PDA

View Full Version : جلوگیری از ورود اطلاعات در ComboBox

sadeghpa80
سه شنبه 31 فروردین 1389, 09:39 صبح
سلام در فایل نمونه می خوام کاری کنم که کاربر در فرم Havale فقط حق انتخاب داشته باشه و چیزی نتونه تایپ کنه . ممنون
47360

aaa_zarea
سه شنبه 31 فروردین 1389, 10:23 صبح
با سلام خدمت شما دوست عزيز
فايل اصلاحي به پيوست تقديم مي گردد
ضمنا شما مي توانيد كاري كنيد در صورتيكه غير از زير بازه چيزي وارد كنيد به صورت فارسي خطا را اعلام نمايد.

sadeghpa80
سه شنبه 31 فروردین 1389, 10:46 صبح
با سلام خدمت شما دوست عزيز
فايل اصلاحي به پيوست تقديم مي گردد
ضمنا شما مي توانيد كاري كنيد در صورتيكه غير از زير بازه چيزي وارد كنيد به صورت فارسي خطا را اعلام نمايد.
خیلی لطف کردی ولی امکانش هست که قابلیت تایپ کردن رو از Combobox گرفت و فقط اتنخابی باشه ؟؟؟
ممنون

aaa_zarea
سه شنبه 31 فروردین 1389, 12:27 عصر
سلام دوست عزيز
اين فايل اصلاح شده كه خواسته بوديد

طاهره رضایی
سه شنبه 31 فروردین 1389, 12:59 عصر
سلام بستگی داره با چه زبانی بخای برنامه بنویسی مثلا توی زبان C#‎ بایدخاصیت droup down style، را بهdroup down list تغییر داد

aaa_zarea
سه شنبه 31 فروردین 1389, 13:46 عصر
اين هم اون چيزي كه اين دوست خوب ماگفته بود انجام دادم
خاصيت drop down كامبو باكس

sadeghpa80
سه شنبه 31 فروردین 1389, 14:22 عصر
خیلی خیلی ممنون

sadeghpa80
سه شنبه 31 فروردین 1389, 14:51 عصر
ممنون اما من یه جای دیگه یه مشکل دارم .
این برنامه برنامه مانند انبار است که مغازه داران اجناسشونو توی این انبار میریزن بعد یه کد به خریدارشون میدن که بیاد و محصول رو از انبار ما تحویل بگیره . تا اینجا واضح بود ؟
نمونه قسمت فروش فرم Sale است .
در این فرم ما یه شماره حواله اصلی داریم و یه شماره حواله فرعی .
که شماره حواله اصلی نسبت به شخص و محصول کدش فرق می کنه ( برای مثال علی با محصولی به کد 101 باید شماره حواله اصلیش 701 باشه و رضا با همون محصول شماره حوالش 801 باشه همچنین علی با محصولی به کد 102 شماره حواله 702 و رضا با همون محصول شماره حواله 802 داشته باشه ) می دونم خیلی پیچیدس ولی ...
چون هر شماره حواله مخصوص به 1 نفر با یک محصول می باشد که این کد یکتاست و هیچ وقت تکرار نمیشه .
شماره حواله فرعی هم که یکی یکی نسبت به شماره حواله اصلی زیاد میشه .
حالا در فرم Sale می خوام جوری بشه که طرف با انتخاب شخص علی و کد محصول 101 شماره حواله اصلی این شخص با این محصول رو نمایش بده .

اگه جاییش نا مفهوم بود اعلام نمایید
ممنون از همتون

اینم فایل جدید

aaa_zarea
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 11:26 صبح
دوست عزيز اگه من سوالتونو درست متوجه شده باشم
جوابش در پيوست تقديم مي گردد

sadeghpa80
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 10:16 صبح
دوست عزيز اگه من سوالتونو درست متوجه شده باشم
جوابش در پيوست تقديم مي گردد
واقعا ممنون
همین بود مرسی

sadeghpa80
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 10:28 صبح
ولی یوزر با معرفی مشتری جدید و ردیف جدید دیگه کار نمیکنه یعنی میاد ID مشتری رو میزنه ردیف رو نمیزنه
جریان چیه

sadeghpa80
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 10:44 صبح
یه نکته
تو فرم Sale فیلد havale_asli باید اطلاعاتشو از تیبل havale بخونه که ما براش تعریف می کنیم .
الان توی این برنامه ای که دوستمون aaa_zarea زحمت کشیدن سیستم نمایش havale_asli درسته ولی خودش میاد یه شماره میده .

aaa_zarea
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 10:58 صبح
دوست عزيزم شما مي توانيد خودتون به مشتري شماره بديد من در اينجا اين فيلد را از اتونامبر خوندم شما مي تونيد يه فيلد براي هر مشتري تعريف كنيد و از آن فيلد اين كد رو بخونه