PDA

View Full Version : سوال: خطوط سانترال و ابزار TAPIEx ActiveX Control

HM6699
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 15:54 عصر
سلام

كسي از دوستان تجربه كار با سانترال بوسيله ابزار TAPIEx ActiveX Control رو داره؟
مشكلي با يك خط تلفن ندارم اما نميدونم چطوري اين ابزار خط سانترال رو هندل ميكنه.

كسي در اين زمينه تجربه اي داره؟

سپاس

daffy_duck376
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 20:34 عصر
من تا حالا با kdtele کمی کار کردم . اما منظورتون با هندل کردن چی هست . یعنی چه طوری مثلا بین داخلی ها ارتباط برقرار میکنی ؟ من توی بخش دلفی این موضوع رو تا حدی که بلد بودم توضیح دادم.

HM6699
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 22:04 عصر
من تا حالا با kdtele کمی کار کردم . اما منظورتون با هندل کردن چی هست . یعنی چه طوری مثلا بین داخلی ها ارتباط برقرار میکنی ؟ من توی بخش دلفی این موضوع رو تا حدی که بلد بودم توضیح دادم.
سلام

ميخوام ي سيستم تلفن گويا راه اندازي كنم، مركزي كه اين سيستم قراره براش راه اندازي بشه 25 تا خط داره. با يك خط من مشكل ندارم اما نميدونم چطوري بايد 25 خط رو با يك كامپيوتر هندل كنم(همزمان).

daffy_duck376
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 12:05 عصر
سلام

ميخوام ي سيستم تلفن گويا راه اندازي كنم، مركزي كه اين سيستم قراره براش راه اندازي بشه 25 تا خط داره. با يك خط من مشكل ندارم اما نميدونم چطوري بايد 25 خط رو با يك كامپيوتر هندل كنم(همزمان).
شما 2 راه دارید .

از اون کارتهایی که روی هر کدوم 4 تا مودم داره (اسمش کارت یادم نیست) استفاده کنی و به تعداد خطوط از اون کارتها داشته باشی (برای 25 خط باید 7 تا از اون کارتها داشته باشی)این روش زمانی کاربرد داره که ترافیک روی خطوط شما خیلی بالا باشه یعنی در یک زمان تمام 25 خط شما مشغول باشه . من خودم تا حالا این کاررو نکردم و برنامه ای هم ندیدم که به این شکل عمل کنه!

یه روش بهتر که هم هست اون هم اینه که سیستم تلفن های دیجیتال یه خاصیتی دارن به اسم CALL FORWARD. توی این حالت تمام خطوط شهری که زنگ میخورن به صورت اتوماتیک به چند خط داخلی منتقل میشن. سپس اون خطوط داخلی به کارت ها متصل میشن و پاسخ گویی انجام میشه. چون هیچ وقت تعداد تماسهای همزمان شما بیشتر از یک تعداد خاصی نیست اگه بود هم وارسه تماس گیرنده اشغال میزنه :قهقهه:. این سیستم زمانی کاربرد داره که از برنامه خود بخواهی به عنوان اپراتور خودکار استفاده کنی