PDA

View Full Version : سوال: کمک در اتصال به اینترنت 2 سیستم بصورت جداگانه

ماراتون
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 01:01 صبح
با سلام. من هم مشکلی مثل این دوستمون دارم. من دو تا سیستم دارم با یک ethernet Swich چهار درگاه و یک مودم ADSL .
حالا موضوع این هست که میخواستم این دو تا کامپیوتر جداگانه هر کدوم خواستند بدون اینکه مجبور باشم یکی اشون کانکشن بسازم و share کنم از اینترنت استفاده کنند. یعنی اینکه سیستم شماره 1 هر وقت خواست به اینترنت وصل بشه و همچنین سیستم شماره 2. با پیگیریهایی که کردم معلوم شد باید اول ISP قفل رو از شبکه بردارد که اینکار رو کردند. در ضمن من با یوزر و پسورد وصل میشم.
حالا میخواستم بدونم چه تنظیماتی رو باید اعمال کنم. آخه یکی اشون که قبلا استفاده می کردم به اینترنت وصل میشه ولی دیگری نه (البته این رو می دونم که همزمان نمیتونن وصل بشن) باز سوال کردم گفتند باید شبکه داخلی تعریف کنید. اگر ممکنه در مورد این هم توضیح بدهید. ممنون

hraeissi
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 09:19 صبح
دوست من برای این منظور کافیست مودم خود را بر روی PPOPE تنظیم نمائید .

ماراتون
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 22:36 عصر
دوست من برای این منظور کافیست مودم خود را بر روی PPOPE تنظیم نمائید .
با تشکر از شما ولی فکر کنم روی PPPOE تنظیم هست یعنی هنگام اتصال تا اونجا میآد که Open Winport PPPOE بعد همونجا میمونه. احتمالا باید از تنظیمات آی.پی باشه. ولی راه حلی پیدا نکردم. البته یکی از سیستمها اینجوری هست و اون قبلی بدون هیچ مشکلی وصل میشه. تنظیمات شبکه اش هم مثل هم هست ولی با این وجود نمیدونم چرا مشکل داره

hraeissi
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 09:00 صبح
با تشکر از شما ولی فکر کنم روی PPPOE تنظیم هست یعنی هنگام اتصال تا اونجا میآد که Open Winport PPPOE بعد همونجا میمونه. احتمالا باید از تنظیمات آی.پی باشه. ولی راه حلی پیدا نکردم. البته یکی از سیستمها اینجوری هست و اون قبلی بدون هیچ مشکلی وصل میشه. تنظیمات شبکه اش هم مثل هم هست ولی با این وجود نمیدونم چرا مشکل داره

نه دوست من در صوریکه بدین صورت تنظیم شده باشد مودم خودش به اینترنت وصل می شود و شما نیازی به Dial کردن ندارید