PDA

View Full Version : سوال: فارسی کردن در XML

bahram_plus
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 14:55 عصر
سلام. من یه Web Templateدارم که با XML نوشته شده . میخوام منو ها رو فارسی کنم. وقتی توی notepad++ بازش میکنم و فارسی مینویسم بعد به صورت UTF-8 ذخیره میکنم. ولی موقع اجرا به صورت مربع نشون میده.
لطفا راهنمایی کنین.
http://www.4shared.com/file/C7CdbpFS/otext_m60.html

صابر طهماسبی
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 21:26 عصر
سلام
کد xml شما را مشاهده کردم
دو نکته را اصلاح کنید بعد بنویسید ببینم مشکل حل شده یا نه:
1.
در خط اول عبارت

<?xml version="1.0" ?>
را به :

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
تغییر دهید.

2.
فایل را چک کنید که حتما با encoding یونیکد یعنی utf-8 ذخیره شده باشه.

bahram_plus
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 14:38 عصر
ممنون از این که نگاه کردی.
این کارو کردم نتیجه نداد .
ببین این فایل توسط یه Set Top Box خونده میشه . من توی این Xml هر چی گشتم چیزی که نشون دهنده فونت باشه ندیدم . حدس می زنم اون stb فونش رو هم از روی سرور بر میدار ه . اما توی سرور فقط دو تا فونت پیدا کردم که یونیکد هست. اونو از روی سرور دانلود کردم و روی سیستم اضافه کردم . توی نت پد با اون فونت نوشتم اما باز هم نشون نداد . البته وقتی روی استاندارد ANSI هست چیزی نشون نمی ده ولی روی استاندارد یونیکد 8 مربع نشون میده.
حالا ممکنه این فونت روی خود STB باشه یعنی روی فلش این دستگاه ؟!!!
و اگه باشه چطور میتونم بهش اضافه کنم؟
:متفکر:

صابر طهماسبی
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 18:25 عصر
شرمنده چیزی از توضیحاتتون متوجه نشدم
اما یک نکته که احساس می کنم شاید به دردتون بخوره اینه که فایل xml را با هر encoding که ذخیره می کنید در برنامه ای که آن را پردازش میکنید باید از همان encoding استفاده کنید.
برای مثال در طراحی صفحات وب وقتی که با جاوا اسکریپت یکxmlرا نمایش می دهید encoding فایل xml مثلا windows-1256 باشد و encoding صفحه ی وب که اطلاعات رانمایش میدهد utf-8 باشد اطلاعات نمایش درست منایش داده نمی شوند.

-Azure-
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 00:00 صبح
سلام. من یه Web Templateدارم که با XML نوشته شده . میخوام منو ها رو فارسی کنم. وقتی توی notepad++ بازش میکنم و فارسی مینویسم بعد به صورت UTF-8 ذخیره میکنم. ولی موقع اجرا به صورت مربع نشون میده.
لطفا راهنمایی کنین.
http://www.4shared.com/file/C7CdbpFS/otext_m60.html
وقتی با notepad++ فایل تون را باز کردید از منوی فرمت گزینه Encode in UTF-8 witout BOM رو انتخاب کنید و بعد شروع به فارسی کردن و در نهایت ذخیره کنید