PDA

View Full Version : سوال: اتصال IP به یک کامپیوتر در شبکه

digitak
سه شنبه 31 فروردین 1389, 16:13 عصر
سلام
یک شبکه خانگی کوچیک دارم (در حد 3-4) کامپیوتر که توسط یک هاب به هم شبکه شدن
یک مودم ADSL هم توسط یه کابل به هاب وصل شده . اینترنت به صورت NAT در شبکه share شده
ADSL من IP اختصاصی داره و روی یکی از از کامپیوتر ها (مثلا سیستم A) نرم افزار apache نصب شده

الان که شبکه به صورت nat وصل شده می خوام کاری کنم که وقتی IP زده شد بره به سیستم A
یه گزینه Nat Virtul Server دیدم ولی کار باهاش رو بلد نستم . مدل مودم : TP-LINK 8811
کسی هست بلد باشه ؟

ممنون

digitak
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 09:57 صبح
چقدر جالب که کسی پاسخ نمی ده !

hraeissi
جمعه 03 اردیبهشت 1389, 09:00 صبح
متاسفانه متوجه نشدم که بتوانم کمکی کنم

ماراتون
جمعه 03 اردیبهشت 1389, 22:24 عصر
با سلام. من هم مشکلی مثل این دوستمون دارم. من دو تا سیستم دارم با یک ethernet Swich چهار درگاه و یک مودم ADSL .
حالا موضوع این هست که میخواستم این دو تا کامپیوتر جداگانه هر کدوم خواستند بدون اینکه مجبور باشم یکی اشون کانکشن بسازم و share کنم از اینترنت استفاده کنند. یعنی اینکه سیستم شماره 1 هر وقت خواست به اینترنت وصل بشه و همچنین سیستم شماره 2. با پیگیریهایی که کردم معلوم شد باید اول ISP قفل رو از شبکه بردارد که اینکار رو کردند. در ضمن من با یوزر و پسورد وصل میشم.
حالا میخواستم بدونم چه تنظیماتی رو باید اعمال کنم. آخه یکی اشون که قبلا استفاده می کردم به اینترنت وصل میشه ولی دیگری نه (البته این رو می دونم که همزمان نمیتونن وصل بشن) باز سوال کردم گفتند باید شبکه داخلی تعریف کنید. اگر ممکنه در مورد این هم توضیح بدهید. ممنون

nima_8m
جمعه 03 اردیبهشت 1389, 22:33 عصر
زمانی که شما به مودم adsl وصل میشید احتیاجی به اشتراک گذاری کانکشن نیست کافی که روی هر سیستمی که خواستید یه کانکشن adsl بسازید و صل بشید.اگه مودم رو به صورت nat کانفیگ کنید دیگه حتی احتیاج به ساخت کانکشن هم نیست و سیستم ها به صورت اتوماتیک به اینترنت وصل میشن