PDA

View Full Version : سوال: تغيير کد پيج

hooooman
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 12:27 عصر
سلام
تورو خدا هرکس ميتونه کمک کنه
من 1 dbf تحت داس دارم
وقتي ليستش ميکنم تو 1 فايل Text با کانورت کاراکترهاش بدون مشکل تو ويندوز ديده ميشه
ولي وقتي با Ado.net بازش ميکنم و فيلدهاشو با همون کانورتور کانورت ميکنم درب و داغون ميشه
سعي کردم با encoding کدپيجشو تغيير بدم به 1256 اما بازم نشد که نشد!!!! :گریه: :گریه:
خواهش ميکنم هرکس ميتونه کمک کنه خدا 1 در دنيا 10000000000000 در آخرت بهتون بده :عصبانی++: :عصبانی++:

bah_jaf
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 18:34 عصر
سلام دوست عزیز
یک راه داری و او این هست که فایلتو از طریق VF )visual fox) باز کنی با آن میتونی کدپیج 1256 رو انتخاب کنی بعد یا دوباره به عنوان dbf ذخیره کنی و یا ببریش تو اکسل و یا یک فایل متنی و بعد هرکاری دوست داری روش انجام بدی
من این کارو کردم الان ویژوال فاکس ندارم تا برنامشو بهت بدم. یه برنامه نوشتم که فایل داس رو باز میکنه و با همون استراکچر میبره تو یک فایل دی بی اف دیگه با کد پیج 1256 اگر نتونستی کاری انجام بدی بگو تا ویژوال فاکس رو نصب کنم و برنامو برات بنویسم. فقط برام پیام بذار چون زیاد اینجا سر نمیزنم
موفق باشید

bah_jaf
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 20:15 عصر
برنامشو پیدا کردم برات گذاشتم. فقط توی ویژوال فاکس پرو باید اجرا کنید
دستورش هم به این شکل هست:
Do Conv with dosTableName, Wintablenameدر ضمن زبان کامپیوترت حتما باید فارسی نصب باشه
بازم سوالی داشتی در این مورد در خدمتم

البته فارسی داس این برنامه برای برگردوندن فارسی ساز پانیز بوده. اگر فارسی سازت فرق میکنه اسکی کد کراکترها رو مطابق فارسی سازت باید تغییر بدی