PDA

View Full Version : چگونه اطلاعات يك برنامه را سيو كنم؟

in man
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 01:08 صبح
با سلام
دوستان در مورد نحوه سيو كردن اطلاعات درون مثلاً يك تكست باكس به چه صورت بايد عمل كرد
مثلاً صفحه كانكشني كه براي اتصال به صورت ديال آپ است رو اگر ببينيد يك check box رو ميبينيد كه وقتي تيك اون خورده باشه يوزر نيم وپسورد و شماره ذخيره ميشه دقيقاً من هم دنبال همين هستم

حمید محمودی
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 01:28 صبح
میتونین یا توی فایل و یا توی ریجستری سیو کرده بعد هم بخوننیدش...

ذخیره کردن در فایل هم روش های مختلفی داره (فرمت هایی مثل ini , xml , ...) بسته به برنامتون میتونین ازشون استفاده کنید. پیشنهاد بنده استفاده از فایل ini است.

نمونه ذخیره در فایل و ذخیره در ریجستری (و همچنین خوندنشون ) توی سایت هست.لطفا قبل از ایجاد تاپیک جستجو کنید...

VB.SOS
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 15:11 عصر
سلام جواب این سوال کاملا سلیقه ای هست و به برنامه نویسی برنامه تون بستگی داره. تو برنامه های بزرگ با کوچیک می تونه خیلی فرق کنه

trade_mark
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 16:52 عصر
به نظر من بهتریت روش برای این کار استفاده از دستور SaveSetting
تو google جستجو کن به نتایج خوبی می رسی

alirezabahrami
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 17:22 عصر
با سلام
دوستان در مورد نحوه سيو كردن اطلاعات درون مثلاً يك تكست باكس به چه صورت بايد عمل كرد
مثلاً صفحه كانكشني كه براي اتصال به صورت ديال آپ است رو اگر ببينيد يك check box رو ميبينيد كه وقتي تيك اون خورده باشه يوزر نيم وپسورد و شماره ذخيره ميشه دقيقاً من هم دنبال همين هستم
سلام
ببين منظورت نمونه ضميمه است!
موفق باشيد

Snoopboy
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 21:34 عصر
دوستان راهی هست که این اطلاعات سیو شده . هموینوری باقی بمونه یعنی تو یک کامپیوتر دیگه هم همین اطلاعات باشه و قابل تغییر نباشه؟

ببخشید میشه یک نونه هم بزارید که بشه باهاش مثلا ListBox و ListView هم ذخیره کرد؟

m_test
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 07:59 صبح
توابع GetSetting و SaveSetting (http://4linecode.mihanblog.com/post/24)

modirmasool
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 10:40 صبح
با سلام

توی Tip of the day نحوه استفاده از Save vsettings رو میتونی پیدا کنی.
البته اگه میخوای بیشتر از سه چهارتا متغییر رو سیو کنی بهتره از فایل استفاده کنی.

alirezabahrami
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 12:13 عصر
دوستان راهی هست که این اطلاعات سیو شده . هموینوری باقی بمونه یعنی تو یک کامپیوتر دیگه هم همین اطلاعات باشه و قابل تغییر نباشه؟

ببخشید میشه یک نونه هم بزارید که بشه باهاش مثلا ListBox و ListView هم ذخیره کرد؟
سلام
با توجه به اينكه ثبت و فراخواني اطلاعات از طريق توابع SeveSetting ، GetSetting، در رجيستري ويندوز يك كامپيوتر صورت ميگيرد بديهي است اطلاعات وارد شده در كامپيوتر هاي ديگر به نمايش در نمي آيد مگر اينكه در كامپيوتر هاي ديگر هم اطلاعات از طريق توابع فوق ذخيره و فرخواني شود و اگر ميخواهيد اطلاعات ذخيره شده در يك كامپيوتر به همان صورت و بدون استفاده از توابع فوق در كامپيوتر هاي ديگر وجود داشته باشد بايد از يك بانك اطلاعاتي مثل اكسس استفاده كنيد !
موفق باشيد