PDA

View Full Version : somebody help me

leili87
دوشنبه 02 خرداد 1384, 01:47 صبح
اگه می شه یه کتاب خوب برای ++vc به بنده معرفی کنید. من خود ++c را بلد هستم. مرسی

taze kar
دوشنبه 02 خرداد 1384, 10:45 صبح
اموزش گام به گام visual c++ نوشته جعفر نژاد قمی

M-Gheibi
دوشنبه 02 خرداد 1384, 16:48 عصر
در اسرع وقت عنوان تاپیک خود را به عنوانی گویاتر تغییر دهید. :sad2:

leili87
سه شنبه 03 خرداد 1384, 09:47 صبح
از کمکتون ممنونم ولی استاد ما با جعفر نژاد مخالف است . لطفا یکی دیگه به من معرفی کنید .یه کتاب خوبه خوبه خوب. مرسی

Blaster
سه شنبه 03 خرداد 1384, 11:53 صبح
من هم با اقای جعفر نژاد مخالف هستم !
فکر می کنم بهترین کتابی که در ایران ترجمه شده ++ Visual C در 21 روز از انتشارات نص هست. ::نوشتن::

leili87
سه شنبه 03 خرداد 1384, 20:59 عصر
بله ولی من این کتاب رو دارم. اولین برنامه در این کتاب که خیلی هم ساده است(یه msgbox ساده) error می ده پس وای به حال بقیه .

استدعا می کنم کمکم کنید. ممنون.

lord_ahriman
چهارشنبه 04 خرداد 1384, 00:04 صبح
بابا جعفر نژاد که خیلی کارش درسته :reading:

Inprise
چهارشنبه 04 خرداد 1384, 00:29 صبح
متاسفانه یا خوشبختانه کتاب ذیل رو دیدم و کتاب خوبیه ؛ صرفا" بخش کوچکی از اون به دات نت اختصاص داره و بقیه به مبانی CPP تا حدود متوسط و MFC اختصاص پیدا کرده روی محیط VS .NET ؛ در حال حاضر این کتاب برای کسانیکه دنبال مستندات فارسی هستند قابل توصیه ست .

http://www.nashreolum.com/bookpics/vc++netj.gif

راهنمای جامع Visual C++.NET
مترجم : کامبیز سمیعی
تعداد صفحه ها : 976
نویسنده : کریس اچ.پاپاس و ویلیام موری
ISBN : 9647363966
قیمت : 6500 تومان

این کتاب با دو هدف نوشته شده‌است : اول اینکه به شما کمک کند تا با کامپایلر مایکروسافت ویژوال #C++/C که جزئی از Visual Studio.NET می‌باشد آشنا شوید و هدف دیگر این است که برای اشخاصی با زمینه‌های برنامه‌نویسی مختلف، امکان کسب مهارت در زمینه‌ی ++C#،C و برنامه‌نویسی تحت ویندوز 32 بیتی را فراهم سازد. در این کتاب تمامی مفاهیم مهم برنامه‌نویسی در C++ و زبانهای تحت ویندوز از جمله کتابخانه کلاس اصلی مایکروسافت (MFC) پوشش داده شده‌ و تعریف خوبی از زبان جدید #C نیز ارائه گشته‌است. فصلهای ابتدایی این امکان را برای برنامه نویسان مبتدی فراهم می‌سازد تا پایه‌ی محکمی را که جهت نوشتن برنامه‌های پیچده‌تر نیاز دارند بسازند و برای برنامه‌نویسان پیشرفته، این فصلها نقش مرجع را بازی می‌کنند و مفاهیم جالب ++C و #C را معرفی می‌نمایند. در کتاب همچنین نحوه‌ی اشکال‌زدایی کدبرنامه را یاد خواهید گرفت و در مورد تفاوت برنامه‌نویسی رویه‌ای و برنامه‌نویسی شیءگرا، کتابخانه الگوی استاندار(STL)، مفاهیم OLE، طراحی کنترل اکتیوایکس و اصول کتابخانه پیوند پویا(DLL)مطالب مفیدی را خواهید آموخت.

http://www.nashreolum.com/ShowBooks.aspx?id=140

leili87
چهارشنبه 04 خرداد 1384, 10:19 صبح
(جعفر نژاد خیلی کارش درسته ؟ممنون از راهنمایی تون (با طعنه ) :sad2:)

leili87
چهارشنبه 04 خرداد 1384, 10:37 صبح
از کمک شما هم ممنونم آقای مدیر بخش شما خیلی مهربونید ولی به نظر شما من یه کتب 976 صفحه ای را (هر چند خوب )در طول یک ماه می تونم بخونم ؟ و یاد بگیرم ؟ در ضمن 2 هفته دیگر امتحانات ترم بهار شروع می شوند.

quack
چهارشنبه 04 خرداد 1384, 12:03 عصر
اگه سریع میخوای سرو تشو هم بیاری Visual C++ در 24 ساعت رو بخون ترجمشم بد نیست. ماله انتشارات نشر علومه.
بعدشم استادت از کجا میفهمه از روی کدوم کتاب خوندی. کتابهای جعفر نژاد درسته کتابای قویی نیستن ولی به نظر من برای شروع خیلی هم جالبن چون بیانه ساده ای داره.البته خودم VC++ رو نخوندم ولی کتابهای دیگش رو دیدم بد نیستن.

leili87
چهارشنبه 04 خرداد 1384, 12:12 عصر
استاد ما استاد صنعتی شریفه بعدش اگه ما بخواهیم به جایی برسیم باید مطیع استاد باشیم .

leili87
چهارشنبه 04 خرداد 1384, 12:20 عصر
بعدشم دوست عزیز اونجوریام که شما فکر می کنید نمیخوام سر و تهشو به هم بیارم.
من باید بازی شطرنج را با ++vc بنویسم .

Blaster
چهارشنبه 04 خرداد 1384, 18:03 عصر
دوست عزیز ، متاسفانه به غیر از این کتابهایی که دوستان معرفی کردن کتاب دیگه ای وجود نداره مگر اینکه برین دنبال مراجع خارجی .
درضمن یادگیری ++ VC حداقل 3 - 4 ماه وقت می خواد به همین دلیل شما باید دنبال یه shortcut باشید.
به نظر من چون شما دنبال برنامه نویسی بازی هستید باید کتابی رو بگیرید که هم اصول بازی نویسی و هم ++ VC رو شامل باشه . در این زمینه هم کتابی وجود داره که فکر می کنم اسمش - برنامه نویسی بازیهای کامپیوتری در ویندوز باشه ، بد نیست اگه یه نگاهی هم به اون بندازید.
موفق باشید.

quack
چهارشنبه 04 خرداد 1384, 18:09 عصر
واه واه واه .
Blaster مرسی جواب دادی من که کم آوردم :mrgreen:

leili87
جمعه 06 خرداد 1384, 19:53 عصر
چه خوبه که خودتم می دونی کم آوردی:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

leili87
جمعه 06 خرداد 1384, 19:57 عصر
[دوست عزیز ، متاسفانه به غیر از این کتابهایی که دوستان معرفی کردن کتاب دیگه ای وجود نداره مگر اینکه برین دنبال مراجع خارجی .
درضمن یادگیری ++ VC حداقل 3 - 4 ماه وقت می خواد به همین دلیل شما باید دنبال یه shortcut باشید.
به نظر من چون شما دنبال برنامه نویسی بازی هستید باید کتابی رو بگیرید که هم اصول بازی نویسی و هم ++ VC رو شامل باشه . در این زمینه هم کتابی وجود داره که فکر می کنم اسمش - برنامه نویسی بازیهای کامپیوتری در ویندوز باشه ، بد نیست اگه یه نگاهی هم به اون بندازید.
موفق باشید. [/quote]

سلام دوست خوب:
پس اگه ممکنه می شه لطفا" بگویید که این کتاب از چه انتشارات ونویسنده ای است؟
thank you so much

Blaster
شنبه 07 خرداد 1384, 01:58 صبح
You're welcome
اسم نویسنده رو نمی دونم ولی از انتشارات زند هست(البته تا اونجایی که یادمه) ولی با توجه به اینکه اون کتاب تنها کتاب در زمینه بازی نویسی هست فکر نمی کنم پیدا کردنش مشکل باشه!
ولی اگه علاقه ای به فانتزی کردن برنامه نداشته باشی فکر می کنم با همون توابع API ویندوز هم میشه خیلی راحت بازی رو نوشت. تمام اطلاعاتی رو که نیاز دارید توی همون کتاب ++ VC در 21 روز وجود داره!

omid_Ahmadi
شنبه 07 خرداد 1384, 21:09 عصر
اگه ما بخواهیم به جایی برسیم باید مطیع استاد باشیم

اتفاقا من که تا حالا به این نتیجه رسیدم که اگر تابع استاد باشی به هیچ جا نمیرسی (مگه اینکه دیگه استاده به معنای واقعی استاد باشد) :wink:

بعدشم دوست عزیز اونجوریام که شما فکر می کنید نمیخوام سر و تهشو به هم بیارم.

دوست من شما چه جوری هم میخواهید ++VC رو در سطح متوسطی یاد بگیرید هم برای این کار فقط یه مدت کوتاه وقت بزارید؟ :گیج: