PDA

View Full Version : سوال: ارتباط پایگاه داده یک application به یک پایگاه داده web application در #C

alireza2177
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 20:10 عصر
با سلام
من برنامه ای نوشتم با C#‎‎‎‎‎ 2005 و پایگاه داده SQL 2005 که خودش به دو برنامه تقسیم میشه، یک application و یک web application و هر دو پایگاه داده مثل هم هستند .
لطفا به من آموزش دهید چطور و یا با چه روشهایی می تونم این دو پایگاه داده رو به هم متصل کنم به طوری کاربر بتونه در هر زمانی که خواست به اینترنت وصل بشه و اطلاعات پایگاه داده web application را به برنامه تحت ویندوز خودش منتقل کنه. یعنی پایگاه داده برنامه تحت ویندوز را update کنه ؟
با تشکر

:عصبانی++:
:متفکر: :متفکر: :متفکر:

اوبالیت به بو
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 21:23 عصر
من برنامه ای نوشتم با C#‎‎‎‎‎‎ 2005 و پایگاه داده SQL 2005 که خودش به دو برنامه تقسیم میشه، یک application و یک web application و هر دو پایگاه داده مثل هم هستند .
لطفا به من آموزش دهید چطور و یا با چه روشهایی می تونم این دو پایگاه داده رو به هم متصل کنم به طوری کاربر بتونه در هر زمانی که خواست به اینترنت وصل بشه و اطلاعات پایگاه داده web application را به برنامه تحت ویندوز خودش منتقل کنه. یعنی پایگاه داده برنامه تحت ویندوز را update کنه ؟

یکی از دلایل استفاده از معماری چند لایه همین هست. یعنی دیگه نیازی نیست که شما 2 تا پایگاه داده بسازی و روی هر 2 کار کنی.
یک پایگاه داده می سازی و در یک سرور قرار می دی، برنامه Web App که جای خودش رو داره و برنامه Win App از طریق اینترنت به سرور وصل میشه.

alireza2177
جمعه 03 اردیبهشت 1389, 23:15 عصر
یکی از دلایل استفاده از معماری چند لایه همین هست. یعنی دیگه نیازی نیست که شما 2 تا پایگاه داده بسازی و روی هر 2 کار کنی.
یک پایگاه داده می سازی و در یک سرور قرار می دی، برنامه Web App که جای خودش رو داره و برنامه Win App از طریق اینترنت به سرور وصل میشه.
سلام دوست عزیز
حالا کار ما اینطوری راه می افته . اگه میشه دوستان راهنمایی کنند .
متشکرم

mahmoodramzani
شنبه 04 اردیبهشت 1389, 05:12 صبح
از این استفاده کن
Microsoft Sync Framework (http://msdn.microsoft.com/en-us/sync/default.aspx)

alireza2177
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 13:24 عصر
از این استفاده کن
Microsoft Sync Framework (http://msdn.microsoft.com/en-us/sync/default.aspx)

دست شما درد نکنه آقای mahmoodramzani (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=47117) از اون سایت چیزی دستگیرم نشد . اگه میشه خودتون توضیح بدین باید چکار کنم . و اون برنامه به چه صورت کار میکنه ؟

mahmoodramzani
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 14:18 عصر
در واقع اون برنامه نیست،بلکه یک library هست واسه sync کردن database،که مال خود microsoft هم هست.
این هم اولین قدم در استفاده از اون:
Walkthrough: Creating an Occasionally Connected Application (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/bb384472.aspx)

صادق صدقی
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 15:05 عصر
سلام

دوست عزیز قصد جسارت ندارم اما کاره شما با منطق جور در نمیاد عزیز

وقتی امکانات هست چرا ازاون استفاده نکنی؟

شما یه دیتا بیس داشته باش رویه یک سرور سی شارپ و ای اس پی که بانکاشون فرقی ندارن

می خواد فقط یک کانکشن بسازی

به همین راهتی دیگه درده سر چرا؟

ما عیبمون اینه که یک کاری که تجربه نداشتیم ازش می ترسیم که بریم سمتش

من اولا خودم از Stored Procedure استفاده نمی کردم

خیلی هم اذیت می شدم اما نمی رفتم سمتش

این همه داستان گفتم که بری دنبالش
اگه پایه باشی منم دنبالش هستم(باهم تحقیق کنیم)

------------------------------------------------------------------------
(همت مضاعف ............................................... کاره مضاعف)

MRHagh
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 19:20 عصر
اتفاقا من هم روی پروژه ای کار میکنم که با همین موضوع درگیرم. از همه جا تحقیق کردم که یک راه حل خوب و مناسب پیدا کنم, که تا به حال به نظرم استفاده از لایه Data Access و قرار دادنش در یک سرور و ایجاد Connection به همان سرور هم برای Win App و هم برای Web App, مناسب ترین و منطقی ترین راه است. البته نباید سرعت Save & Retrieve اطلاعات را هم نادیده گرفت. چون به نظرم میاد با این کار در Win App با تاخیر به داده های موجود در Data Base دسترسی خواهیم داشت که این موضوع هم گاها از دیدگاه کاربر, اصلا خوشایند نیست!

alireza2177
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 16:21 عصر
حرف شما دوستان درست
ولی من این برنامه ای که می خوام بنویسم برای یک شرکت در یک شهر کوچک با اینترنت دیال آپ معمولی است .
از من خواستن که باید تو برنامه بتونن ، هر وقت که خواستن به اینترنت وصل بشند و اطلاعات سفارشات جدید رو به برنامه روی سیستم خودشون منتقل کنند .
حالا به نظر شما من باید چه کار کنم ؟
باید یه جوری اطلاعات پایگاه داده روی Web رو به application منتقل کنم !!!؟

فاطی.جدا
جمعه 13 اسفند 1389, 19:52 عصر
منم دقیقا این سوال رو دارم ... اگه میشه یه کم بیشتر توضیح بدید ...یعنی وقتی کاربر تو محیطی هست که همیشه امکان دسترسی به نت نداره باید از دو تا دیتابیس استفاده کرد ....یعنی یه دیتا بیس روی سیستمش که وقتی کامل شد کانکت میشه و یه همسان سازی انجام میده و میره تا دفعه بعد