PDA

View Full Version : سوال: نمايش فرم گزارش به صورت كامل

mehrddad shahsavari
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 14:44 عصر
:ناراحت:سلام
دوستان من جهت ثبت اضافه كار از برنامه اكسس استفاده نموده ام از آنجا كه شركت جهت مجوز اضافه كار داراي فرم خاص مي باشد مجبور شده ام از اين فرم در گزارش استفاده نمايم اما هنگام گزارش گيري جدول تعداد رديف ثبت شده را نمايش داده مي شود و الباقي صفحه سفيد مي باشد كه با فرم شركت مغايرت دارد چگونه مي توانم فرم مذكور را به طور كامل در صفحه داشته باشم چه يك نفر اضافه كار باشد چه چند نفر؟47928

dadsara
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 19:16 عصر
سلام
منظورت مشابه این نمونه است

mehrddad shahsavari
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 09:45 صبح
دوست عزير سلام و با تشكر
نه منظور من نمايش كل جدول مذكور در يك صفحه مي باشد كه ممكن است يك رديف آن تكميل شده باشد يا چند رديف آن و امضاء آن در انتهاي فرم قرار گيرد اميدوارم توانسته باشم سوالم خوب بيان كرده باشم

alirezabahrami
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 10:17 صبح
دوست عزير سلام و با تشكر
نه منظور من نمايش كل جدول مذكور در يك صفحه مي باشد كه ممكن است يك رديف آن تكميل شده باشد يا چند رديف آن و امضاء آن در انتهاي فرم قرار گيرد اميدوارم توانسته باشم سوالم خوب بيان كرده باشم

سلام
به نظرم اكسس داراي چنين خاصيتي همانند اكسل و ورد نباشد ؛ولي ميتوان با بكار بردن يك ابتكار ، خواسته شما را عملي كرد .
اگر فرض كنيم در هر صفحه بطور ثابت تعداد 20 رديف در نظر گرفته باشيد و عملاً در جدول شما تعداد 2 ركورد تكميل شده باشد ، براي نمايش تعداد 20 ركورد ( 2 ركورد تكميل شده و 18 ركورد خالي ) بايد با ايجاد يك حلقه شرطي تعداد 18 ركورد خالي را در جدول ايجاد كنيد .
البته ايجاد ركوردهاي خالي بايد قبل از اجراي گزارش بصورت موقت ايجاد شود و با بستن گزارش ركوردهاي خالي حذف شوند.
و براي اجراي اين كار هم با استفاده از دستور ركوردست و حلقه for......... next قبل از اجراي گزارش بايد جدول مربوط به اطلاعات گزارش چك شود كه اگر تعداد ركورد هاي آن كوچكتر از 20 است با دستور addnew تعداد 18 ركود را ايجاد نمايد و براي صفحات بعد نيز از چنين دستوري ( با در نظر گرفتن تعدادركوردهاي صفحات قبل ) استفاده ميشود .
موفق باشيد

amirzazadeh
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 10:56 صبح
دوست عزير سلام و با تشكر
سلام
پيشنهاد من قرار دادن يك تصوير از جدول مورد نظر در پس زمينه گزارشتون هست.
........................
موفق باشيد