PDA

View Full Version : کم بودن سرعت در شبکه

sahar_hobab
سه شنبه 31 فروردین 1389, 08:17 صبح
سلام دوستان خوبم
نمی دونم چرا الان چند روزیه سرعت سیستم ها تو شبکه پایین آمده
هر کاریم می کنم فایده نداره،کابل ها رو هم چک کردم
نمی دونم مشکل از کجاست
لطفا راهنماییم کنید.:ناراحت:

nima_8m
سه شنبه 31 فروردین 1389, 21:06 عصر
مشخصات شبکتون چیه ؟دومین یا ورک گروپ؟آنتی ویروس داری یانه؟این مشکل دلایل زیادی داره از جمله ویروسهایی که تحت شبکه منتشر میشود مشخصات بیشتری بنویس

sahar_hobab
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 07:59 صبح
دومین.آنتی ویروس هم داره nod32.اما فکر نکنم ویروس داشته باشه،یه روزه خوبه یه روز دیگه سرعتش پایینه
نمی دونم چرا؟

nima_8m
جمعه 03 اردیبهشت 1389, 00:29 صبح
معمولا در شبکه های محلی ترافیک و بار روی سرور عمده ترین دلیل کاهش سرعت هستش اگه از هاب استفاده میکنی و تعداد کلاینتها زیاد باشن و اونا مثلا به دلیل استفاده از یک برنامه تحت شبکه مدام سرور و مشغول میکنن باعث کندی میشه فاصله زیاده کلاینتها از سرور استاندارد نبودن کابل کشی وجود نویز به دلیل یکی بودن شبکه برق یا تلفن و سانترال پایین بودن مشخصات سیستم خیلی عامل هست که این مد نظرم بود شبکه رو از نظر سخت افزاری و نرم افزاری چک کن و یکی یکی بیا جلو موفق باشی

hraeissi
جمعه 03 اردیبهشت 1389, 08:51 صبح
سلام دوستان خوبم
نمی دونم چرا الان چند روزیه سرعت سیستم ها تو شبکه پایین آمده
هر کاریم می کنم فایده نداره،کابل ها رو هم چک کردم
نمی دونم مشکل از کجاست
لطفا راهنماییم کنید.:ناراحت:

سلام

این مشکل معمولاً بصورت زیر است :

1- کم شدن شدید سرعت Excel
2 - کم شدن اجرای برنامه ها در محیط شبکه

معمولاً مشکل فوق با توجه به تجربه بنده به دو دلیل می باشد :

1- حمله یک بد افزار در شبکه که احتمالش در شبکه شما زیاد است چون این ضعف در NOD است

2- مشکل در یکی از سویچهایتان

لطفاً برای حل این مشکل اول سعی کنید شبکه خودتان را با یک آنتی ویروس دیگر مثل نورتون چک کنید و سپس بسته به وسعت شبکه خودتان ، قسمت به قسمت سویچهای خودتان را با یک سویچ سالم چک کنید

لطفاً در صورت گرفتن نتیجه اعلام نمائید تا متوجه شوم که راهکار به کار آمد یا خیر

با تشکر - رئیسی

a4_big
سه شنبه 18 آذر 1393, 11:41 صبح
اساتيد راهنمايي كنند لطفا .
بنده هم همين مشكل رو دارم . سرور هيچ باري نداره . ولي كلاينت ها بعضي وقتها با هم به مدت 10 - 12 ثانيه هنگ ميكنند . سرعت شبكه بعضي موقع ها خوبه . بعضي موقع ها افتضاح . آنتي ويروس شبكه NOD هستش .