PDA

View Full Version : استفاده از دستورات sql

zapata-es
یک شنبه 01 خرداد 1384, 06:14 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز :mrgreen:
چطور میتونم از دستورات sql استفاده کنم. مثلا موقع کلیک یک دکمه مقدار یک textbox را با فیلد های یک جدول مقایسه کنه. از visdata استفاده کردم اما بازم نتونستمselect * from TABLE where text1.text=FIELD1.TABLE
و یه سوال دیگه . میشه بگید اگه بخواهیم همین کار رو یعنی مقایسه مقدار یک TEXTBOX رو با فیلد های یک جدول انجام بدیم و نتایج را در یک جدول بریزم از دستور FIND به چه شکل استفاده کنیم؟؟ :mrgreen:

hadi2345
یک شنبه 01 خرداد 1384, 08:39 صبح
با سلام .
میتونی با ado این کارو انجام بدی . کتاب برنامه نویسی پایگاه داده ها با visual basic رو توصیه میکنم .

niloufar
یک شنبه 01 خرداد 1384, 18:32 عصر
سلام

چطور میتونم از دستورات sql استفاده کنم. مثلا موقع کلیک یک دکمه مقدار یک textbox را با فیلد های یک جدول مقایسه کنه. از visdata استفاده کردم اما بازم نتونستمselect * from TABLE where text1.text=FIELD1.TABLE
و یه سوال دیگه . میشه بگید اگه بخواهیم همین کار رو یعنی مقایسه مقدار یک TEXTBOX رو با فیلد های یک جدول انجام بدیم و نتایج را در یک جدول بریزم از دستور FIND به چه شکل استفاده کنیم؟؟
1- تو یه تاپیک دیگه در مورد اینکه VisData بانک ساز است نه روش یا بانک یا ... کلی حرف زدم و یادمه معمولا هم آخرش از تایپ خسته میشدم.
2- البته آقای خلیلی صحیح می فرمایند و ADO روش بسیار مناسبی برای اتصال به بانک هاست و بهتره شما هم بروید و این روش را فراگیرید (چون آنقدر وسیعه که با فروم فقط میشه اشکال زدایی کرد نه یادگیری)
3- اون دستور Select ای هم که نوشتید معلومه که باید خطا بده چون وقتی شما می نویسید:

select * from T1 where text1.text= ...
در واقع Text1 نام یه جدول یا Query یا View فرض و text هم نام یه فیلد از اون. شما نباید اونا داخل Queryتون بذارید. یه چیزایی تو این مایه ها صحیح میشه:

"Select * from T1 Where field1 = " & Text1.Text
که البته اگه داخل TextBox متنی است نه عددی باید بنویسی:

"Select * from T1 Where field1 = '" & Text1.Text & "'"
تو این مایه ها....

zapata-es
یک شنبه 01 خرداد 1384, 21:41 عصر
:mrgreen: میرم ببینم میشه یا نه.ممنونم از راهنمایی های خوبتون. تو همین مایه ها
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

zapata-es
یک شنبه 01 خرداد 1384, 23:45 عصر
:گیج:
سلام
نشد.... من کد زیر رو نوشتم ولی اشکال میگیره
adonm.RecordSource = "Select * from db3 Where nam = ' " & Text1.Text & "'"
adonm.Refresh
پیام خطای اول : syntax error in FROM clause
method REFRESH of object 'iadodc' faild
دلیلش چیه؟ :cry:
مشکل دوم:
میخوام شیئ adonm را به جدول دیگری متصل کنم تا جدول DATAGRID1 من اطلاعات جدید را نمایش دهد. من از این کد استفتده کردم ولی اشکال میگیره.
ADONM.RECORDSOURCE=TABLE2
ADONM.REFRESH
و یا از این کد هم استفاده کردم اما نشد
adonm.RecordSource = "Select * from db3 Where nam = '" & Text1.Text & "'"
adonm.Refresh
:sad2:

hadi2345
دوشنبه 02 خرداد 1384, 10:29 صبح
با سلام مجدد.
من برات یه نمونه کد میذارم تا شاید مشکلت حل بشه . فقط وقت نکردم زیاد روش کار کنم و بهترین کار شما اینه که از کتاب کمک بگیری. موفق باشید .

niloufar
سه شنبه 03 خرداد 1384, 11:59 صبح
سلام
این adonm چیه؟ یه شیء ADODC است یا یه RecordSet یا ...
اگه ADODC است باید بدانی که برای اینکه بتونی Query بنویسی باید CommandType از آن Text باشد. البته برای اینکه بعدا با مشکل مواجه نشوی، بهترین راه، استفاده مستقیم از اشیاء ADO می باشد.
من مثال آقا هادی را هم ندیدم. اگه مشکلت برطرف نشده، بگو تا ببینیم چی میشه...