PDA

View Full Version : بهترین و کاملترین شیئ گرایی رو کدوم زبان داره؟

Rejnev
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 21:25 عصر
سلام
یک سوال فوری داشتم.
میشه در یک کلام بگید کاملترین شی گرایی توی کدون زبان رعایت شده؟
یعنی از هر نظر بی نقصه و حرفی توش نیست.
مثلا سی شارپ از وراثت چند گانه مستقیما پشتیبانی نمی کنه! نمیخوام اینطوری باشه.
C++‎‎‎ , java , c sharp , ...؟
آیا سی پلاس درسته؟
با تشکر

#target
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 21:54 عصر
http://en.wikipedia.org/wiki/Object-oriented_programming

vcldeveloper
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 00:02 صبح
مثلا سی شارپ از وراثت چند گانه مستقیما پشتیبانی نمی کنه! نمیخوام اینطوری باشه.
اصلا Multiple Inheritance جزو اصول شی گرایی نیست. سر مفید بودن یا نبودن اون هم بحث های زیادی هست. طراحان زبان های جدید مثل جاوا و #C هم مضررات آن را بیشتر از فوایدش تشخیص دادند.

از نظر پیاده سازی اصول شی گرایی یکی از زبان های Pure Object Oriented که از نظر شی گرایی الگویی برای زبان های بعد از خودش بوده، SmallTalk هست.

مهران موسوی
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 00:29 صبح
C# واقعا از اصلیترین مفاهیم شیء گرایی پشتیبانی میکنه. وراثت چند گانه یک قابلیت هست نه یک اصل در شیء گرایی . در کل به نظر من وراثت چند گانه زیاد جالب نیست و یک سری مشکلات به وجود میاره و باعث سر در گمی میشه . در کل به نظر من C# خیلی توی اصول شیء گرایی قویه

اگه وراثت چند گانه میخوایین Eiffel ،C++ ،Python ،Perl ،Curl از اون پشتیبانی میکنن

zahmatkesh8519
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 00:39 صبح
سی شارپ با شی گرایی مشکلی که نداره هیچ با کلاس دیاگرامش کار رو راحت تر هم می کنه

vcldeveloper
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 01:05 صبح
سی شارپ با شی گرایی مشکلی که نداره هیچ با کلاس دیاگرامش کار رو راحت تر هم می کنه
کلاس دیاگرام جزو زبان نیست، دوست عزیز؛ بلکه بخشی از قابلیت های IDE هست، و ربطی به #C نداره.

FastCode
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 05:55 صبح
زبان Go هم هست.

shirin_sh1024
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 01:58 صبح
فکر میکنم جاوا
چون جاوا از اول شی گرا طراحی شده

vcldeveloper
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 03:04 صبح
فکر میکنم جاوا
چون جاوا از اول شی گرا طراحی شده
قبل از جاوا زبان های دیگه ایی بودند که از پایه شی گرا طراحی شدند. این قابلیتی نیست که منحصر به جاوا باشه، یا جاوا مبدع آن باشه.

PC2st
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 11:35 صبح
ارث‌بری چندگانه (به همراه ارث‌بری private و protected و public و virtaul inheritance) در ++C قابلیت طراحی‌های بسیار متنوع را به برنامه‌نویس می‌دهد ولی با این حال نمی‌توان گفت بهترین و کاملترین شیئ‌گرایی را ++C دارد، چون شیئ‌گرایی تا همان حدی است که در زبان‌های #C و java به کار رفته است.