PDA

View Full Version : استفاده از فلش در فرمهای اکسس

moalla
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 01:35 صبح
توی مثالی که براتون میذارم یک فایل فلش طراحی کردم که سه تا دکمه داره
یکیش یک گزارش رو اجرا میکنه. یکی دیگه شما رو میبره به یک فرم دیگه اکسس و یک دکمه دیگه هم هست که توی خود فایل فلش یه فرم رو اجرا میکنه.
با استفاده از گرافیکی که فلش در اختیارتون میذاره میتونید فرمهایی طراحی کنید که بسیار شکیل و زیبا باشه
البته توی این مثال خیلی خیلی ساده کار کردم که روند کار رو درک کنید.
اگه قبلا فلش کار کردید بصورت خلاصه اینکه از توی فلش با کلیک بر روی هر دکمه یه دستور fscommand با یک مقدار میفرستید و بعد میاید اکسس و با هر مقدار fscommand که دریافت میشه یک کاری رو دستور میدید
میدونم اکثر دوستان فلش کار نکردند. برای همین سعی میکنم توی هفته های آینده فقط قسمت روش ساخت منوها رو توی فلش آموزش بدم. البته اگه متقاضی باشه...
اما یک سوال از اساتید:
برای این کار نیازه که اکتیویکس shokwave روی دستگاه نصب باشه. آیا امکانش هست این اکتیویکس همراه پروژه باشه و اگه روی دستگاه کاربر نصب نیست اون رو کپی و نصب کنه و رجیستر کنه؟
تا اونجایی که من فهمیدم توی این شاخه نصب میشه:
C:\Windows\System32\Macromed\Flash
پس میشه اون رو چک کرد و اگه وجود نداشت برنامه نصب اون رو اجرا کرد.
از اساتید نظری ندارن؟

moalla
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 00:13 صبح
یعنی واقعا تکنیک استفاده از فلش برای فرم اصلی برنامه برای کسی جالب نبود؟

amirzazadeh
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 07:53 صبح
یعنی واقعا تکنیک استفاده از فلش برای فرم اصلی برنامه برای کسی جالب نبود؟
سلام دوست عزيز
اگر ممكن هست فرمت 2003 رو هم آپلود كنيد.
....................
با تشكر

sajjad_kochekian
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 16:29 عصر
سلام
در فایل ضمیمه دوتا اکتیو ایکس هست که برای کار با فایل های فلاش است.

moalla
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 22:39 عصر
اکتیویکس رو دانلود کردم دیدم. راستش زیاد بکارم نیومد چون مشکل من کامپیوترهاییه که فلش پلیر ندارن. نمیخوام به کاربر پیغام بده که برو فلش پلیر رو نصب کن
آقای امیرزاده فرمت 2003 رو که فرموده بودین رو هم ضمیمه کردم

qhoqnose
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 07:24 صبح
سلام دوست عزیز اقای مولائی
اقا خیلی ممنون از تاپیک جالبتون ، من فلاش کار کردم و فکر میکنم اگه از موشن ها و گرافیک فلاش تو اکسس برای طراحی فرمها استفاده بشه ، محیط دیتابیس اکسس از حالت سرد و ساکن بودن در میاد و کاربر هم از کارکردن طولانی مدت با اکسس خسته نمیشه
اقا من منتظر تاپیک بعدی تون هستم
بازهم ممنون از اموزش جالبتون:تشویق:

moalla
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 14:46 عصر
من قبلا زبانهای دیگه برنامه نویسی رو زیاد کار میکردم و بعد متوجه شدم که اکسس مخصوصا وقتی با اس کیو سرور قاطی میشه بهترین گزینه است. سرعت طراحی به شدت بالا میره و به همون میزان هم خطای برنامه نویسی کاهش پیدا میکنه.
تنها چیزی که با مشکل مواجهم کرد این بود که فرمهای اکسس به دلیل سادگی توی دید اول خیلی رضایت مشتری رو کاهش میداد. دلیلش هم این بود که برنامه های دیگه یکسری اکتیوکسهای مربوط به اینترفیس رو راحت ساپورت میکردن و در جلب نظر مشتری بسیار کارا بود. حالا هرچقدر میشستم در مزایای اکسس برای مشتری ها میگفتم باز میگن حالا میشه یکی با مثلا همون سی شارپ بنویسی که خوشگلترم باشه؟
استفاده از فلش به رفع این مشکل خیلی کمک میکنه. البته من اون مثال رو خیلی ساده درست کردم که همه با نحوه کار اشنا بشن و اگه یه منوی زیبای فلش درست کنم مطمئنا بقیه دوستان این فروم هم به اهمیت استفاده از فلش در اکسس پی میبرن.
اگه شما حرفه ای هستی میشه شما یک کار جالب تر درست کنید و بذارید.

qhoqnose
سه شنبه 14 اردیبهشت 1389, 16:31 عصر
اقای مولا
ببخشید که دیر جوابتونو دادم
واقعیتش من هم خیلی حرفه ای نیستم ولی میتونم درک کنم که استفاده از فلش چه تحولی در فرمها میاره برای همین وقتی که تاپیکتونو دیدم خیلی خوشحال شدم و منم منتظر اموزش شما هستم یا اگه بتونید کتابی در این مورد معرفی کنید که دانلود بشه خیلی خوبه
راستی منظور شما از فلش همون Flash MX هستش درسته ؟
باز هم ممنون
:تشویق:

wolfstander
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 07:33 صبح
خیلی جالب بود
فقط یه مشکلی که داشت حرف ی رو اضافه میکرد توی دکمه ها
عکسش رو هم ضمیمه کردم
و اینکه وقتی که ما به کاربرمون این فایل رو میدیم (فرض اصلی و اساسی اینه که اکسس رو توی اس کیو ال گذاشتیم) آیا میتونیم این کار رو اونجا هم انجام بدیم یا نه؟
خوبی این روش اینه که نیازی به نصب activeX نداره
شاید به نظر شما مسخره بیاد ولی من از نصب اکتیوایکس ها هیچ خاطره خوبی ندارم
همه اش سعی میکنم که ازشون فرار کنم و تا حالا موفق بودم
ولی برنامه یه مقداری خشک میشه و مجبورم برای کلیدهام عکس پیدا کنم و هزاران دردسر دیگه
اگه بشه با فلش کار کرد که دیگه نور علی نور میشه
فکر کنم دوستان حرفه ای اگه یه مقداری تو این زمینه به ما هم راهنمایی بدن که چطور استفاده میشه کرد از این امکانات، خیلی خوب میشه
ما هم میتونیم بگیم که ایـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـنه

moalla
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 14:27 عصر
راستش آموزش خاصي براي ارتباط نميخواد. توي برنامه هاي فلشي يه دستور fscommand‌هست كه دوتا آرگومان داره و بسيار ساده است كه اون اول هم توضيح دادم.
اما خود فلش نياز به آموزش داره كه بايد دوستان آشنا بشن. اگه دوست داشته باشين من برنامه سويش رو آموزش بدم. چون از لحاظي اون رو بهتر از فلش ميدونم. مخصوصا براي شما دوستان كه با فلش آشنا نيستيد يادگيريش خيلي راحت تره و بعدا خودتون ميتونيد بريد سراغ فلش ام ايكس. علت ديگه هم اينكه يكعالمه افكت آماده داره كه روي فارسي اجرا ميكنه= swish max 3
اين برنامه رو نصب كنيد تا بتونين آموزشها رو روش پياده كنين. كرك شده اين برنامه يكم سخت گير مياد كه مجيد آنلاين روش كركش رو كامل و قشنگ داره
اون رو فقط در راستاي ساخت منو آموزش ميدم نه مطالب ديگش. من تو محيطهاي مختلف برنامه نويسي از فلشهاي ساخت شده با اين برنامه استفاده كردم و نتيجه عالي بوده
سعي ميكنم تا فردا شب قسمت اول آموزش رو قرار بدم به شرطي كه دوستان هم بيان و نمونه هاي خودشون رو قرار بدن تا بقيه نظر بدن و اصلاح بشه
من حدود 10 جلد كتاب كامپيوتري تا الان نوشتم كه هر كدوم شش هفت باري تجديد چاپ شده و توي آموزشي نوشتن هم تجربم زياد شده هم علاقه زيادي دارم.
از الان شروع ميكنم تا بتونم براي فردا شب قسمتهاي اولش رو بهتون برسونم

wolfstander
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 11:26 صبح
سلام
آموزش وجود داشته باشه خیلی خوبه
فقط موردی که هست ، اینکه وقتی که ما برنامه رو طراحی کردیم و روی اس کیو ال هم قرار دادیم، میتونیم منوی فلش رو بهش اضافه کنیم؟
فایل فلش رو کجا باید بذاریم؟
توی سرور یا کامپیوتر کاربر؟
با تشکر
منتظر آموزش هم که هستیم
:لبخند:

moalla
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 00:02 صبح
با سلام
اين چند روز به شدت سرم شلوغ بود اما بخاطر قولي كه اينجا دادم يه ساعتي وسط كارهاي ديگه وقت جور كردم و اين آموزش رو نوشتم كه حدود هفت صفحه شد(بصورت تصويري)
اما سر و كله زدن با اين سايت تا آپلود بشه بيشتر وقت گرفت. مجبور شدن نصفش كنم تا بتونم آپلودش كنم. سه صفحه اول تو فايل اول (swish1)و چهارصفحه بعدي توي فايل دومه(swish2)
اميدوارم بقيه هم جدي بگيرن و كارهاشون رو بذارن تا اشتياقي باشه براي ادامه كار
فايل example ‌همون مثالهايي كه توي فايل باهاشون كار كردم. براي كرك سويش سه هم اگه مشكل داشتين بگين تا آموزش اون رو هم بذارم اما برين مجيد آنلاين سرچ كنيد تصوير و كامل توضيح داده
اگه كار كردين اينجا بذارين تا بقيه نظر بدن
حدودا دو سه دفعه ديگه هم آموزش رو بنويسم كامل ياد ميگيرين توي سويش منوهاي حرفه اي بنويسيد. در مورد سوال wolf اطلاع كامل ندارم اما قاعدتا بايد توي كلاينتها فلش پلير نصب باشه چون جزو اينترفيس محسوب ميشه. ميشه يه فلش پلير يا ocx‌ اون رو كنار برنامه گذاشت و اگه روي كامپيوتر نصب نيست كاربر رو براي نصب اون راهنمايي كرد

Fatollah_ghazi
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 19:45 عصر
با سلام خدمت آقاي معلي.چرا در فرم اكسس پنجره فايل فلش كوچيكه ؟ تمام صفحه بشه؟

moalla
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 23:21 عصر
چه عجب يكي اسمم رو درست نوشت.
ميشه قسمت نمايش فلش رو بصورت تمام صفحه در آورد اما من براي اينكه آموزش ساده و روون باشه همه چيز رو خيلي ساده پيش بردم

moalla
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 22:23 عصر
بابا آخرشين
منو بگو چند ساعت نشستم آماده كردم!

انگوران
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389, 14:51 عصر
سلام دوست عزيز ، من تا حالا به اين تاپيك توجه نكرده بودم . علاوه بر اينكه كارتون جالب بود از وقتي هم كه گذاشتين ممنونم . در ضمن فرمت نمونه آخري باز هم 2003 نيست .

wolfstander
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389, 15:35 عصر
سلام
با تشکر از آقای معلی
سوالی که وجود داره اینه که فایل فلشی که مثلا منوهامون توش هست (یکی از بچه ها هم زحمت کشیده و چندتا ساعت رو گذاشته ) ، اگه بخوایم ازش تو برنامه مون استفاده کنیم ، آیا میتونیم مسیر بهش بدیم که آقا تو برو از این آدرس فایل فلش رو بخون؟
یعنی میتونیم AppPath رو بهش بدیم؟
بگیم مسیر برنامه اینه ، شما فلان فایل رو تو این مسیر بردار و اجراش کن
این امکان آیاوجود داره؟
من مثال رو که اجرا میکنم، چیز خاصی نمایش داده نمیشه
با 2007 کار کردم البته

wolfstander
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389, 15:47 عصر
تشکر از دوست خوبمون آقای معلی
یک نقطه نظر کوچیک هم بود
ایشون بسیار زحمت کشیدن و آموزش سوییش رو قرار دادند
اگه لطف کنند و نحوه استفاده از فایل فلش تو اکسس رو هم یادمون بدند، دیگه نور علی نور خواهد شد
;)

alirezabahrami
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389, 17:36 عصر
تشکر از دوست خوبمون آقای معلی
یک نقطه نظر کوچیک هم بود
ایشون بسیار زحمت کشیدن و آموزش سوییش رو قرار دادند
اگه لطف کنند و نحوه استفاده از فایل فلش تو اکسس رو هم یادمون بدند، دیگه نور علی نور خواهد شد
;)
سلام
اول فايل ضميمه را دانلود كن
سپس مراحل زير را انجام بده :
1-فايل Flash.ocx را از طريق منوي tools و زير منوي activex controls رجيستري كن
2-در حالت ديزاين فرم ، از جعبه ابزار آيتم more controls را انتخاب و از ليست ShockwaveFlash2 برروي فرم قرار بده
3-در رخداد Form_Activate اكتيد كد زير را وارد كن

Me.obj_flashmovie.Movie = Application.CurrentProject.Path + "\clock1.swf"

flashmovie.Movie نام كنترلي است كه از آن را از ليست more controls بر روي فرم قرار داده ايد
clock1.swf نام فايل فلش شما است كه در اينجا در پوشه دانلود شده قرار داده شده
موفق باشيد

alirezabahrami
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389, 17:53 عصر
سلام
اول فايل ضميمه را دانلود كن
سپس مراحل زير را انجام بده :
1-فايل Flash.ocx را از طريق منوي tools و زير منوي activex controls رجيستري كن
2-در حالت ديزاين فرم ، از جعبه ابزار آيتم more controls را انتخاب و از ليست ShockwaveFlash2 برروي فرم قرار بده
3-در رخداد Form_Activate اكتيد كد زير را وارد كن

Me.obj_flashmovie.Movie = Application.CurrentProject.Path + "\clock1.swf"

flashmovie.Movie نام كنترلي است كه از آن را از ليست more controls بر روي فرم قرار داده ايد
clock1.swf نام فايل فلش شما است كه در اينجا در پوشه دانلود شده قرار داده شده
موفق باشيد
سلام
به پست هاي قبلي جناب wolfstander توجه نداشتم فكر مي كنم با توجه به پست هاي قبلي ايشان لزومي به توضيحات بالا نبود . در هر حال بودن پست فوق ضرري ندارد ؛شايد به درد كسي بخورد
موفق باشيد

moalla
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 14:36 عصر
با عرض معذرت از اینکه چند وقتی سر نزدم و با تشکر از جناب علیرضا که سوال دوستان رو جواب دادن
کسی از روی آموزش پیش رفت؟

masoud903
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 23:14 عصر
بابت مطلب و آموزش مفیدتون ممنونم .من به راحتی تونستم اجراش کنم و اون چیزیو که میخواستم بهم داد
فقط یه سوال ؟
اگر که بخوایم یه منوی کشویی یا ابشاری توی swish بسازیم و در اکسس استفاده کنیم راهش چیه(و مهمتر از همه ساخت یه نوار منو مثل همین نوار منوی ویندوز و....)

باز هم تشکر میکنم از مطلب مفیدتون

moalla
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 01:32 صبح
باعرض معذرت از آقا مسعود كه دير دارم جواب ميدم. يه نمونه درست كردم كه توش از تكنيكهاي اصلي ساخت منوي با سويش استفاده شده. ميخواستم براش يه آموزش بنويسم كه هنوز وقت نكردم. گفتم فعلا همين رو بذارم شايد شما خودتون تا آخرش رو فهميديد. تكنيكهاي همين مثال رو باز كنيد و بفهميد تا آخرش رو خودتون ياد ميگيريد. چند نكته:
1- من از شكهاي خود سويش استفاده كردم. اگه ميخوايد عكس ببريد اون تو بهتره از Png‌استفاده كنيد. حتي ميتونيد از png‌به صورت transparent استفاده كنيد. يعني مثلا دور عكس گرد باشه (به عنوان دكمه)
2- براي دكمه معمولا از movie clip‌استفاده ميكنيم. يه شكلي كه ميخوايد به دكمه تبديل بشه رو روش راست كليك كنيد و از قسمت convert انتخاب كنيد كه تبديل به movie clip‌بشه.
3- در قسمت movie clip (وقتي كه يكبار روش كليك كنيد فعال ميشه) بايد دو حالت تعريف كنيد. يكي وقتي موس ميره روش و يكي وقتي موس از روش مياد كنار. براي آخر هر كدام از اين مراحل هم يك توقف ميذاريد. بعد با كد نويسي به برنامه ميگيد در هر حالتي سراغ كدوم فريم بره و اجراش كنه. برنامه موقع اجرا ميره سراغش و از همون فريم اجرا ميكنه تا به اولين توقف برسه.

اميدوارم همين توضيحات اجمالي و نمونه اي كه گذاشتم شما رو راه بندازه. اگه بازم مشكلي بود بگيد يا برام ايميل بزنيد تا سريع تر جواب بدم

bitazy
دوشنبه 07 آذر 1390, 21:45 عصر
با تشکر از آموزشتون، برنامه سویش یه منوی آماده داره که عکسشو گذاشتم. میخواستم بدونم چطور میشه به دکمه هاش دستور fscommand اضافه کرد.
78480