؟
چون تا جایی که من متوجه شده کلاس های فضای نام Data نهایتا با ADO.net کار می کنن
مثلا اگه بخوای با ODBC کار کنی باید از طریق Ado.net کار کنی ولی تو ++VC روشهای مختلفی وجود داشت مثلا DAO یا کلاس هایی برای کار با ODBC به صورت مستقیم.
توی دات نت چه جوریه؟
خوب توی دات نت هم میتونی از ADO و DAO هم استفاده کنی ولی لزومی برای اینکار وجود نداره البته اگر دسترسی به متصل به داده مد نظره که گفتم میشه استفاده کرد ولی ساختار ADO.net بسیار بهتر از دیگر ساختارهاست.

علیرضا حسن زاده
سه شنبه 31 فروردین 1389, 06:38 صبح
خوب توی دات نت هم میتونی از ADO و DAO هم استفاده کنی ولی لزومی برای اینکار وجود نداره البته اگر دسترسی به متصل به داده مد نظره که گفتم میشه استفاده کرد ولی ساختار ADO.net بسیار بهتر از دیگر ساختارهاست.
چطوری میشه از DAO استفاده کرد لطفا راهنمایی کنید؟:لبخند:

fat_roze2000
سه شنبه 31 فروردین 1389, 10:53 صبح
کلا به این تکنولوژی ORM میگن که شامل Linq و Entity Framework میشه

h_arman
سه شنبه 31 فروردین 1389, 14:49 عصر
چطوری میشه از DAO استفاده کرد لطفا راهنمایی کنید؟:لبخند:

کتابخانه Microsoft DAO 3.6 Object Library را به پروژه ات اضافه کن و از کلاسهای داخلش استفاده کن