PDA

View Full Version : مشاوره در مورد یادگیری جاوا اسکریپت

میلاد قاضی پور
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 03:08 صبح
سلام . من مدتی هست دارم با یک کتاب نسبتا خوب جاوا اسکریپت رو یاد میگیرم . اما یه مشکل وجود داره . به خاطر حجم زیاد مطالب یادگیری مطالب جدید همانا و فراموشی مطالب قدیمی تر همانا. برای تمرین عملی آموخته ها هیچ انگیزه ای برام وجود نداره چون مثلا وقتی یادمیگیرم شی ویندو رو چطوری جابجا کنم برام بی معنی هست که بیام کدشو دوباره بنویسم . اول تصمیم گرفتم یه پروژه شروع کنم و قدم به قدم که دارم کاملش میکنم یاد بگیرم اما اولا که هیچ موضوعی به ذهنم خطور نمیکنه دوما هم نمیدونم از کجا باید شروع کنم . لطفا راهنمایی کنید برای تسلط کافی بر جاوا اسکریپت قبل از شروع asp من چکار باید انجام بدم؟

LORD AELX
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 07:31 صبح
معمولا انایی که به زبان هایی مثل خانواده C یا جاوا آشنایی دارند، تو Syntax جاوا اسکریپت دچار مشکل نمیشن، ولی در کل Syntex ساده ای داره. از طرف دیگه یادگیری شما بسته به خودتون داره، من که هیچ وقت نشده با خوندن مطالب جدید، مطالب قبلی از ذهنم پاک بشه! به هر حال شما میتونید با تمرین و کد نوشتن اونا رو تو ذهنت حک کنید. ضمنا میتونی از برنامه هایی مثل Frontpage هم استفاده کنی که IntelliSence هم دارن و میتونید با تمام متد ها آشنا بشید. :چشمک:

صابر طهماسبی
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 07:39 صبح
سلام
تنها راه تمرین زیاد است.
به نظر بنده بهترین منبع برای شروع و اینکه پایه جاوا اسکریپتتان اصولی و محکم باشه سایت زیر است که به صورت قدم به قدم جاوا اسکریپت را آموزش می دهد:
www.w3schools.com

مسائلی از قبیل حرکت دادن پنجره جزء تکنیک های جاوا اسکریپت محسوب می شوند و به صورت کاملا بهینه شده در فریم ورک های جاوااسکریپت پیاده سازی شده اند که بعدا می توانید از آنها استفاده کنید.

میلاد قاضی پور
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 12:46 عصر
من تو سینتکس اصلا مشکلی ندارم و تقریبا در سطح خوبی اسمااسکریپت رو بلدم .من قبلا سی شارپ کار کردم و موقع یادگیری جاوااسکریپت متوجه شدمتا 90 در صد سینتکس ها شبیه هم هستن . منتها میخوام به جاوا اسکریپت تسلط کامل پیدا کنم . حتی نه فقط در مرورگر . بلکه میخوام هر اسکریپتی که اراده کردم برای هر نرم افزاری بنویسم . مسدله اینه که وقتی ایده ای هم به فکر من میرسه جهت تمرین چون مثلا به مباحث مربوط به ایونت ها اشنا نیستم نمیتونم اون ایده رو پیاده سازی کنم و مجبورم کتاب رو همینجوری بخونم تا به مبحث ایونت ها برسم . اما دوست ندارم فقط کتاب بخونم . چون با کتاب خوندن کسی اسکریپت نویس نمیشه