PDA

View Full Version : مزایای مستند سازی نرم افزار

gh_fereydonpoor
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 10:40 صبح
سلام به همه دوستان
همه دوستان می دونند که باید قبل از تولید نرم افزار فازهای شناخت و مستند سازی و ... را انجام و سپس تولید کد کنند.
اگر ممکنه دوستان نظر خودشان را در مورد دلیل مستند سازی سازی (مزایای مستند سازی) را اعلام نمایند

gh_fereydonpoor
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 20:32 عصر
یعنی هیچ کس نظری نداره ؟!

baran_mehr
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 22:25 عصر
دوست عزیز همونطور که خودتون هم در جریان هستید مستند سازی باعث قانون مندتر شدن کارمون میشه شاید توی برنامه های کوچیک چندان نیاز به مستند سازی نداشته باشیم اما فرض کنید برنامه ای بزرگ رو در حال پیاده سازی هستیم و هر روز به کدها و .. این برنامه افزوده میشه بعد از مدتی شاید خودمون یادموئن بره که فلان تابع یا فلان متغییر برای چی تعریف شده و یا چی کار میکنه
و یا هر روز میبینیم که یه بخشی داره به برناممون اضافه میشه که این تجزیه و تحلیل ابتدای کارو زیر سوال میبره چون ما باید از ابتدا نیازمندیهای سیستم و شناسایی کنیم و براش برنامه ریزی کنیم

gh_fereydonpoor
دوشنبه 13 اردیبهشت 1389, 08:42 صبح
baran_mehr جان خیلی ممنون
دوستان دیگر نظری ندارند؟

Asad.Safari
دوشنبه 13 اردیبهشت 1389, 11:14 صبح
باید قبل از تولید نرم افزار فازهای شناخت و مستند سازی و ... را انجام و سپس تولید کد کنند.

جواب من ربطی به سوال شما ندارد ولی دو مورد خدمتتون عرض می کنم .

اول , از کلمه تولید استفاده کردید , که به نظر من اشتباه است . نرم افزار تولید نمی شود بلکه توسعه داده می شود .

دوم , از کلمه "باید" برای "تولید نرم افزار" استفاده کردید . شما باید می گفتید در مثلا متدلوژی Waterfall و یا RUP باید قبل از توسعه نرم افزار "فازهای شناخت و مستند سازی و ... را انجام و سپس تولید کد کنند." همه توسعه نرم افزار که این دو متدلوژی Traditional نیست که .

من به خود این مورد هم اشکال وارد می کنم( Agile Manifesto) . شما فرض کنید تمام نیاز های را شناسایی کردید و مستند سازی کردید و 2 سال رو آن وقت گذاشتید و برنامه را پیاده سازی کردید . بعد دو سال نرم افزار را تحویل مشتری خواهید داد :

اگر مشتری به این نرم افزار نگاه کرد و گفت این چیزی نبود که من می خواستم , چه کار خواهید کرد؟

به Agile رستگار شوید که در این سبک توسعه نرم افزار "ارتباط چهره به چهره بالاتر از قرارداد ها و مستندات سنگین و زمان بر " می باشد.

موفق باشید