PDA

View Full Version : دستور findcontorol

yekta64
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 11:38 صبح
سلام دوستان
من در فرمم یه سری چک باکس با نام های CR1C1,CR1C2,CR1C3 دارم حالا می خوام در یه یه حلقه for
تکس چک باکس ها رو تغیر بدم من از کد زیر استفاده کردم ولی در زمان اجرا تغییری ایجاد نمیشه فکر می کنم باید کنترلم رو روی فرم پیدا کنم بعد متن اون رو تغییر بدم ممنون میشم من رو راهنمایی کنید و ایراد کدم رو بهم می گید
البته می دم کدم اشتباه هستش

Dim i As Integer = 1
For j = 1 To 3
Dim x As Object = "CR" & i & "C" & j
x.Text = "cccccc" & j
Next

Open-Source
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 12:26 عصر
از حلقه Foreach استفاده کن.

alireza_s_84
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 12:36 عصر
سلام دوستان
من در فرمم یه سری چک باکس با نام های CR1C1,CR1C2,CR1C3 دارم حالا می خوام در یه یه حلقه for
تکس چک باکس ها رو تغیر بدم من از کد زیر استفاده کردم ولی در زمان اجرا تغییری ایجاد نمیشه فکر می کنم باید کنترلم رو روی فرم پیدا کنم بعد متن اون رو تغییر بدم ممنون میشم من رو راهنمایی کنید و ایراد کدم رو بهم می گید
البته می دم کدم اشتباه هستش

Dim i As Integer = 1
For j = 1 To 3
Dim x As Object = "CR" & i & "C" & j
x.Text = "cccccc" & j
Next

سلام شما باید کلکسیون کنترلی رو جستجو کنید که این چک باکس ها درون اون قرار گرفتن یعنی اگر چک باکسها توی یک پانل قرار دارند باید paneName.Controls رو جستجو کنید:
foreach (Control ctl in ContainerName.Controls)
{
if (ctl.GetType() == typeof(CheckBox))
{

}
}

موفق باشید

yekta64
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 14:57 عصر
سلام شما باید کلکسیون کنترلی رو جستجو کنید که این چک باکس ها درون اون قرار گرفتن یعنی اگر چک باکسها توی یک پانل قرار دارند باید paneName.Controls رو جستجو کنید:
{
{

}
}

موفق باشید

مرسی دوست عزیز
یه سوال از من ارایه از چک باکس ها داشته باشم چطور می تونم با استفاده از یک حلقه ی for each اون چک باکسی های را تیک خوردن تیکشون رو بردارم؟؟؟؟؟؟؟؟
مرسی

milad.biroonvand
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 15:17 عصر
مرسی دوست عزیز
یه سوال از من ارایه از چک باکس ها داشته باشم چطور می تونم با استفاده از یک حلقه ی for each اون چک باکسی های را تیک خوردن تیکشون رو بردارم؟؟؟؟؟؟؟؟
مرسی

میتونی بنویسی

{
{
if ctl.check=true then
ctrl.check=false

end if

}
}