PDA

View Full Version : مشکل با نحوه ذخیره سازی در textbox

conter
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 21:42 عصر
سلام دوستان یک سوال ببینید من میخوام یک جور ماشین حساب بنویسم که صفحه کلید روش داشته باشه منظورم از 0 تا 9 تا کلید رو فرم باشه و یک textbox تا اینجاش که حله اما مشکل اینجاس میخوام مثلا کاربر هر عدد دلخواهی رو میخواد با این دکمه ها وارد کنه مثلا 11165234222 اما من به هر روشی عمل کردم نتونسم کاری کنم که مثلا اگه دکمه عدد 1 زده میشه برای بار دوم هم عدد 1 رو پشت سرش توی textbox چاپ کنه و همچنین این عدد رو که (همین بالایی که مثال زدم) رو به عنوان یک متغییر حساب کنه و بعد با زدن دکمه عملگر مثل جمع textbox پاک بشه و متغییر دوم به همین شکل چاپ و ذخیره بشه ؟؟؟
من با استفاده از آرایه و تعداد زیاد متغیر این کار رو خواستم بکنم ولی نتونستم و گیج شدم اگه میشه راهنمایی کنید

و یک سوال دیگه برای خروج از برنامه با استفاده از یک دکمه که خودمون طراحی کردیم چه جور دستوری میخواد ؟ من این دستورات رو امتحان کردم جواب نگرفتم ؟؟
exit sub , exit function, exit

barnamenewis
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 00:08 صبح
باسلام!
شما باید اول چند تا متغیر ایجاد کنید که بتونید موارد مورد نظرتون رو تو اونا ذخیره کنید که بعد هر جا خاستید ازشون استتفاده کنید

'zakhireye adad ghabl va bad az amalgar
Dim dbno1 As Double, dbno2 As Double
'dblresult baraye negahdariye natije va dblmemore hafezeye mashin
Dim dblresult As Double, dblmemore As Double
'zakhireye amalgar ha
Dim strop As String, strno As String
و برای فراخانی اعداد هم میشه از کد زیر برای هر دکمه استفاده کرد که به تناسب عدد شمارش عوض میشه

Call dellblvalue
Call inputnamber("9")
برای دکمه خروج هم از end استفاده کنید

conter
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 11:51 صبح
والا دوست عزیز یک جورایی متوجه منظورت شدم اما اگه میتونی دقیق تر راهنمایی کنی عالی میشه