PDA

View Full Version : پیغام خطا

Fatollah_ghazi
جمعه 03 اردیبهشت 1389, 12:39 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز .لطفا" در مورد پیغام خطای فایل پیوست راهنماییم کنید.

ali190
جمعه 03 اردیبهشت 1389, 13:12 عصر
با سلام
دوست عزیز کد فرم رو به صورت زیر تغییر بده مشکلت حل میشه:

Private Sub COD_AfterUpdate()
On Error Resume Next

NAME = COD.Column(1)
KALA = COD.Column(2)
MEGHDAR = COD.Column(3)
End Sub

مهدی قربانی
جمعه 03 اردیبهشت 1389, 13:13 عصر
سلام
علت این خطا اینه که شما در نامگذاری فیلدهای جدول از نامهای رزرو شده اکسس که در واقع نام یک خصوصیت هست استفاده کردید . در واقع Name یک خصوصیت رزرو شده هست که به اشیاء و کنترلها نسبت داده میشه ، برای همینه که وقتی شما در کامبو یکی از مقادیر رو انتخاب می کنید برحسب الگوریتمی که در رخداد After Update کامبو نوشتید خطای صادره روی خطی که شما فیلد NAME رو مقدار دهی می کنید قرار میگیره . طبیعتاً خصوصیت Name که شما دارید اونرو مقدار دهی می کنید Read Only هست . اگر نام این فیلد رو در جدول و فرم مثلاً به NAME1 تغییر بدید مشکل حل میشه اما بازم این نوع طراحی فرم و روش اجرایی بنظر مشکل دار میاد و میشه گفت فرآیند صحیح و مناسبی طراحی نشده .

Fatollah_ghazi
جمعه 03 اردیبهشت 1389, 13:56 عصر
با سلام
دوست عزیز کد فرم رو به صورت زیر تغییر بده مشکلت حل میشه:

Private Sub COD_AfterUpdate()
On Error Resume Next

NAME = COD.Column(1)
KALA = COD.Column(2)
MEGHDAR = COD.Column(3)
End Sub

سلام مجدد.ممنون از راهنمایتون ولی چرا وقتی کد رو عوض میکنم در سابفرمم نمیتونم چیزی بنویسم؟:متفکر:

ali190
جمعه 03 اردیبهشت 1389, 15:44 عصر
این هم نمونه فایل اصلاح شده.

Fatollah_ghazi
جمعه 03 اردیبهشت 1389, 19:15 عصر
با تشکر دوباره .ولی وقتی کد رو عوض میکنم دام عوض نمیشه و بازم نمیشه داخل سابفرم چیزی نوشت.میشه مجددا" راهنماییم کنید؟ممنون میشم

Fatollah_ghazi
جمعه 03 اردیبهشت 1389, 20:43 عصر
میشه جوابه منو بدبد؟

ali190
جمعه 03 اردیبهشت 1389, 20:50 عصر
من که نمونه رو تقدیم کردم

Fatollah_ghazi
جمعه 03 اردیبهشت 1389, 20:53 عصر
من که نمونه رو تقدیم کردم
سلام ببخشید من یه سئوال دیگه کرده بودم.وقتی کدو عوض میکنم نمیشه داخل سابفرم چیزی نوشت.

مهدی قربانی
جمعه 03 اردیبهشت 1389, 22:55 عصر
سلام
شما به عرایض بنده التفات نکردید وگرنه متوجه موضوع میشدید .

Fatollah_ghazi
جمعه 03 اردیبهشت 1389, 23:02 عصر
سلام آقای قربانی
من گفته های شما رو انجام دادم ولی وقتی میخوام توی سابفرمم چیزی وارد کنم نمیشه .علت چیه؟
:متفکر:

مهدی قربانی
شنبه 04 اردیبهشت 1389, 18:59 عصر
سلام
دوست گرامي متاسفانه نمونه اي كه تقديم شد نمونه اي بود كه ali190 گذاشته بودن و من اشتباهاً ارسال كرده بودم منتها همونطور كه در پستهاي قبلي هم اشاره كردم نحوه طراحي شما مشكلاتي داره كه همون مشكلات موجب بروز خطا و يا عدم امكان ثبت اطلاعات ميشه ضمن اينكه روشي كه جناب ali190 در هندل كردن خطا اجرا كردن " On Error Resume Next " و " Response = 0 " باعث قفل شدن سابفرم ميشه البته اگر اين روش هم استفاده نشه در زمان فوكوس روي سابفرم خطاي relation صادر ميشه كه بازم مشكل به جاي خود باقي خواهد بود نهايتاً با استنباطي كه از نياز شما داشتم نمونه رو اصلاح و براتون ميذارم . اگر مطابق روش شما بود اونوقت براي درك تفاوت ساختار و وروشها با نمونه خودتون مقايسه كنيد .

Fatollah_ghazi
شنبه 04 اردیبهشت 1389, 19:43 عصر
با سلام خدمت شما و از لطفی که به بنده دارید ولی متاسفانه وقتی کد را عوض میکنم همچنان فیلد های زیر به همان صورت قبل میمانند و تغییری نمیکنند حالا اشکال از چیه؟

مهدی قربانی
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 08:06 صبح
سلام
نمونه اصلاح شد .

Fatollah_ghazi
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 08:36 صبح
سلام ظاهرا" نمونه را فراموش كرديد.

amirzazadeh
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 09:18 صبح
سلام ظاهرا" نمونه را فراموش كرديد.
سلام دوست من نمونه ضميمه پست شماره 16توسط جناب قرباني اصلاح شده لطفا مجددا دانلود كنيد.