PDA

View Full Version : کد C در MC++ .NET

davood_mir
دوشنبه 02 خرداد 1384, 12:14 عصر
با سلام :
یک پروژه چند فایلی به زبان c دارم و می خواهم آن را به یک dll تبدیل کرده و در پروژه دیگری که با Managed C++ .net نوشته می شود استفاده کنم. لطفا برای این کار من را راهنمایی کنید .
:flower:

با تشکر

omid_Ahmadi
دوشنبه 02 خرداد 1384, 12:57 عصر
خوب اگر پروژه فقط شامل کلاسها و typeها است اون ها رو وارد یک پروژه VC.NET کن و بعد کامپایل کن

کامپایلر VC.NET به صورت پیش فرض کد unmanaged میده و برای اینکه کد managed با اون تولید کنی باید از سوییچ clr استفاده کنی به خاطر همین کامپایلر در کامپایل کردن برنامه ای که گفتی و تولید dll از اون مشکلی نخواهد داشت. فقط همونطور که گفت dll ایجاد شده دارای کد unmanaged هست.

davood_mir
دوشنبه 02 خرداد 1384, 13:01 عصر
آیا استفاده از این dll که دارای کد unmanaged است در .net دارای نکات خاصی است یا نه چون من هنگام استفاده از dllimport با خطا مواجه می شوم.
ممنون از توجه شما

omid_Ahmadi
دوشنبه 02 خرداد 1384, 15:48 عصر
نه نکته خاصی نداره فقط این کد از تمام امکانات و مزایا و معایبی که کدهای مدیریت شده دارند بی بهره است
در ضمن شما باید فایل رو به عنوان یک COM Component اضافه کنید و یا از سویچ /t:library استفاده کنید

davood_mir
دوشنبه 02 خرداد 1384, 16:46 عصر
باز هم سلام .
مشکل من حل نشد
با عرض معذرت اگر می شه نمونه کد برای استفاده از چنین dll را در MC++ .net برای من بنویسید. :cry:

omid_Ahmadi
دوشنبه 02 خرداد 1384, 22:54 عصر
سلام
متاسفانه من نمونه کد ندارم ولی اگر میخواهید هم راجع به کدی که قراره اضافه بشه و هم راجع به برنامه اصلی بیشتر توضیح بدید تا اگر تونستم کمکتون کنم.
:موفق: