PDA

View Full Version : طریقه استفاده روتر وایرلس

هادی123
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 14:52 عصر
با سلام
من در حال حاضر دو دستگاه کامپیوتر دارم و یک لب تاب
خط ای دی اس ال به یک کامپیوتر وصل هستش به وسله کارت شبکه و یک هاپ اینترنت رو به اشتراک گداشتم و شبکه هم نیز فعاله
حالا یک روتر وایرلس DIR 600 دی لینک دارم که می خواهم تو این شبکه ازش استفاده کنم و لب تابم رو بدون سیم شبکه کنم
می خواهم بدونم باید په کار کتم

ساختار شبکه

اینترنت وصل شده به کامپیوتر و از طریق کارت شبکه به یک هاپ و از هاپ به یک دستگاه کامپیوتر و یک دستگاه لب تاب

هادی123
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 15:13 عصر
هستید ؟؟
خواهش می کنم یک مقدار سریعتر جواب من رو بدید
فکر نکنم خیلی پیجیده باشه

saleh.hi.62
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 15:21 عصر
شما باید مودم adsl و wireless router هر دو رو وصل کنی به هاب و بعد اون با لب تاپ به wireless router کانکت بشی..

هادی123
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 15:36 عصر
مودم ADSL که با یو اس بی به کامپیوترم وصل شده و از طریق کابل شبکه کامپیوتر به هاپ وصل شده
ا

ehsan2007
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 22:16 عصر
مودم adsl خودتو کانفینگ کن یعنی تنظیمات کانکت شدن به اینترنت رو داخل خود مودم انجام بده (البته اگه این قابلیت رو داشته باشه که بیشتر مودم ها دارن) دفترچه راهنماشو بخونی پیدا میکنی روششو
بعد از این کار دیگه شما نیاز نیست کانکشن روی لب تاپ خودتو باز کنی تا کانکت بشی به محض اینکه مودم رو روشن کنی خودش متصل میشه به اینترنت و با وصل کردن یک کابل به روتر اولی و بعد از اون به روتر وایرلس خودت میتونی استفاده کنی
راهنمایی کوچیک هم در رابطه با کافیگ کردن مودمت (البته مودم من اینجوری کانفینگ میشه)
از مودمت به لب تاپ کابل شبکه رو وصل کن سپس آدرس آیپی 192.168.0.1 رو بزن وارد تنظیمات مودمت میشی سپس easy setup رو انتخاب کن تنظیمات پیش فرض رو بزار در آخر هم یوزر و پسوردی که شرکت بهت داده رو وارد کن
موفق باشی

هادی123
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 23:47 عصر
با تشکر از دوستان
مشکل بر طرف شد تو خود تنظیمات روتر 192.168.1.1 بک قسمت بود به تبدیل به اکسس پویت می کرد
تبدیل کردم و با کابل شبکه به هاپ وصل کردم الان هم دارم استفاده می کنم
مشکل درایور وایرلس لب تاب هم داشتم که یک مقدار من رو از منحرف کرده بود