PDA

View Full Version : مشکل زبان فارسی در Silverlight 3

Amir 2010a
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 12:52 عصر
سلام
نمیشه با Siverlight 3 زبان فارسی استفاده کرد؟
روشی سراغ دارین؟
با تشکر

reza_62
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 13:01 عصر
دوست عزیز با 3 نه باید به سیلورلایت 4 سوئیچ کنید

<برنامه نویس>
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 19:41 عصر
میشه بگید این سلورلایت رو چظوری باید نصب کنیم

از کجا دانلود کنیم

با تشکر

reza_62
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 20:06 عصر
silverlight.net

Amir 2010a
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 21:50 عصر
Microsoft® Silverlight™ 3 Tools for Visual Studio 2008 SP1
سیلورلایت برای ویژوال استودیو 2008 SP1 رو در لینک زیر 32 مگابایت

http://download.microsoft.com/download/4/0/1/401A074A-A062-4FD4-A26B-370C07BD1B4A/Silverlight3_Tools.exe

Foad_hr1988
پنج شنبه 10 تیر 1389, 16:28 عصر
سلام
نمیشه با Siverlight 3 زبان فارسی استفاده کرد؟
روشی سراغ دارین؟
با تشکر

slam duste aziz...
lozumi nadare silverlight 4 bashe..
man khodam ba silverlight 3 farsi ham kar kardam...
bayad ye assambly file ro ba pasvande dll downlod koni...
esmesh : BidiControls.dll

link download : http://silverlightrtl.codeplex.com/releases/view/30010
tarighe estefade : http://silverlightrtl.codeplex.com/Thread/View.aspx?ThreadId=66230

agar moshkeli bud begu bazam...
movafagh bashi

taghvajou
شنبه 12 تیر 1389, 09:27 صبح
سلام به همه
فواد جان! بیدی کنترل ناقصه! دوم اینکه رو ترکیب حروف هم اشکال نشون میده! سوم اینکه اگه وسط کلمه کلیک کنی و بخوای از وسط تایپ کنی خودشون گم میکنه!:قهقهه:
بهتره این دوستمون بروند سراغ سیلور 4

Foad_hr1988
شنبه 12 تیر 1389, 13:05 عصر
barat moteasefam...
chon man ba silverlight 3 va hamin bidiControll kamelan farsi kar mikonam va ye projecte kheyli ghahsango dar avordam...
man file ro check mikonam shayad file moshkel dashte bashe...agar intor bud filey ke khodam kar mikonamo mizaram bara download...
dar gheyre in surat ehtemalan file ba akhlaghe shoma moshkel dare
dar zemn shoma behtare be fekre halle moshkel bashin ta irad gereftan onam ba halate tamaskhor aghay taghvajuye aziz...chon baese farari dadane User ha mishid

taghvajou
شنبه 12 تیر 1389, 13:15 عصر
مجددا سلام،
من عذرخواهی میکنم اگه جایی لحنم باعث رنجش دیگران شده، چرا که قصد چنین کاری رو نداشتم.

از این کنترل، خودم خیلی استفاده کردم. شما مثلا کلمه اکبر رو امتحان کنین. بین یای عربی و فارسی، کاف عربی و فارسی تشخیص قائل نمیشه!
همون طور که گفتم: اگه وسط کلمه هم کلیک کنید و بخوایید که از وسط چیزی بهش اضافه کنین، حروف رو انتهاش اضافه میکنه!

وانگهی مسئله راست به چپ، رو تو همه کنترلها که حل نکرده، تو دیتا گرید، تو تیری (درخت) مشکل داریم! و همجنین اگه این دوستمون داره از اینتیتی و ریا استفاده میکنه که مشکل دو چندان میشه که تو بایندینک مشکل داره کنترل بیدی!

اگه واقعا مصریم که از سیلورسه استفاده کنیم (مثلا به دلیل اینکه پروژه از قبل تو سه بوده و بهر دلیل نمیخوایم کانورتش کنیم)، پیشنهاد من اینه که یه کانورتور بنویسین و تکست هر آبجکت رو که میخواین بایند کنین به کانورتور و ...

من و شما هم که قصد راهنمایی داریم، باید جامع و مانع راهنمایی کنیم. وقتی ایشون میتونن از سیلورچهار استفاده کنن، چرا باید سوقش بدیم به سمت کنترلی که اما و اگر داره. من هم مثل شما، مفصلا از کنترل استفاده کردم و حتی با اجازتون تو سورسش دست هم بردم(البته موفق نشدم مشکل از وسط بهم ریختگی شو حل کنم). ولی
درضمن از اینکه نسبت به بدی اخلاقم تذکر میدین هم ممنونم، بالاخره مومن آینه مومنه!
چشم! نسبت به ادبیاتم بیشتر دقت میکنم.

taghvajou
شنبه 12 تیر 1389, 13:33 عصر
جددا سلام،
من عذرخواهی میکنم اگه جایی لحنم باعث رنجش دیگران شده، چرا که قصد چنین کاری رو نداشتم.

از این کنترل، خودم خیلی استفاده کردم. شما مثلا کلمه اکبر رو امتحان کنین. بین یای عربی و فارسی، کاف عربی و فارسی تشخیص قائل نمیشه!
همون طور که گفتم: اگه وسط کلمه هم کلیک کنید و بخوایید که از وسط چیزی بهش اضافه کنین، حروف رو انتهاش اضافه میکنه!

وانگهی مسئله راست به چپ، رو تو همه کنترلها که حل نکرده، تو دیتا گرید، تو تیری (درخت) مشکل داریم! و همجنین اگه این دوستمون داره از اینتیتی و ریا استفاده میکنه که مشکل دو چندان میشه که تو بایندینک مشکل داره کنترل بیدی!

اگه واقعا مصریم که از سیلورسه استفاده کنیم (مثلا به دلیل اینکه پروژه از قبل تو سه بوده و بهر دلیل نمیخوایم کانورتش کنیم)، پیشنهاد من اینه که یه کانورتور بنویسین و تکست هر آبجکت رو که میخواین بایند کنین به کانورتور و ...

من و شما هم که قصد راهنمایی داریم، باید جامع و مانع راهنمایی کنیم. وقتی ایشون میتونن از سیلورچهار استفاده کنن، چرا باید سوقش بدیم به سمت کنترلی که اما و اگر داره. من هم مثل شما، مفصلا از کنترل استفاده کردم و حتی با اجازتون تو سورسش دست هم بردم(البته موفق نشدم مشکل از وسط بهم ریختگی شو حل کنم). ولی
درضمن از اینکه نسبت به بدی اخلاقم تذکر میدین هم ممنونم، بالاخره مومن آینه مومنه!
چشم! نسبت به ادبیاتم بیشتر دقت میکنم.

Foad_hr1988
شنبه 12 تیر 1389, 13:46 عصر
آقاي تقواجو من واقعا شرمندم قصد توهين نداشتم...شما گلي... من فقط قصد كمك داشتم...آخه توي سايتاي خارجي چنان با علاقه كمك مي كنن كه آدم تاسف مي خوره...اينهايي رو هم كه گفتيد بروي چشم...امتحان مي كنم...
يا فايل من درسته يا اينكه تسليم ميشم:خجالت:...البته يه مشكل ديگه هم فايل داره اونم multiline فارسي نمي نويسه....منم چون اون زماني كه شروع كردم به نوشتن سيلورلايت 4 نبود..خودمم بايد ديگه تغيير ور‍‍ژن بدم:لبخند:
در هر صورت شرمنده شما استادي

taghvajou
شنبه 12 تیر 1389, 13:49 عصر
چوبکاری نکن مرد مومن!
من به مشکل مولتی لاین برنخورده بودم. ولی قضیه این کنترل اونقدر بیخ دار بود که گاهی باعث میشد بعضی از صفحات ارور بدند و کلا سفید دیده بشه! اگه بدونی که چه خون دلی خوردیم از این دست این کنترل که آخرش هم واسه خودمون یه دونه از اول دولوپ کردیم.
بهرحال خیلی مخلصیم.

m14362001
دوشنبه 06 شهریور 1391, 10:23 صبح
با سلام و عرض خسته نباشيد، من طبق دستور العمل فايل bidiControl را استفاده كردم. اولا بعد از اينكه bidi:TextBlock را استفاده كردم متن فارسي نوشته شده in Design ديده نميشود، ثانيا اگر از TextAligment استفاده شده باشد، اكسپرشن بلند كه من از نسخه 3 استفاده ميكنم ، بسته ميشه. ثالثا وقتي كه ساب پروجكت توي وي‍وال استديو 2005 بيلد ميشه و توي بورد براي اجرا كپي ميشه پيجي كه از اين دي ال ال استفاده شده است نمايش داده نميشود
لطفا براي رفع اين مشكل راهنمايي بفرماييد. با تشكر

taghvajou
دوشنبه 06 شهریور 1391, 10:36 صبح
سلام به همه
چرا همچنان سیلورلایت 3؟

m14362001
دوشنبه 06 شهریور 1391, 11:09 صبح
سلام عزيز، من در مورد خودم عرض ميكنم . ما چون بي اس پي بدون مشكل كه براي بوردمون تحت windows embedded compact 7 باشه و سخت افزارهايي كه نياز داشتيم درايورش تحت ce 7 وجود نداشت مجبور شدم كه از ce 6.0 و وي‍وال استديو 2005 و سيلورلايت 3 استفاده كنم كه متاسفانه مشكل عدم نمايش صحيح فارسي با سيلورلايت 3 وجود داره.
لطفا اگر در مورد رفع مشكل ذكر شده بالا راه حلي داريد بفرماييد.

taghvajou
یک شنبه 12 شهریور 1391, 11:41 صبح
علی ایها حال، ضمیمه اصل برنامه کانورتوری که نوشته بیدم و در پروژه ها استفاده کرده بیدم.
تاجایی که شده باگ ها رفع شده و درست عمل میکنه. اگه بازهم چیزی لازم داشته که بهش اضافه بشه امری کنین دیگه دیگه

غر نوشت: چقدر که ضمیمه کردن تو برنامه نویس سخت شده!!