PDA

View Full Version : سوال: کامپوننت remote desktop

peymanjon
دوشنبه 30 فروردین 1389, 21:56 عصر
سلام...
من کامپوننت remote desktop و و اگر امکان داشته باشه راهنمایی در مورد استفاده از آن و کد نویسی آن لازم دارم.

peymanjon
سه شنبه 31 فروردین 1389, 09:12 صبح
از اساتید گرامی کسی نمیدونه من آدرس کامپوننت remote desktop از کجا باید پیدا کنم؟
من میخوام در برنامه ام از این کامپوننت استفاده کنم و کامپیوتر های دیگه تو شبکه را در اختیار بگیرم.اگه روشی به ذهنتون غیر از کامپوننت remote desktop میرسه ممنون میشم راهنماییم کنید.

AliRezaPro
سه شنبه 31 فروردین 1389, 10:26 صبح
سلام
چیز خاصی ندارد و بسیار ساده هست.یک کامپوننت در خود vs وجود دارد که کار را برای برنامه نویسان دات نتی آسان کرده است.کافی است کد چند خطی زیر را مورد آنلیز قرار دهید/.

bpzone
سه شنبه 31 فروردین 1389, 11:30 صبح
man7tomani عزیز
ممنون از لطفی که کردی
زمانی که من پروژه شما رو خواستم اجرا کنم خطایی زیر رو بهم داد
البته در 2008 اجرا کردم و هر چی گشتم نتونستم کامپوننت زیر رو پیدا کنم :افسرده:

Could not find type 'axMSTSCLib.AxMsTscAxNotSafeForScripting'. Please make sure that the assembly that contains this type is referenced. If this type is a part of your development project, make sure that the project has been successfully built.

bpzone
سه شنبه 31 فروردین 1389, 11:33 صبح
میشه وقتی ما از طریق Remote به کامپیوتری وصل می شیم، فایلی رو از روی اون دستگاه به دستگاه خودمون منتقل کنیم ؟!
چیزی شبیه به کاری که نرم افزار Team Viewer انجام می ده ؟! :متفکر:

peymanjon
سه شنبه 31 فروردین 1389, 11:52 صبح
سلام
چیز خاصی ندارد و بسیار ساده هست.یک کامپوننت در خود vs وجود دارد که کار را برای برنامه نویسان دات نتی آسان کرده است.کافی است کد چند خطی زیر را مورد آنلیز قرار دهید/.
مرسی از کمکت ولی من این و خودم می دونستم اینم آدرس سایت مرجعش که شما برنامشو گذاشتین:
http://www.codeproject.com/KB/cs/RemoteDesktop_CSharpNET.aspx

میشه وقتی ما از طریق Remote به کامپیوتری وصل می شیم، فایلی رو از روی اون دستگاه به دستگاه خودمون منتقل کنیم ؟!
چیزی شبیه به کاری که نرم افزار Team Viewer انجام می ده ؟! :متفکر:
اصلا قراره به یک کامپیوتر دیگه وصل بشیم با استفاده از این کامپوننت(با فرض خاموش بودن فایروال)

یک کامپوننت در خود vs وجود دارد که کار را برای برنامه نویسان دات نتی آسان کرده است
حالا من می خوام بپرسم تو این برنامه IP نمیگیره پس چجوری قراره کامپیوتر میزبان بشناسه؟من نتونستم با این برنامه connect بشم، شما امتحانش کردین و درست بوده؟

AliRezaPro
سه شنبه 31 فروردین 1389, 11:58 صبح
عزیز
ممنون از لطفی که کردی
زمانی که من پروژه شما رو خواستم اجرا کنم خطایی زیر رو بهم داد
البته در 2008 اجرا کردم و هر چی گشتم نتونستم کامپوننت زیر رو پیدا کنم :افسرده:تو رفرنس هات اینو داری؟ AxMSTSCLib

مرسی از کمکت ولی من این و خودم می دونستم اینم آدرس سایت مرجعش که شما برنامشو گذاشتین:بله دقیقا .تو هارد بنده بود و قبلا اینو دانلود کرده بودم.

حالا من می خوام بپرسم تو این برنامه IP نمیگیره پس چجوری قراره کامپیوتر میزبان بشناسه؟من نتونستم با این برنامه connect بشم، شما امتحانش کردین و درست بوده؟ من اینو برای vps خودم استفاده کردم و بدون مشکل ریموت میشد.شما برای کلاینتت یوزر پس بزار و IP رو هم بهش بده ببین کانکت میشه یا نه.تست کن

bpzone
سه شنبه 31 فروردین 1389, 12:08 عصر
peymanjon عزیز
من با همین برنامه Connect شدم
در قسمت Server name، ای پی سیستمی که می خواید بهش وصل بشید رو وارد کنید ...

peymanjon
سه شنبه 31 فروردین 1389, 12:09 عصر
IP رو هم بهش بده
کجا IP بهش بدم؟تو برنامه اسم سرور می خواد.
من الان 2 تا لپ تاپ با wireless بهم شبکه کردم و connect هستن حالا اگه این برنامه را توی یکیشون run کنم باید اون یکی دیگه را در اختیار بگیره، درسته؟ولی نمیشه.
اگه اشکالی توی کارم هست لطف کن منو راهنمای کن دوست گلم.

AliRezaPro
سه شنبه 31 فروردین 1389, 13:15 عصر
کجا IP بهش بدم؟تو برنامه اسم سرور می خواد.
من الان 2 تا لپ تاپ با wireless بهم شبکه کردم و connect هستن حالا اگه این برنامه را توی یکیشون run کنم باید اون یکی دیگه را در اختیار بگیره، درسته؟ولی نمیشه.
اگه اشکالی توی کارم هست لطف کن منو راهنمای کن دوست گلم.
به کلاینت ip بده و بعد اونو تو برنامه وارد کن
شما یک جستجو بکنید چیزهای جالبی وجود دارد.مثلا برای مانیتور کردن کل کلاینت ها موجود در شبکه در برنامه بطوریکه دسکتاپ همه رو داشته باشی و .....

bpzone
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 15:18 عصر
میشه وقتی به یک سیستم ریموت وصل شدیم از طریق همون برنامه که ما رو به دستگاه وصل کرده ، فایلی رو ارسال کنیم و یا فایلی رو به سیستم خودمون منتقل کنیم ؟

peymanjon
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 16:07 عصر
میشه وقتی به یک سیستم ریموت وصل شدیم از طریق همون برنامه که ما رو به دستگاه وصل کرده ، فایلی رو ارسال کنیم و یا فایلی رو به سیستم خودمون منتقل کنیم ؟
وقتی Remote میشید شما میتونید هر فایلی که در سیستم client میخواهید را share کنید و از هر سیستم متصل به شبکه آن را دریافت کنید ، همچنین به راحتی میتوانید یک فایل را از سیستم خود به سیستمی که توسط برنامه شما remote شده و در اختیارتون هست را ، منتقل کنید.
من الان از این کامپوننت دارم تو برنامم و برای همین کار توی شبکه استفاده میکنم ، فقط تنها مشکلش این است که وقتی با این استفاده از این کامپوننت یک client را در اختیار میگیرید اون client تا زمانیکه از طریق remote desktop به آن متصلید نمیتواند کسی با آن کار کند.

peymanjon
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 16:13 عصر
با توجه به این پستتون http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=215743 (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=215743)
من چون همین چیزی که شما میخواستین را لازم داشتم از این کامپوننت استفاده کردم و به شما در اون پست معرفی کردم که بدرد شما هم میخورد، البته این روش ،روش زیاد جالبی نیست ولی آسونترین روشه.اگه شما بخواین این روش را با socket پیاده سازی کنید زیاد کار آسونی نیست.
ولی اگه نتیجه بر این شد که با socket programing این کار را انجام بدید منم علاقهمند به کمک هستم و مطمئنم بقیه بچه ها هم کمکمون میکنن.
یا علی

bpzone
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 20:29 عصر
peymanjon عزیز
با تشکر از توجه شما
میشه یه زحمتی بکشی و نمونه برنامه ای رو که باهاش از طریق ریموت فایل ارسال یا دریافت کردید رو برام بزاری تا بهتر دید پیدا کنم به مساله :لبخندساده:
ممنون هستم از کمکت
یا علی

bpzone
دوشنبه 13 اردیبهشت 1389, 13:40 عصر
ما همچنان منتظر نمونه کد هستیم دوست عزیز :تشویق: