PDA

View Full Version : سوال: کارکردن با TabPage

#Faranak
سه شنبه 31 فروردین 1389, 00:38 صبح
باسلام
بچه لطفااگه کسی می دونه چه جوری می شه visibleمربوط به pageهاروRunTimeفالزیاtrue
کردراهنمایی کنه.
چون خاصیتvisibleروبرای pageهاپیدانکردم.
در ضمن من اولین باره(تو سی شارپ)با این کنترل کار می کنم.اگه خصوصیات خاصی هم داره ممنون می شم راهنمایی کنید.
ممنون

#Faranak
سه شنبه 31 فروردین 1389, 11:50 صبح
نوشتم:
tabControl1.TabPages[1].visible
کهvisibleرونیاورد.

AliRezaPro
سه شنبه 31 فروردین 1389, 12:16 عصر
از این کد استفاده کن

private void button11_Click(object sender, EventArgs e)
{
tabControl1.Selecting += new TabControlCancelEventHandler(tabControl1_Selecting );

}
private void tabControl1_Selecting(object sender, TabControlCancelEventArgs e)
{
if (e.TabPage == tabPage2)
e.Cancel = true;
}

#Faranak
سه شنبه 31 فروردین 1389, 15:26 عصر
از این کد استفاده کن

private void button11_Click(object sender, EventArgs e)
{
tabControl1.Selecting += new TabControlCancelEventHandler(tabControl1_Selecting );

}
private void tabControl1_Selecting(object sender, TabControlCancelEventArgs e)
{
if (e.TabPage == tabPage2)
e.Cancel = true;
}

ممنون ولی امکانش نیست visibleرو تغییربدم؟
در ضمن اگه از این روش هم استفاده کنم.من حدود10pageدارم که درهرشرایط می خوام یکیش قابل استفاده باشه ووقتی هم form لود میشه فقط page1قابل استفاده باشه.وبقیه canselباشن .چه طوراین کارو کنم؟

sds1920
سه شنبه 31 فروردین 1389, 15:50 عصر
دوستمون درست مي گه.توي Tabpage خاصيت Visible نيست.
به نظر من بهتر tab ي رو كه نمي خواي از كنترلهاي TabControl حذف كني و هربار كه خواستي ببيني دوباره اضافش كني يعني اينطوري :

tabControl1.Controls.Remove(tabPage1)
و
tabControl1.Controls.Add(tabPage1)

AliRezaPro
سه شنبه 31 فروردین 1389, 16:37 عصر
سلام

ووقتی هم formفقط page1قابل استفاده باشه
این قسمت حرفتون برام مفهومی نداره.وقتی هم فرم چی؟
شما میتوانید از فلگ استفاده کنید و کار های خود انجام دهید و فلگ های خودتون مقدار دهی کنید و در رویداد Selecting با if بررسی کنید که طی شرایط خاصی کدوم page اکتیو باشه/.

#Faranak
سه شنبه 31 فروردین 1389, 18:09 عصر
اصلاحش کردم.وقتی فرم لود می شه.

JanAli1390
سه شنبه 31 فروردین 1389, 18:24 عصر
سلام
آیا می شه یه Page نشون داده بشه بدون خود TAb ؟

#Faranak
سه شنبه 31 فروردین 1389, 19:14 عصر
می شه ولی اونوقت چه لزومی داره ازtabpage استفاده بشه از پنل استفاده کنید.

JanAli1390
سه شنبه 31 فروردین 1389, 19:24 عصر
می شه ولی اونوقت چه لزومی داره ازtabpage استفاده بشه از پنل استفاده کنید.

چون اگه بخام از Panel استفاده کنم باید 12 تا Panel روی یک فرم داشته باشم که طراحی و مدیریتش به دلیل شلوغ شدن فرم خیلی سخت می شه .
اگه کسی راه حلی داره لطفا راهنمایی کنه.

#Faranak
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 15:33 عصر
سلام

این قسمت حرفتون برام مفهومی نداره.وقتی هم فرم چی؟
شما میتوانید از فلگ استفاده کنید و کار های خود انجام دهید و فلگ های خودتون مقدار دهی کنید و در رویداد Selecting با if بررسی کنید که طی شرایط خاصی کدوم page اکتیو باشه/.

من اگه از این روش استفاده کنم چه جوری می تونم وقتی فرم لود شد همه ی pageها cansel باشندوفقط صفحه اول canselنباشه وروی هر صفحه یک دکمه به نام nextباشه که وقتی کاربر روی آن کلیک کرد.صفحه ی بعدی از حالت canselدربیادوصفحه ی فعلی canselبشه. لطفا بیشترراهنمایی کنید.
ممنون.

exlord
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 16:32 عصر
همه panel هاتو به صورت usercontrol بساز و runtime هر کدوم رو که می خوای به فرمت add کن ....

#Faranak
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 16:52 عصر
همه panel هاتو به صورت usercontrol بساز و runtime هر کدوم رو که می خوای به فرمت add کن ....

نمی تونم این کارو کنم چون من مثلا وقتی در page2هستم در page5اطلاعات می ریزم فقط نمی خوام کاربر بدون اجازه ی من به اون دسترسی داشته باشه می خوام cansel یاdisableباشه چه طوراین کارو انجام بدم؟

sds1920
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 17:23 عصر
فكر كنم راهي كه من بهت پيشنهاد دادم از همه ي موارد بالا راحتر باشه.براي نمايش يا عدم نمايش فقط به يك خط كد نياز داري.مطمئن باش بهت جواب مي ده.

#Faranak
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 19:47 عصر
فكر كنم راهي كه من بهت پيشنهاد دادم از همه ي موارد بالا راحتر باشه.براي نمايش يا عدم نمايش فقط به يك خط كد نياز داري.مطمئن باش بهت جواب مي ده.

بله راه خوبی بود ولی آیا دراین روش اطلاعات بعد ازپاک کردن pageاز بین نمی روند؟چون من به اطلاعات pageهام نیاز دارم.

sds1920
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 20:01 عصر
نه.شما TabPage خودتو با تمام اطلاعاتش داري.فقط اونو از كنترهاي TabControl حذف مي كني.
هر وقت هم كه نياز بود مي توني دوباره اضافه كني.مي توني امتحان كني.