PDA

View Full Version : ذخیره ساختار datagridview در database

reza_Nazem
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 19:55 عصر
دوستان سلام
چه طوری می شه ساختار یه دیتا گرید ویو را ذخیره کرد تا در باز شدن مجدد فرم بتوانیم با همان ساختار دیتا گرید را نمایش داد
من تو برنامه ای که نوشتم می خوام اگه کاربر عرض و جای ستون ها را عوض کرد این حالت در باز شدن مجدد فرم حفظ بشود
در دلفی گرید یه متدهای به نام savetostrem , loadfromstream داشت که به راحتی می شد ساختار جدول را در memorystream ذخیره کرد و در دیتا بیس ذخیره کرد
ایا دیتا گرید ویو هم همچین امکاناتی دارد؟

s.khoshfekran
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 19:57 عصر
باید از سریالایز استفاده کنید
موفق باشی!!

reza_Nazem
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 11:48 صبح
ممنون دوست عزیز
ولی با Serialize نمی شود کل یک datagridview را ذخیره کرد کد من به شکل زیر است و خطا میدهد من نمی خواهم تک تک property های مهم را Serialize کنم آیا امکانی است که کل datagridview یکجا Serialize کرد ؟

FileStream fs = new FileStream("C:\\Test.dat", FileMode.Create);
BinaryFormatter bf = new BinaryFormatter();
bf.Serialize(fs, dataGridView1);

FastCode
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 12:49 عصر
من برای این کار از 19 جدول استفاده کردم که 7 تای اونها مربوط به گرید هستند ولی فکر میکنم که این دو تایی که میگذارم اینجا مشکل شما رو حل میکنه:

reza_Nazem
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 14:06 عصر
ممنون از راهنمایتون
ولی همان طور که عرض کردم من دنبال متدی یا روشی هستم که خودش کل اطلاعات datagridview را در یک فایل یا memorystream ذخیره کند و من اون رادر یک فیلد blob ذخیره کنم نمی خواهم در گیر جزئیات datagridview بشوم
در delphi7 خود tdbgrig بک متد داشت به شکل

saveToStream(var ms: TmemoryStream )
که خیلی راحت کل اطلاعات را در یک MemoryStream ذخیره میکرد و می شد به راحتی آن را در یک فیلد blob ذخیره کرد
C#‎ هم حتما باید یه روشی مشابه این داشته باشه من دنبال اون روشم

reza_Nazem
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 13:20 عصر
کسی نیست کمک کنه ؟
راهی نیست یعنی ؟
فکر کنم متد اش را خودم بنویسم