PDA

View Full Version : اومدن صفحه ی کانفیگ TP-Link با وجود داشتن مودم D-Link!

Hamid11
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 20:34 عصر
سلام.
من مودم D-Link دارم تا چند وقت پیش وقتی که آی پی 192.168.1.1 را میزدم میرفت داخل صفحه تنظیمات مودم خودم یعنی D-link اما حالا وقتی این آی پی را میزنم صفحه تنظیمات TP-link را برام میاره.با اینکه من تاحالا هیچ وقت این مودم TP Link را به سیستم وصل نکردم.و یه چیز دیگه اینکه الان دیگه هر دفعه صفحه کانفیگ یه مودم را میاره یه بار DLink یه بار تی پی لینک و بعض از مواقع Alfex.کانکشن PPPOE رو هم قطع کردم ولی باز همینطوره.

خیلی عجیبه.کسی میدونه مشکل چی میتونه باشه؟
در ضمن من از اینترنت مخابرات استفاده میکنم.

longlive1365
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 01:11 صبح
با سلام
دوست من شما هم دقیقا مشکلی رو دارید که من با اون مواجه بودم
اون صفحاتی که از مودم های دیگه میبینی مودم افرادیه که دارن مثل شما از همون شرکت PAP که شما ازش اینترنت میگیرید ، استفاده میکنن
با توجه به اینکه آی پی دیفالت اکثر مودم های موجود در بازار 192.168.1.1 هستش و معمولا یوزر و پسورد admin admin دارند توی شبکه به اشتباه وارد مودم دیگران میشوید واحتمالا با پیغام ip conflict هم مواجه میشوید بهترین راه برای حل این مشکل اینه که ابتدا سوکت تلفن را از پشت مودم در بیارید و بعدا وارد مودم شده و آی پی و یوزر وپسورد مودمتون رو عوض کنید چون احتمال داره بقیه هم وارد مودم شما بشن ومشکل اون وقتیه که مودم ویا پسورد اونو دست کاری کنند و شما رو به درد سر بیاندازند.