PDA

View Full Version : لپ تاپ های 100 هزار تومنی؟

mf_007
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 12:43 عصر
یکی از آشنا های ما رفته کربلا و از اونجا زنگ زده بود به پسرش که اینجا لپ تاپ هست 100 هزار تومن پسرش هم به من زنگ زد و گفت که چه جوریاس خوبه بده بگیره یا نه ؟
مدل شو اونجور که اون می گفت hpdv6000 حال بگیره یا نه؟

Felony
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 12:48 عصر
نه از این حرکتا نزن ، اینها چینی هستند و به وسیله دستکاری تو رجیستری و ... سیستم رو بالا نشون میدن ، یکی از اقوام دوستان من یه همچین چیزی خریده بود 300 هزار ، تو تنضیمات زده بود Ram = 1 GB و CPU = 2.8 بعد که اورده بود و وین عوض کرده بود رم شده بود 256 و پردازنده هم 1.8 !

salehbagheri
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 12:50 عصر
نه از این حرکتا نزن ، اینها چینی هستند

شركت HP اصلش براي چين هست! ديگه معلوم نميشه كدوم اصله كدوم تقلبي!

mf_007
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 12:51 عصر
با این حال این مشخصاتی که شما گفتین 100 هزار تومن نمی ارزه؟
تو ایران کمترین قیمت فکر کنم 400 تومن باشه

Felony
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 13:00 عصر

برادر تا جایی که من میدونم HPبرای کشور کانادا هست ، شاید هم اشتباه میکنم :

http://www.hp.com/canada/corporate/hp_info/companyinfo.html

FastCode
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 13:06 عصر
منظورتون طرح OLPC نیست؟

salehbagheri
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 13:25 عصر
برادر تا جایی که من میدونم HPبرای کشور کانادا هست ، شاید هم اشتباه میکنم

اصليت شركت HP در آمريكا به وجود اومده!
http://en.wikipedia.org/wiki/Hewlett_Packard

ولي نماينده رسمي اين شركت كه لبتاپهاي منطقه آسيا رو ميسازه در چين هست!

vcldeveloper
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 14:06 عصر
شرکت HP یک شرکت آمریکایی هست.

اصليت شركت HP در آمريكا به وجود اومده!
http://en.wikipedia.org/wiki/Hewlett_Packard

ولي نماينده رسمي اين شركت كه لبتاپهاي منطقه آسيا رو ميسازه در چين هست!
بیش از 90 درصد لپ تاپ های دنیا، با برندهای مختلف (معروف و غیر معروف) در چین تولید میشند. نه تنها لپ تاپ، بلکه بسیاری از سایر محصولات الکترونیکی شرکت های معروف آمریکایی، اروپایی، و ژاپنی در کارخانه های چینی تولید میشند. این به معنی اون نیست که این کالاها لزوما چینی هستند، بلکه به تناسب استانداردهای اون شرکت، طراحی محصولات، و حتی خودِ قطعات ممکن هست توسط شرکت به کارخانه چینی تحویل داده بشه، تا اون کارخانه فقط آنها را سر هم کنه، مثلا نوکیا در تمام کارخانه های خودش از فرآیند واحدی پیروی می کنه، و قطعات مربوط به همه کارخانه های خودش در کشورهای مختلف جهان را هم با هم میخره، و به کارخانه ها تحویل میده، تا سر هم کنند.

این قضیه لپ تاپ های 100 هزارتومنی ماله خیلی وقت پیشه . اولین بار واسه بچه های دبستانی و ... در نظر گرفته شده بود که فکر میکنم در امریکا طرحش پیاده شد .
اون طرح با این چیزی که این آقا میگه، فرق میکنه. اونها لپ تاپ هایی بودند که از پایه با هدف تولید لپ تاپ ارزان قیمت برای کشورهای فقیر دنیا طراحی شده بودند. حتی برای شارژ آنها یک هندل برای شارژ دستی باتری در نقاطی که با مشکل برق مواجه بودند، در نظر گرفته شده بود.

mf_007
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 14:23 عصر
بحث به کجاها کشیده شد
حالا این لپ تاپ رو بخره یا نه؟
امکانش هست که بگیره بیاره بعد یه هفته کار کردن بسوزه و دیگه کاریش نشه کرد؟یا مشکلات دیگه ای داشته باشه؟

FastCode
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 14:32 عصر
100 هزار تومان که استخاره نداره.
اگر سوخت فدای سرش.
باباش براش یه دونه HP DL785G6 میگیره.

به نظر من احتمال سوختنش خیلی کمه.
ولی ایتها معمولا" دوتا مشکل دارند:
1.زبان
2.گارانتی

shirin_sh1024
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 18:36 عصر
اگه پول داری برو یه پدر مادر دارشو بخر که گارانتی داشته باشه اگرم پول نداری برو پولاتو جمع کن بعدا یه پدر و مادر دارشو بخر که گارانتی داشته باشه:اشتباه:
چون اگه لپ تاپ درپیت بگیری مطمئن باش 100% یکی دو ماهم دووم نمیاره اصلا احتیاجی نیست واسه خراب شدن بهونه دستش بدی خیلی زود باید باهاش خداحافظی کنی اگرم گارانتی نباشه نمیتونی رو تعمیرش حساب کنی چون خرج تعمیرش از هزینه خریدش بیشتر میشه.
خلاصه اش رو بگم
به نظر من فقط یه کلمه:
نخر!

mf_007
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 18:42 عصر
منظور شما اینه که زود خراب می شه یا اینکه اگر خراب شد به خاطر اینکه اینکه گارانتی نداره دردسر داره؟
من خودم از ایران خریدم با گارانتی سازگار ولی تو این یک سالو نیم هیچ مشکلی براش پیش نیومد و مدت گارانتی هم تموم شد و به کارم نیومد

shirin_sh1024
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 21:29 عصر
منظور شما اینه که زود خراب می شه یا اینکه اگر خراب شد به خاطر اینکه اینکه گارانتی نداره دردسر داره؟

هر دو. اول اینکه مطمئنا لپ تاپ 100000 تومنی کیفیت نداره و عمر کوتاهی داره دوم اینکه وقتی خراب بشه امیدی به درست کردنش نیست چون کلا تعمیرات لپ تاپ گرونه. یکی از دوستای من یکی از همی لپ تاپ های ارزون داشت که یه دفعه بی دلیل خاموش شد و دیگه روشن نشد وقتی ام رفت دنبال تعمیرش گفتند مادر بوردش مشکل داره باید عوض شه که دیگه کلا عطاشو به لقاش بخشید.
شما نگفتید مدل لپ تاپی که خریدید چی بوده و مارکش چیه ولی وقتی یه جنسی گارانتی داره یعنی به شما میگه از لحاظ کیفیت تضمین شدست حالا ممکنه استفاده ای هم از گارانتی نشه ولی به نظر من لازمه.

mf_007
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 22:06 عصر
البته لپ تاپ من از این 100 تومنی ها نبود مارکش ایسر ه 600 خریدم
منظورم استفاده نکردن از گارانتی بود

shirin_sh1024
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 02:34 صبح
البته لپ تاپ من از این 100 تومنی ها نبود مارکش ایسر ه 600 خریدم
منظورم استفاده نکردن از گارانتی بود

فرض کن شما ماشینت رو بیمه میکنی. یعنی قراره حتما تصادف کنی؟ نه ممکنه تصادف هم نکنی ولی خیالت راحته اگه تصاددف بکنی بیمه هزینش رو میده ضمن اینکه در مورد لپ تاپ فرق می کنه گارانتی به معنی تضمین کیفیته اگه قرار بود همه لپ تاپ هایی که گارانتی دارند کارشون به استفاده از گارانتی بکشه دیگه گارانتی معنی نمیداد اون شرکت سازنده باید میرفت در کارخونش رو تخته میکرد:چشمک: طرف جنسش رو گارانتی می کنه که بگه کیفیت جنس من بالاست و خراب نمیشه نه اینکه حتما باید خراب بشه بیاریش من درستش کنم.
از گارانتی ام بگذریم اصلا منطقی نیست شما بتونی یه لپ تاپ با کارایی و کیفیت خوب رو 100 تومن بخری. اصولا میگن هیچ ارزونی بی حکمت نیست
موفق باشید.

ftmh02
چهارشنبه 28 اسفند 1392, 17:48 عصر
بابا بیخیال شما چرا با خودتون درگیرین...اقا جون برو بانه(یکی از شهرای ایران خودمون) همه چی زیر قیمته جنساشم اصله اصله فقط مشکش گارانتیه که اونم تو ایران کلا به کار نمیاد

esafb52
شنبه 02 فروردین 1393, 11:52 صبح
حرف جناب دولوپور درست هست مثال بارزش هم آیپد که در چین اسمبل میشه