PDA

View Full Version : سوال: تمام صفحه کردن برنامه

spring69
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 14:38 عصر
سلام.
من میخوام برنامم در هر مانیتوری و با هر رزولیشنی که اجرا میشه، تمام صفحه باشه و ترتیب کنترل هام هم بهم نخوره.
مثلا در عکس نمونه که گذاشتم میخوام همیشه اسم نرم افزار و ... وسط چین باشن.
کارهایی که باید انجام بدم چیه؟

spring69
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 16:00 عصر
دوست عزیز ممنون از پاسختون. من این کار رو کردم. ولی میخوام وقتی فرم تمام صفحه میشه جای کنترل ها به هم نخوره.

s.khoshfekran
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 16:17 عصر
this.FormBorderStyle = FormBorderStyle.None;
this.WindowState = FormWindowState.Maximized;

alinaghiha
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 17:24 عصر
دوست عزيز هر object يه خاصيت داره به نام anchor كه ميتونه بهت كمك كنه كه مكان object بهم نخوره مثلا اگه خاصيت مذكور را براي يك button بالا و راست انتخاب كني button همون بالا و راست ميمونه

فقط يه سوال ميتونم بپرسم كه آيتم هاي جستجو و ... را چطوري با شكل گذاشتي آخه من هر كار كردم با button نشد

spring69
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 17:33 عصر
با كنترل toolstrip
آره اين خاصيت رو ميدونم ولي مثلا براي همون اسم برنامه كه ميخوام هميشه وسط باشه، ميتوني بگي بايد خاصيت anchor اون رو چي بزارم؟
چون همه ي حالت هاي اون رو چك كردم و نشد. لطفا كمك كنيد

alinaghiha
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 17:59 عصر
ممنون كارمو راه انداختي
من يه خورده فكر كردم اصلا دليلي نداره يه كنترل هميشه وسط باشه اما واسه تشكر اين كدي كه تا اينجا نوشتم يه كم مشكل داره

private void Form1_SizeChanged(object sender, EventArgs e)
{
btn.Left = (Form1.ActiveForm.Size.Width / 2)-(btn.Size.Width/2);
btn.Top = Form1.ActiveForm.Size.Height / 2;
}

sds1920
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 18:01 عصر
خاصيت Anchor اونو هرچي كه بزاري بازم از يك طرف درست از آب در نمي ياد.مي توني بعد از Max كردن فرمت با كد جاي ليبل يا هر كامپوننت ديگه اي رو كه تغيير بدي.مثلا فرض كن مي خواي Label1 رو بعد از بزرگ كردن فرم توي همون y ولي از نظر x وسط فرم قرار بدي.

Lable1.Location=new Point(this.Size.Wide/2-Lable1.Size.Wide/2,Lable1.Location.Y)