PDA

View Full Version : نمایش خودکار اطلاعات بعد از اپدیت شدن دیتابیس

!!Network!!
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 16:42 عصر
دوستان آیا راه حلی برای نمایش خودکار فیلد یا فیلد هایی از یک جدول بعد از آپدیت شدن به صورت خودکار وجود داره ؟
به عنوان مثال من یک فیلد دارم که حاوی متن می پذیره . حالا میخوام هروقت این فیلد آپدیت میشه بتونم محتویاتش را به صورت اتوماتیک به کاربر نمایش بدم . اگر احیانا دوستان لینک یا اموزشی در این مورد دارن یا راهنمایی کنند . مخصوصا اگر این امکان با استفاده از آژاکس وجود داره ممنوم میشم منو راهنمایی کنند .

Arman_gh
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 18:43 عصر
http://www.9lessons.info/2009/07/auto-load-refresh-every-10-seconds-with.html

!!Network!!
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 19:14 عصر
از راهنماییتون ممنونم ولی من می خوام به محضی که database آپدیت میشه اونجا بدون تاخیر نمایش داده بشه . نه بعد از 10 یا 1 ثانیه... آیا این امکان وجود داره ؟

در واقع من روی سیستم تلفنی برنامه نویسی می کنم که به محضی که یک نفر با سیستم تماس می گیره CallerID اون شخص در یک متغیر( مثلا CLID ) به صورت آنی برای من ارسال میشه و من می خوام همین را به صورت آنی به کاربر نمایش بدم . که راه حلی که من به نظرم رسید اینه که اونو در دیتابیس ذخیره کنم و صفحه ای که کاربر جلوش بازه به محضی که این فیلد آپدیت شد اونجا نمایش بده که مثلا این کالر آی دی داره تماس می گیره . آیا راه حل دیگری به جز ذخیره در دیتابیس به نظر شما میرسه ؟

امیـرحسین
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 22:39 عصر
وقتی محتوا که همون کدهای صفحه است از سرور خارج میشه، دیگه دسترسی ای از طرف سرور بهشون وجود نداره.
نمونه این اتفاق در سیستم چت در سایتها مثل کلوب پیش میاد. شما یک صفحه باز کردید و یکی میخواد با شما چت کنه. درخواست چت اون کاربر در دیتابیس قرار میگیره. حالا برای اینکه سایت بتونه شما رو مطلع کنه، باید هر چند زمان یکبار، توسط آژاکس (یا روشهای دیگه) دیتابیس رو به همین منظور چک کنه.
خلاصه راهی غیر از این نیست.

Arman_gh
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 23:02 عصر
چیزی که شما می‌خواهی میشه توسط comet پیاده بشه
http://www.zeitoun.net/articles/comet_and_php/start
تو لینکی که بهت دادم فایل های ضمیمه‌اش را دانلود کن و فایل data.txt را بازنویسی کن و بدون اینکه صفحه رفرش بشه میبینی که محتوای آن فایل در index.html نمایش داده میشه. از این تکنیک معمولا برای چت کردن استفاده میشه شما میتونی برای کاربرد خودت از این تکنیک بهره بگیری. در این روش شما یک اتصال طولانی مدت با وب سرور باز میکنی و به محض اینکه اتفاق خاصی روی داد اطلاعات بدون رفرش صفحه به کاربر نشان داده میشه. این روش را آژاکس وارونه یا reverse Ajax هم میگن.