PDA

View Full Version : inline? in a library? in the of your html

M.Salehi
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 13:12 عصر
چه فرقی داره که من وقتی من میخوام یه کد جاوا رو توی html بگذارم اون رو
بین خطوط ، یا به عنوان یه فایل جدا یا اخر فایل بزارم؟

LORD AELX
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 13:23 عصر
چه فرقی داره که من وقتی من میخوام یه کد جاوا رو توی html بگذارم اون رو
بین خطوط ، یا به عنوان یه فایل جدا یا اخر فایل بزارم؟

فرقش بسته به solution خودتون داره. بستگی داره شما چه چیزی از این امکان فراهم شده بتونید درست کنید!!! حالا بجای نصیحت برنامه نویسان تازه کار، یخورده هم جواب میدم!!! :لبخندساده: :بوس:

شما وقتی بخوایید سورس javascript تون رو همراه با Source صفحه لود شده نبینند، باید سورس JS رو تو یه فایل جداگانه بگذارید، البته با Encrypt کردن صفحات هم میشه ها ولی خوب، اینم یه راهه.... البته طرف میتونه راحت آدرس اونا رو در بیاره و کدشون رو ببینه که دیگه همون انکریپت کردن مطمئنتره......
ولی جدای از چرت و پرت گفتن، معمولا این کار رو برای تمیزی و مرتب بودن صفحات وب انجام میدن. ممکنه شما بخواید از چندین کد جاوا اسکریپت و انجین های مختلف و حجیم استفاده کنید که در اینصورت اضافه کردن مستقیم کد در صفحه وب، چندان خوشایند نیست.
ضمنا فرق بین اینکه کد جاوا رو کجای صفحه وب بنویسید اینه که چون خواندن کد HTML توسط مرورگر بصورت updown یا از بالا به پایین انجام میشه، پس هر جایی که کد رو دید اون رو اجرا می کنه. اگه تو تگ HEAD بگذاریدش، قبل از لود شدن محتویات تگ BODY اجرا میشه، اگه وسط BODY بگذارید همونجا اجرا میشه، و اگه آخر فایل بگذارید، بعد از لود کامل صفحه اجرا میشه...

موفق باشید :چشمک:

eAmin
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 16:16 عصر
البته مهمترین دلیل رو فکر می کنم یادتون رفت که بازگو کنید!
اگر بصورت درونی از کدهای JavaScript در کدهای html خودتون استفاده کنید، اینکار باعث می شه حجم صفحاتتون زیاد می شه. همیشه سعی کنید فایلهای JavaScript و یا حالا فایلهای css رو از طریق فایل ثانوی لود و به صفحه مورد نظر الحاق کنید. با اینکار هم حجم فایلهای html شما زیاد نمی شه و هم اینکه فایلهای خارجی در مرورگر کش شده و باعث بالا رفتن سرعت سایت شما می شه.

موفق باشید.