PDA

View Full Version : ساختار active Directory

javad0062
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 20:39 عصر
آیا نرم افزاری وجود داره که با اون بشه ساختار Active Directory یعنی دومین و تمام ou ها را به صورت نمودار درختی یا فلوچارت نمایش داد
اگه وجود داره ممنون میشم راهنماییم کنید

hraeissi
جمعه 03 اردیبهشت 1389, 08:59 صبح
میشه بفرمائید دلیل این کارتان برای چیه ؟

nima_8m
جمعه 03 اردیبهشت 1389, 22:26 عصر
اگه میخوای چارت اکتیو رو بکشی visio بهترین گزینه است چون یکی از ابزاراش active directory هستش که میتونی ازش برای کشیدن چارت استفاده کنی

mostafavi
شنبه 04 اردیبهشت 1389, 17:17 عصر
با سلام
من هم به چنين ابزاري نياز دارم. براي
- داشتن نسخه كاغذي از كل userها و OUها (براي روز مبادا :چشمک: )
- ارائه گزارش از وضعيت موجود به مدير مجموعه كه نه وقت مراجعه به Active را دارد و نه حوصلشو
- و...
اگر دوستان راهنمايي كنن ممنون مي‌شم

nima_8m
شنبه 04 اردیبهشت 1389, 22:08 عصر
خوب تو پکیج آفیس visio رو نصب کن اونجا کار کردن باهاش خیلی راحته و فقط کافی از ابزارهای سمت چپ که لیست شده اکتیودایرکتوری رو انتخاب و از ابزارهای آماده شامل کامپیوتر یوزر و .... استفاده کن

mostafavi
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 07:12 صبح
خوب تو پکیج آفیس visio رو نصب کن اونجا کار کردن باهاش خیلی راحته و فقط کافی از ابزارهای سمت چپ که لیست شده اکتیودایرکتوری رو انتخاب و از ابزارهای آماده شامل کامپیوتر یوزر و .... استفاده کن

با سلام
نيما جان فكر كنم منظورم را درست نگفتم، منظور من كشيدن گراف اكتيو به صورت خودكار -يعني از طريق اسكن DC- بود. شما فكر كن روي يك اكتيو 1000 تا كاربر توي OUهاي مختلف تعريف شده باشه. نمي‌شه دستي اونها رو كشيد.

javad0062
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 10:27 صبح
با سلام
نيما جان فكر كنم منظورم را درست نگفتم، منظور من كشيدن گراف اكتيو به صورت خودكار -يعني از طريق اسكن DC- بود. شما فكر كن روي يك اكتيو 1000 تا كاربر توي OUهاي مختلف تعريف شده باشه. نمي‌شه دستي اونها رو كشيد.

آقا دمت گرم .منم دنبال همينم

nima_8m
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 00:01 صبح
نه همچین نرم افزاری سراغ ندارم اما اگه مدیر از من همچین چارتی بخواد اکتیو دایرکتوری رو گسترش میدم به طوری که همه جزئیاتش مشخص باشه بعد کلیدprtsc رو میزنم و اون عکس و یه خورده ادیت و بعد هم چاپ.امتحان کنید.نتیجه اشم بگید.موفق باشید.راستی اگه ad خیلی بزرگ بود میتونید دو یا سه قسمتش کنید مثلا هر ou جدا

mostafavi
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 07:17 صبح
نه همچین نرم افزاری سراغ ندارم اما اگه مدیر از من همچین چارتی بخواد اکتیو دایرکتوری رو گسترش میدم به طوری که همه جزئیاتش مشخص باشه بعد کلیدprtsc رو میزنم و اون عکس و یه خورده ادیت و بعد هم چاپ.امتحان کنید.نتیجه اشم بگید.موفق باشید.راستی اگه ad خیلی بزرگ بود میتونید دو یا سه قسمتش کنید مثلا هر ou جدا

با سلام
من هم خيلي گشتم اما چيزي پيدا نكردم. فكر مي‌كنم ماكروسافت به خاطر مسائل امنيتي (به سرقت رفتن ليست كل يوزرها تنها با يك كليك :قهقهه: ) جلوي همچين امكاني را گرفته باشه. البته اين نظر منه. اگر دوستان جور ديگه‌اي فكر مي‌كنند خوشحال مي‌شم بگن.

Qermezkon
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 07:30 صبح
از hyena استفاده كن امكان Export داره

mostafavi
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 08:33 صبح
از hyena استفاده كن امكان Export داره

با سلام
اتفاقا اين نرم افزار را چند ماه پيش يك نفر توي فروم بهم معرفي كرد. اولا كركش را پيدا نكردم ، دوما درسته Export دارد اما خيلي بد دست بود و مدلي كه يوزرها را مي‌داد اصلا به دل نمي‌نشست (البته الان يادم نيست چرا) به طوري كه ديگه دنبال كركش نگشتم و از روي سيستم پاكش كردم.