PDA

View Full Version : طراحی وبسایت با php یا asp

سونیان
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 13:45 عصر
سلام دوستان

من میخوام تازه طراحی وبسایت یاد بگیرم وc# کار کردم
1- php بهتر است یا asp
2-php مثل asp در محیط c# هست؟اگر نیست پس در چه محیطی هست؟
ممنون

teta_amir
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 16:36 عصر
با سلام دوست عزيز اگه بخواي طراحي وبسايت رو بخوني بهتره php ار كني چون زبانه اسكريپتيه و خيلي خيلي براي طراحي سايت با امكانات متفاوت خوبه و پي اچ پي تو محيطه ++c هست ولي اگه بخواي تو محيطه #c كار كني بايد Asp.net رو ياد بگيري . در آخر به نظر من بهتره پي اچ پي ياد بگيري حدودا 10.000.000 سايت از پي اچ پي استفاده ميكنن در حالي كه سايت هايي كه از asp.net استفاده ميكنن حدودا 200.000 تا هست

صابر طهماسبی
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 21:21 عصر
با سلام دوست عزيز اگه بخواي طراحي وبسايت رو بخوني بهتره php ار كني چون زبانه اسكريپتيه و خيلي خيلي براي طراحي سايت با امكانات متفاوت خوبه و پي اچ پي تو محيطه ++c هست ولي اگه بخواي تو محيطه C#‎ كار كني بايد ASP.NET رو ياد بگيري . در آخر به نظر من بهتره پي اچ پي ياد بگيري حدودا 10.000.000 سايت از پي اچ پي استفاده ميكنن در حالي كه سايت هايي كه از ASP.NET استفاده ميكنن حدودا 200.000 تا هست

کاملا موافقم
ضمن اینکه در php کنترل بیشتری بر روی کد دارید و جزییات بیشتری را می توانید کنترل کنید.

sedamorde
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 23:03 عصر
با سلام دوست عزيز اگه بخواي طراحي وبسايت رو بخوني بهتره php ار كني چون زبانه اسكريپتيه و خيلي خيلي براي طراحي سايت با امكانات متفاوت خوبه و پي اچ پي تو محيطه ++c هست ولي اگه بخواي تو محيطه C#‎ كار كني بايد ASP.NET رو ياد بگيري . در آخر به نظر من بهتره پي اچ پي ياد بگيري حدودا 10.000.000 سايت از پي اچ پي استفاده ميكنن در حالي كه سايت هايي كه از ASP.NET استفاده ميكنن حدودا 200.000 تا هست

دوست من میشه بگی این اطلاعات و ارقام را از کجا آوردی؟ به گفته آیکان بیشتر از 100.000.000 دامنه تا حالا ثبت شده اگر 10.000.000 با php و 200.000 با asp پس بقیه چی؟ واقعا فکر میکنی فقط 200.000 سایت با asp؟ پس چرا مایکروسافت هنوز روی asp کار میکنه!؟

بحث بین php و asp مثل ماجرای مرغ و تخم مرغ، هیچوقت نتیجه نمیده! هر کدوم در شرایط خاصی برتری هایی دارند. php خوبیش اینکه روی هر سیستم عاملی اجرا میشه اما asp نه. asp حتما به ویندوز و بعضی از فایل های ویندوز برای کار احتیاج داره که در موارد خاص روی سزعت تاثیر میگذاره و ....
خوب به نظر php بهتره اما دوستان asp نویس هم حرف های جالبی دارن به هر حال...
اما شما که #C بلدی فکر کنم بری دنبال asp زودتر پیشرفت کنی. اگر هم میخوای php یاد بگیری به نظر من حتما اول ++c یاد بگیر (خیلی کمک میکنه و حرفه ای تر میشی)

موفق باشید :)

viper2009
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 02:56 صبح
سلام دوستان
هر دو عالی هستند اما ASP یک مزیتی دارد PHP مزیتی دیگر
مثلاً از نظر من نوشتن کد با ASP آسان تر از PHP است اما خدا اون روز رو نیاره که بخوای انتقالش بدی روی هاست
برعکس PHP سخت تر چون حالت شی گرا را نداره اما آپلود کردنش آسانه و اغلب هاست ها مشکلی ندارند ولی بجاش در سیستم خودت بخوای دیباگ کنی کمی مشکله که با WAMPSERVER حل میشه

اما من با این حال ASP.NET را دوست دارم فقط خداکنه که این خطاهاش رفع بشه

jafar1374
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 09:38 صبح
آقا ببخشید من از برنامه نویسی چیزی نمی دونم ولی آیا درسته که php داره فراگیرتر میشه و الان سایتهایی که خیلی هم معروف هستن مثل فیس بوک از این زبان استفاده می کنند به خاطر کم هزینه بودنش برای هاست و... یا اینکه من همچین چیزی احساس می کنم.:خجالت:

trade_mark
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 12:49 عصر
اره خوب همون طور که دوستان گفتن هاست هایی که php رو ساپورت می کنن بیشتر و ارزون ترن
تنها بعدی php اینه که چون به صورت open سورس ارائه می شه زیاد به فکر پیشرفت نیست.ولی asp روز به روز یه کنترل جدید بهش اضافه میشه
در کل یاد گیری php راحتره تا asp (نظر شخصی بنده):متفکر:

سونیان
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 13:02 عصر
پس بهتره هم asp یاد بگیرم هم php:لبخند:

server side
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 16:34 عصر
سلام دوستان
هر دو عالی هستند اما ASP یک مزیتی دارد PHP مزیتی دیگر
مثلاً از نظر من نوشتن کد با ASP آسان تر از PHP است اما خدا اون روز رو نیاره که بخوای انتقالش بدی روی هاست
برعکس PHP سخت تر چون حالت شی گرا را نداره اما آپلود کردنش آسانه و اغلب هاست ها مشکلی ندارند ولی بجاش در سیستم خودت بخوای دیباگ کنی کمی مشکله که با WAMPSERVER حل میشه

اما من با این حال ASP.NET را دوست دارم فقط خداکنه که این خطاهاش رفع بشه

دوست عزیز کی گفته پلتفرم php شی گرایی یا همون OOP رو نداره !؟

به نظر من با هر دو میشه به راحتی و در سطحی بالا کدنویسی کرد , منتها با php آسان تر از بقیه میشه روی ساختار کد و قالب بندی عمل کرد , چون زبانی اسکریپتی و در بدنه سند html و کدهای client side قرار میگیره ولی دات نت بحثی به عنوان برنامه نویسی سطح بالا است.

در دات نت بررسی و ویرایش html و کدهای برگشتی از خود دات نت و component ها خیلی دشواره , کلا اکثر برنامه نویسان دات نت محدود به component های از قبل طراحی شده و ناجوری هستند. شاید حرفه ای باشند و بتوانند کدنویسی و از بیس انجام بدن

موفق باشید

trade_mark
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 17:11 عصر
اگه منظور شما از پلتفرم php , زند(zend) یا امثال اینهاس که باید بگم zend هیچ وقت از لحاظ oop به microsoft نمیرسه .البته من خودم php کار می کنم و از کد نویسی تو php خیلی بشتر از C#‎ لذت می برم
به امید روزی که یه پلتفرم خوب (نه یه ادیتور) برای php درست بشه