PDA

View Full Version : سوال: تجمیع اطلاعات از اکسس به sql

ozzy_mra
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 11:21 صبح
با سلام خدمت اساتید محترم
من یه برنامه دارم که به ازای هر کلاینت که در استانهای مختلف هستند یک فایل اکسس با نام و ساختار مشابه تولید میشه و در نهایت تمام فایل ها در دفتر مرکزی باید در sql server تجمیع بشه
راه تجمیع اطلاعات به صورت کلی یا تک تک از اکسس به sql رو بلد نیستم ممکنه راهنماییم کنید؟
متشکرم

ozzy_mra
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 12:15 عصر
در ضمن جداول مشابه با فایل اکسس به اضافه جداول دیگر در بانک sql server هم هست همچنین با sql server 2008 این کار رو میخوام انجام بدم:متفکر:

Shahram_Shobeiri
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 10:33 صبح
اول همه دیتا بیس های استانی رو با replication در یک دیتا بیس access تجمیع کن. بعد اون دیتا بیس تجمیع شده رو تو sql server وارد کن.
یه نگاهی به این بنداز :
http://office.microsoft.com/en-us/access/CH062526841033.aspx

ozzy_mra
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 11:21 صبح
اول همه دیتا بیس های استانی رو با replication در یک دیتا بیس access تجمیع کن. بعد اون دیتا بیس تجمیع شده رو تو sql server وارد کن.
یه نگاهی به این بنداز :
http://office.microsoft.com/en-us/access/CH062526841033.aspx
دوست عزیز بدون replication هم میشه این کارو انجام داد مثلاً از طریق یه application و به کمک ado?
چون همه فایلها با هم به دست من نمی رسه مثلاً ممکنه امروز 5 فایل داشته با شم و در طول هفته بقیه فایلها اضافه بشن

Shahram_Shobeiri
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 14:58 عصر
شدنش که میشه. در واقع باید همون کار رو دستاً (!) انجام بدی.
دونه دونه از دیتا بیس ها بخونی و در یک دیتا بیس دیگه بنویسی و در ضمن این کار مدیریت کنی که اگه ردیفی به روز شده بیای و ردیف معادل در دیتا بیس مرجع رو به روز کنی. یا اگه ردیفی در دیتا بیس مرجع هست ولی در دیتا بیس جانبی نیست بیای اونو حذف شده در نظر بگیری و از مرجع پاکش کنی. هم پوشانی داده ها رو هم باید مدیریت کنی. خلاصه به نظر من دردسرش خیلی زیاده و آخرم ریپلیکیشن نمیشه. البته من تا حالا با ریپلیکشن access کار نکردم که بتونم بیشتر راهنماییت کنم ولی میدونم که شدنیه.

ozzy_mra
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 15:12 عصر
شدنش که میشه. در واقع باید همون کار رو دستاً (!) انجام بدی.
دونه دونه از دیتا بیس ها بخونی و در یک دیتا بیس دیگه بنویسی و در ضمن این کار مدیریت کنی که اگه ردیفی به روز شده بیای و ردیف معادل در دیتا بیس مرجع رو به روز کنی. یا اگه ردیفی در دیتا بیس مرجع هست ولی در دیتا بیس جانبی نیست بیای اونو حذف شده در نظر بگیری و از مرجع پاکش کنی. هم پوشانی داده ها رو هم باید مدیریت کنی. خلاصه به نظر من دردسرش خیلی زیاده و آخرم ریپلیکیشن نمیشه. البته من تا حالا با ریپلیکشن access کار نکردم که بتونم بیشتر راهنماییت کنم ولی میدونم که شدنیه.

ممنون وای تو replication مگه نباید همه فایلها باشند؟ تصورش کلا برام خیلی سخته ... فایلها برای مرکز از هر استان ارسال میشه ولی همه با هم نه بعد با رپلیکیشن یکیش کنیم و بعد به sql وارد کنیم....:گیج: خیلی گیج کنندس:افسرده: