PDA

View Full Version : گفتگو: ویزارد یا کد نویسی مسئله این است؟

zhashemi
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 19:30 عصر
سلام به تمام مخهای برنامه نویسی تازه کارها وعلاقه مندان به برنامه نویسی
راستش یه سوالی بدجوری منو درگیرکرده
من هم با ویزارد وهم با کد نویسی کارکردم اما نمیدونم کدومش بهتره الان هم بین این دوتا موندم میشه لطفا بگید چرا ویزارد طرفدار نداره درحالیکه کار رو خیلی آسون میکنه؟ ولطفا همراه نظرتون بگید تا حالا چقدربا ویزارد کارکردید؟
این مسئله درپروژه ی آینده من تاثیرگذاره پس خواهشا من رو از نظرات وتجربیات گرانبهاتون بی بهره نذارید:قلب:

s.khoshfekran
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 19:49 عصر
کدنویسی خیلی بهتره چون دستتو باز میزاره که از همه امکامان استفاده کنی ولی ویزارد آدمو محدود میکنه و بنظر من به هیچ دردی نمی خوره !!

zhashemi
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 20:02 عصر
کدنویسی خیلی بهتره چون دستتو باز میزاره که از همه امکامان استفاده کنی ولی ویزارد آدمو محدود میکنه و بنظر من به هیچ دردی نمی خوره !!
ممنون که نظردادید
این محدودیت که گفتی یعنی چی ؟ میتونی بیشترتوضیح بدی آخه من یکی ازپروژه هام رو با ویزارد تحویل دادم ولی مشکلی نداشت که ازاون به عنوان محدودیت یاد کنم.

mshakeri
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 22:17 عصر
اگر بخواهیم برنامه ای بنویسیم که در آینده هم بتونیم با اندک تغییراتی از آن استفاده کنیم و همچنین برنامه نویسی لایه ای از ویزاد نمیشه استفاده کرد.
برنامه ای که با ویزارد نوشته میشه قابل استفاده مجدد نیست.

mohammad_2039
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 06:49 صبح
در برنامه ای که از ویزارد استفاده شده اگه با خطایی برخورد کنیم پیدا کردن منبع خطا و رفع اون بسیار مشکله و گاهی غیر ممکن:گیج: چون ویزارد با 10 خط کد کاری که ما میخوایم انجام میده و 100 خط کد هم واسه خودش درست میکنه تا بفهمه ما چی خواستیم:قهقهه:این تنها دلیلی بود که من بعد از مدتی استفاده از ویزارد کلا کنار گذاشتمش:تشویق:

Unknownlive
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 09:03 صبح
کد نویسی عملا به خاطر قدرت مانور و شخصی سازی بالا و انطباق دادن کد نسبت به شرایط بسیار بهتر است و ویزارد جهت انجام امور کوچک و یا ساده تر کردن کار است که نمی تواند پاسخ گوی نیاز ها قطعا برای یک حرفه ای باشد

Yasersadegh
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 10:05 صبح
سلام خدمت همه دوستان
دوست عزیز من هم یکی دوبار از ویزارد استفاده کردم ولی اصلا خوشم نیومد.:افسرده: و به نظر من کاری رو که بشه با کدنویسی انجام داد ، اگه کسی با ویزارد انجام بده، دیگه نمیشه اسمش رو گذاشت برنامه نویس!:ناراحت:
علاوه بر فرمایشات دوستان که فرمودن قدرت مانور پایین داره ، خطا یابی سخت میشه و محدود هست من هم عرض می کنم لذتی که در کدنویسی هست رو هیچ وقت در کار با ویزارد نمیشه پیدا کرد!:لبخند:

موفق باشید:چشمک:

mohsensaghafi
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 10:48 صبح
سلام دوست عزیز.
حرفت رو که می گی کد زدن بهتره کاملا قبول دارم اما،

اگه کسی با ویزارد انجام بده، دیگه نمیشه اسمش رو گذاشت برنامه نویس
کاملا مخالفم. شاید یه نفر بعد از اینکه از یه ویزارد استفاده کرد اون رو ادیت کنه. پس نمی شه گفت برنامه نویس نیست.
ما هم از کلاس ها و کمپننت های مختلف آماده ای استفاده می کنیم. نمی شه گغت کار ما هم بهم وصل کردن چند کلاس آماده ی دیگه هست و برنامه نویس نمی شه بهمون گفت.
به نظر من استفاده از ویزارد می تونه خوب باشه می تونه بد. بستگی داره کجا استفاده بشه. مثل چاقو می مونه!

sds1920
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 15:38 عصر
دوست عزيز.ويزارد مثل يه قوطي در بسته مي مونه كه نمي دوني توش چه خبره.اگه بخواي تغييرش بدي ممكنه منفجر بشه و برنامت رو نابود كنه.ولي كد نويسي چيز ديگه اي.ويزارد حجم كدهات رو بالا مي بره ولي تاثيري توي روند كار نداره.از طرفي هر كاري رو نمي شه با ويزارد انجام داد.
البته بعضي جاها خوبه كه از ويزارد استفاده بشه مثل طراحي ظاهر فرم.
در هر صورت نظر خودت مهمه.

Amir Oveisi
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 16:29 عصر
منظورتون از ويزار چي هست؟ چه ويزاردي؟ سوالتون رو مشخص تر بپرسيد لطفا.
با تشكر

robat7
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 21:03 عصر
راستش من وقتي كد مي نويسم راحت تر برنامه هايم را مديريت مي كنم. ويزارد يك كارهايي براي خودش انجام مي دهد و همانطور كه دوستان گفتند گه گاه برايت خيلي محدوديت ها را بوجود مي آورد كه با كد نويسي اصلا به آنها بر نمي خوري
در پروژه بعدي آرزوي پيشرفت دارم

alireza_s_84
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 21:16 عصر
سلام: من نمیدونم چرا بعضیا یک چیز رو کاملا نفی میکنن. مثلا روش ویزاردی اصلا خوب نیست. اگر خوب نیست چرا اینهمه براش زحمت کشیدن و درست کردن؟؟؟
شما یه سری به اینجا بزنید قبلا بحث کردیم در مورد کدنویسی دستی یا ویزارد:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=212788&highlight=datatable+dataset&page=1
در کل اگر چیزی مفید نباشه ساخته نمیشه و اگر ساخته بشه خیلی رود منسوخ میشه. در حالیکه ویزارد اینطوری نیست.
من توضیحات و نظر خودم رو تو اون تاپیک گفتم و آماده بحث در هر موردش هستم.
موفق باشید

seven7777777
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 23:53 عصر
منظور دوستان چه نوع ویزاردیه ؟ ویزارد کجا ؟
مثلا ویزارد ایجاد فرم و کنترل هاشه یا ویزارد تعریف دیتابیس و ساخته شدن خودکار دیتاسته یا ...

آخه اینا که با هم یکی نمیشه ؟؟؟:متفکر:

armiin
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 02:17 صبح
فکر کنم منظورش کارای که هم میشه با کد انجام داد هم با کامپوننت های آماده (حالت گرافیکی) مثلا وصل شدن به DataBase حالت Connected و DisConnected !
با نظر دوستان در مورد (سرعت اجرا, Error ها و ...) موافقم ولی حالت ویزارد بعضی کارهارو خیلی ساده میکنه در حالی که بهینه بودن برنامه هم حفظ بشه , کلا این طرز تفکر خیلی برنامه نویسا که فکر میکنن برنامه نویسی یعنی تایپ اصلا قبول ندارم !

JaguarXF
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 07:13 صبح
منظور دوستان چه نوع ویزاردیه ؟ ویزارد کجا ؟
مثلا ویزارد ایجاد فرم و کنترل هاشه یا ویزارد تعریف دیتابیس و ساخته شدن خودکار دیتاسته یا ...

آخه اینا که با هم یکی نمیشه ؟؟؟:متفکر:

بالاخره دو کلوم حرف حساب بعد از دو صفحه!
//////

خودم واسه کارهای خودم ویزارد مینویسم اگه الگوی مشابه و تکراری داشته باشند. از RegEx گرفته .تا add-in
آخرین باری که ویزارد استفاده کردم دیشب بود! میخواستم یک add-in برای ویژوال استودیو بنویسم که من رو از شر دو دقیقه صبر کردن برای لود دیالوگ add reference راحت کنه. اون قسمتش که به کد نویسی خودم مربوط میشه که اوکی سرجاش هشت. ولی دیدم نه وقتش رو دارم و نه نیازی هست که بشینم یک کتاب visual studio extensibilty بخونم تا کارم رو انجام بدم در حالیکه با ویزارد توی پنج دقیقه آماده شد. بقیه اش هم که دیگه دانش add in نوشتن لازم نداشت.

zhashemi
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 09:18 صبح
منظورتون از ويزار چي هست؟ چه ويزاردي؟ سوالتون رو مشخص تر بپرسيد لطفا.
با تشكر
سلام
منظورم اینه که کلا ازویزارد استفاده کنیم
درطراحی پایگاه ازSqlexpress ویژوال استودیو استفاده کنیم
و درطراحی فرمهابه جای اینکه کنترلهارو ازجعبه ابزاربیاریم اونهارو از دیتاسورس روی فرم درگ کنیم و...

linux
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 10:04 صبح
سلام به تمام مخهای برنامه نویسی تازه کارها وعلاقه مندان به برنامه نویسی
راستش یه سوالی بدجوری منو درگیرکرده
من هم با ویزارد وهم با کد نویسی کارکردم اما نمیدونم کدومش بهتره الان هم بین این دوتا موندم میشه لطفا بگید چرا ویزارد طرفدار نداره درحالیکه کار رو خیلی آسون میکنه؟ ولطفا همراه نظرتون بگید تا حالا چقدربا ویزارد کارکردید؟
این مسئله درپروژه ی آینده من تاثیرگذاره پس خواهشا من رو از نظرات وتجربیات گرانبهاتون بی بهره نذارید:قلب:

این شرایط هست که شما را در مسیری قرار می دهد که از ویزاردها استفاده کنید یا خودتان کد بنویسید. مشخصا برای تولید یک نرم افزار که دو تا سه فرم بیشتر نیست و قرار است که یک کار ساده ای انجام بدهد و مشخصا زمان تولید نرم افزار مهم هست که باید در یکی دو روز آماده شود
خوب ویزاردها ابزارهایی هستند که اینجا به شما کمک خواهد کرد.
در پروژه های بزرگتر هم شما هر جا الگوهایی دید که تکرار می شوند خوب می توانید ویزاردهای تهیه شده توسط خودتان استفاده کنید ، ابزارهایی مانند CodeSmith که تولید کننده ی کدها هستند در مواردی که کد ها از الگوهای مشخصی استفاده می کنند می توانند زمان برنامه نویسی را کوتاه تر کرده و هزینه تولید نرم افزار را کم کنند.
در کل تولید نرم افزار یک کار صنعتی هست و مسایل اقتصادی در آن مطرح هست شما برای سرگرمی خودتان برنامه نمی نویسید ، وقتی به عنوان یک فعالییت اقتصادی به آن نگاه می کنید هر چیز که هزینه تولید نرم افزار را کم کند و بهره وری را افزایش دهد باید مورد استفاده قرار گیرد.

jafari1
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 19:33 عصر
با سلام
آیا ارتباط با دیتابیس و دیتاست و نوشتن دستورات اسکیوال توسط کد از سرعت بهتری نسبت به ویزارد مربوطه برخوردار است یا خیر چون من یک برنامه نوشتم (ویزاردی)که کامپایل آن بسیار وقت گیر است و برای هر تغییر کوچکی باید منتظر کامپایل شوم آیا با نوشتن کد به جای ویزارد این مشکل برطرف میشود؟

alphabet
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 21:26 عصر
با سلام خدمت دوستان خودم
من تقریباً تازه وارد هستم. ولی تو همین مدت کوتاهی که هم با ویزارد و هم با کد نویسی کار کردم (درحد خودم) استفاده از ویزارد اصلاً قابل قیاس با کدنویسی نیست.