PDA

View Full Version : جلوگیری از ورود عدد تکراری

abi_sarab
سه شنبه 31 فروردین 1389, 19:24 عصر
آقایان و خانوم های مهندس سلام علیکم.
مشکلی که برای اینجانب پیش آمده است این است که بنده جدولی دارم که دو ستون ردیف و عنوان را در خود جای داده است.
حال بنده قصد ورود اطلاعات را به این جدول دارم و می خواهم اگر کاربر شماره ردیف تکراری را در تکست باکس خویش وارد نمود با یک پیغام به او اخطار دهیم و از ورود اطلاعات وی جلوگیری کنیم.
فی الواقع بنده قصد دارم که اگر شماره ردیف مورد نظر موجود بود و کاربر نیز یکی از همان اعداد را وارد کرد به وی اخطار دهیم که عدد وارد شده تکراری است و از ورود اطلاعات وی به برنامه جلوگیری کنیم.
بنده تشکر می کنم از مهندسین و مهندسان ارجمندی که مرا یاری رسانند.
با تشکر

marijooon
سه شنبه 31 فروردین 1389, 19:51 عصر
.wysiwyg { BACKGROUND: #f5f5ff; FONT: 10pt tahoma, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif; COLOR: #000000 } P { MARGIN: 0px } .inlineimg { VERTICAL-ALIGN: middle } لطفا دقیقتر بفرمایید، بدون post back می خواهید اخطار دهید یا بعد از کلیک دکمه ای چیزی؟
در هر حال میتونید چک کنید که کد تکراری هست یا نه یعنی کدی که در تکست باکس هست رو در دیتا بیس جستجو کنید اگر موجود بود پیغامتونو بدید؟
همینو می خواستید یا من سوالو درست متوجه نشدم؟

abi_sarab
سه شنبه 31 فروردین 1389, 19:53 عصر
نه.
بنده فی الواقع یک گرید ویو دارم که دو ستون به نام ردیف و عنوان داره.
حال می خواهم اگر کاربر رکوردی را خواست وارد کند اگر شماره ردیفی را که در تکست باکس وارد می کند تکراری باشد با پیغام ارور مواجه شود.

marijooon
سه شنبه 31 فروردین 1389, 19:57 عصر
خوب اطلاعات این گرید ویو توی دیتا بیس اگه ذخیره بشه که همونطور که گفتم با یه کوئری ساده حله ولی اگر ذخیره نمیشه روی سطرهای گریدویو یه سرچ بزن ببین این شماره ردیف وجود داره یا نه!
حله؟

mbsmbsmbs
سه شنبه 31 فروردین 1389, 20:15 عصر
قدیما ما اگه می خواستیم اطلاعات ورودی مون توی دیتابیس تکراری نباشه ابتدا فیلد مورد نظر رو توی دیتابیس یکتا(کلید) تعریف می کردیم و بعد هنگام درج کردن یا تری و کتچ می نوشتیم یا مثلا یه سلکت با شرط نام فیلد مورد نظر می نوشتیم و بعد با بدست آوردن تعداد سطرهای تیبل ذخیره شده در دیتاست می فهمیدیم وجود داره یا نه

marijooon
سه شنبه 31 فروردین 1389, 20:41 عصر
خوب مگه من چی گفتم من هم گفتم با یه کوئری باید چک کرد که این فیلد تکراری هست یا نه! منظور من هم استفاده از همون سلکتی بود که شما فرمودید.

abi_sarab
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 17:49 عصر
خوب ماری جون می شه این دستور Select رو به ما هم بدین ما بدونیم؟

mohammad kafiyan
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 18:10 عصر
select * from table where ([filed]=N"'textbox1.text"')"
موفق باشی

sds1920
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 20:14 عصر
دوست عزيز شما مي تونيد مراحل زير رو انجام بدي :
1- يك ديتاست به پروژه ات اضافه كن.
2-جدولي رو كه مي خواي توي ديتاست بساز.
3-روي هر فيلدي كه مي خواي كليك راست كن و اونو به عنوان كليد قرار بده تا مقادير تكراري وارد اون نشه.