PDA

View Full Version : Desktop یا Laptop

amir-yeketaz
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 14:45 عصر
سلام
میبینم که تالار گفتگوی آزاد در عرض چند روز فوق العاده داغ شده و یا جایی شده تا اعضایه برنامه نویس یه کم با طراوت تر باشن :لبخند:
خوب من یه سیستم ضعیف دارم که دیگه فکر میکنم تا آخر امسال اکثر نرم افزار ها هم روش جواب نده و ترم 2 م.نرم افزار هستم
حالا سوال من اینه که اگه شما دو و ور 1 میلیون پول داشتین و جایه من بودین لب تاپ میخریدین یا پی سی رو غول میکردین :لبخند:
البته از شرایط دیگمم اینه که دانشگامون تو منطقه ی خودمونه.و همچینین متاسفانه یا خوشبختانه بچه پولدار نیستیم که بتونیم هر دو تا رو داشته باشیم
حالا به نظر شما کدوم بهتره:متفکر:

#target
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 15:09 عصر
دیگه الان لپ تاپ بهتره هر جا دوست داری . تو هر جای خانه . بعضی وقت ها هم میری بیرون کاراتو انجام میدی
ولی PC نه اولا خیلی جا گیره و اونهمه سیم داره دوما همش باید یک جای ثابت باشه ...

مرتضی پیروزی
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 15:17 عصر
دیگه الان لپ تاپ بهتره هر جا دوست داری . تو هر جای خانه . بعضی وقت ها هم میری بیرون کاراتو انجام میدی
ولی PC نه اولا خیلی جا گیره و اونهمه سیم داره دوما همش باید یک جای ثابت باشه ...
سلام
ولی خوب یک نکته مهم هم هست:
مثلا اگر پول یک لپ تاپ دو میلیونی رو بدی PC ، خیلی گردن کلفت تر از لپ تاپ خواهد بود.
نکته دیگه هم اینکه: PC زیر دست امثال من داره گریه میکنه! چه برسه به لپ تاپ:لبخند:

amir-yeketaz
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 15:48 عصر
...

زیر دست امثال من داره گریه میکنه! چه برسه به لپ تاپ
اتفاقا بین همین دو تا قضیه گیر کردم ..:متفکر::متفکر::متفکر:

taghvajou
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 16:03 عصر
سلام به همه
با این تفاسیر که دوستان میگن، میشه به این نتیجه رسید که بهتر که متناسب با کارانتخاب کرد!
یکی از دوستای بنده یه لپ تاپ خرید یک م و هفتصد هزارتومن که با پی سی دم دستی ما کانفیگش زیاد فرق نمی کرد. ولی بنا به توصیه ایشون و بنده، همکار دیگرمون یه تومنش رو داد یه لپ تاپ اچ پی خوب گرفت و ششصد تومن داد یه پی سی توپ! توپ میگم ها!
حالا هم خدا رو داره هم خرما رو.

amir-yeketaz
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 16:19 عصر
سلام به همه
با این تفاسیر که دوستان میگن، میشه به این نتیجه رسید که بهتر که متناسب با کارانتخاب کرد!

کارم بیشتر روی برنامه نویسی هستش و فتوشاپ و گاهی وقتام یه فیلمی ببینیم و موزیک و ...
البته شاید منظورتون اینه که عشق بازی هستین یا نه که باید بگم بازی برام اولویت نداره و بیشتر پردازش بالا رو میخوام

vcldeveloper
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 16:30 عصر
حالا سوال من اینه که اگه شما دو و ور 1 میلیون پول داشتین و جایه من بودین لب تاپ میخریدین یا پی سی رو غول میکردین
اگر نوع کارتون طوری نیست که دائما در حال حرکت باشید، و لازم باشه پروژه های خودتون رو با خودتون این طرف یا آن طرف ببرید؛ خرید لپ تاپ ارزش نداره؛ با 1 - 1.5 میلیون تومن شما نمی تونید لپ تاپی بخرید که قادر باشه با یک کامپیوتر Desktop خوب از نظر کارایی و قابلیت ها رقابت کنه. مضاف بر اینکه هزینه های ارتقا و نگهداری آن هم بسیار بالاتر هست، و عمر برخی از قطعات آن، مثل باطری هم بسیار محدود. پس با بودجه محدود، و بدون نیاز به قابلیت حمل بالا، پول خودتون رو برای لپ تاپ حروم نکنید.

amir-yeketaz
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 16:42 عصر
من هم دقیقا پردازش و سرعت برام مهم بود و با تحقیقاتی که تو سایت های خارجی کردم به Dell Studio 1555 رسیدم ، الان هم حدود 5 ماه هستش که دارم ازش کار میکشم و به صورت شبانه روزی روشن هست ! ( شبها بیچاره باید بیدار بمونه دانلود کنه ! ) و آخ هم نگفته !
حالا این قیمتش چند هست؟؟

x.xoma
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 16:45 عصر
با سلام.
نظر های دوستان جالب بود.من با هیچ کدوم دشمنی ندارم .هر کدوم جای خودشونو دارن.
اما در جواب دوستمون که فرمودند با 2 میلیون pc بهتری میشه خرید ؛ این واضح است که با 900 هزار تومان نیز میشود یک سیستم حرفه ای خرید اما برای جابجا کردن آن در مقام مقایسه با لپ تاپ ؛ باید نیسان کرایه کرد!!!.
در مورد خرابی نیز عرض کنم شرکت هایی در شیراز لپ تاپ را با 3 سال گارانتی حتی شارژر ؛ درایو سی دی یا دی وی دی ؛ باطری ؛ هارد و از همه جالب تر حتی شکستگی ارائه میکنند و سرعت پاسخگویی آنها می تواند خیال شما را راحت کند. هر چند کسی لپ تاپ نمی خرد که با آن کشتی بگیرد یا آن را بشکند.
با این نیاز هایی که دارید پیشنهاد میکنم لپ تاپ بخرید و اگر بتوانید 400 یا 500 هزار تومان دیگر هزینه کنید تا پردازنده های سری core i 7 اینتل را به خدمت بگیرید ؛ نه تنها در مواردی که گفتید بلکه در تمامی گزینه ها میتوانید از نهایت کارایی لذت ببرید.
البته با همان شرایط نیز میتوانید دستگاهی مطمئن و عالی داشته باشید که عموما 4 گیگا بایت رم ؛ پردازنده 2 هسته ای با فرکانس 2 تا 2.6 گیگا هرتز و 2 یا 3 مگا بایت کش دارند. این موارد جزو مهمترین ها هستند و شما میتوانید با اطمینان یکی از آنها را انتخاب کنید.
همچنین دستگاه های دارای پردازنده اینتل را به شما پیشنهاد میکنم.

و لطفا اگر تصمیمی گرفتید آن را اعلام کنید.
موفق باشید.

Amir Oveisi
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 16:48 عصر
شما الان ميتونين با يك و دويست يه لپ تاپ با پردازنده i5 با 4 گيگابايت رم و 512 مگابايت كارت گرافيك DDR3 بخريد. به نظر من اگر لپ تاپ بخريد بهتره.

amir-yeketaz
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 16:57 عصر
البته بروبچ دانشگاه میگن که بهتره کامپیوتر Desktop بخری چون که دانشگاه تو شهر خودمونه و نصف روزو تو خونم و الان هم دارم با کامپیوتر Desktop کار میکنم
ولی خوب گاهی وقتا یه سری جاها میخوام برم دوست دارم کامپیوترمو داشته باشم
همون طور که میدونید با این 1 یا 1200 م میشه یه کامپیوتر Desktop توپ بست (شایدم توپ تر!)
حالا به نظر شما این توپ بودن بهتره یا سیار بودن(لپ تاپ) برای یک برنامه نویس(البته در آینده)؟
بعد یه چیزی این زیاد کار کردن لپ تاپ اذیتش نمی کنه؟ ( چون من هنوز لپ تاپ نداشتم) و این قضیه ی باتریش چیه؟؟؟

amir-yeketaz
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 16:59 عصر
من 1 و 280 خریدم ولی الان کانفیگ جدیدش اومده که تنها تفاوتش با کانفیگی که من دارم این هست که جدیده پردازندش Core i7 هست ، کانفیگ جدیده حدود 1 و 340 هست .

در ضمن اگر خواستی Dell بخری نمایندگی معتبر و واردکنندش تو ایران شرکت زیگورات هست .
ممنون (تو این تالار باید اینجوری تشکر کرد:لبخند:)

Alireza_Salehi
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 17:08 عصر
به نظر من برای یک برنامه نویس که خودش کار میگره هر دوش لازمه البته یه گزینه دیگه هم هست (واسه اونهایی که نمیخوان زیاد پول خرج کنند):

هم موبایل میشید هم توی خونه (یا محل کار) راحت تر کار می کنید.

1 لپتاپ قوی + یک مانیتور 22 اینچ که به لپ تاپ وصل میشه + یک کیبورد ارگونومیک + یک هارد اکسترنال

x.xoma
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 17:30 عصر
1 لپتاپ قوی + یک مانیتور 22 اینچ که به لپ تاپ وصل میشه + یک کیبورد ارگونومیک + یک هارد اکسترنال
این هایی که شما فرمودید بسیار عالی هستند ولی 2 میلیون آب میخورند. رنج قیمت 1 میلیون است.

Alireza_Salehi
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 17:49 عصر
با یک میلیون لپ تاپ قوی نمیشه خرید همون PC رو بگیری بهتره...

amir-yeketaz
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 18:27 عصر
با یک میلیون لپ تاپ قوی نمیشه خرید همون PC رو بگیری بهتره...
ما که آخرش موندیم چیکار کنیم :عصبانی++:
آخه شرایط برای هر دو تا وجود داره ...:ناراحت:

مرتضی پیروزی
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 21:43 عصر
با سلام.
نظر های دوستان جالب بود.من با هیچ کدوم دشمنی ندارم .هر کدوم جای خودشونو دارن.
اما در جواب دوستمون که فرمودند با 2 میلیون pc بهتری میشه خرید ؛ این واضح است که با 900 هزار تومان نیز میشود یک سیستم حرفه ای خرید اما برای جابجا کردن آن در مقام مقایسه با لپ تاپ ؛ باید نیسان کرایه کرد!!!.
در مورد خرابی نیز عرض کنم شرکت هایی در شیراز لپ تاپ را با 3 سال گارانتی حتی شارژر ؛ درایو سی دی یا دی وی دی ؛ باطری ؛ هارد و از همه جالب تر حتی شکستگی ارائه میکنند و سرعت پاسخگویی آنها می تواند خیال شما را راحت کند. هر چند کسی لپ تاپ نمی خرد که با آن کشتی بگیرد یا آن را بشکند.
با این نیاز هایی که دارید پیشنهاد میکنم لپ تاپ بخرید و اگر بتوانید 400 یا 500 هزار تومان دیگر هزینه کنید تا پردازنده های سری core i 7 اینتل را به خدمت بگیرید ؛ نه تنها در مواردی که گفتید بلکه در تمامی گزینه ها میتوانید از نهایت کارایی لذت ببرید.
البته با همان شرایط نیز میتوانید دستگاهی مطمئن و عالی داشته باشید که عموما 4 گیگا بایت رم ؛ پردازنده 2 هسته ای با فرکانس 2 تا 2.6 گیگا هرتز و 2 یا 3 مگا بایت کش دارند. این موارد جزو مهمترین ها هستند و شما میتوانید با اطمینان یکی از آنها را انتخاب کنید.
همچنین دستگاه های دارای پردازنده اینتل را به شما پیشنهاد میکنم.

و لطفا اگر تصمیمی گرفتید آن را اعلام کنید.
موفق باشید.
سلام
آقا چه وضعشه تو این سایت؟؟
من دوتا از اشکالات لپ تاپ رو گفتم، من خودم رو مثال زدم و امثال خودم رو..........
ما مثل شماها وسایلمون رو تو پنبه نگه نمیداریم! اتفاقاً باهاش کشتی هم میگیریم.....:لبخند:
-------
من کی گفتم PC مطلقاً از لپ تاپ بهتره؟؟:متفکر:
این دوتا ضعف لپ تاپ بر همه مبرهن هستش..... این دیگه دعوا داره دوست من؟؟:افسرده:
-----------
نکته دیگه : کی گفته PC قابل حمل نیست؟؟ اتفاقاً خیلی هم خوب حمل میشه، فقط یکم
سخته!:لبخند:

Alireza_Salehi
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 22:03 عصر
ما که آخرش موندیم چیکار کنیم :عصبانی++:
آخه شرایط برای هر دو تا وجود داره ...:ناراحت:
من شخصا با یک لپ تاپ یک میلیونی نمی تونم کار کنم چون واسه اعصاب من کنده ، اگر هی بخواد موقع برنامه نویسی بازی دربیاره از پنجره پرتش میکنم بیرون.... خلاص...
همین الان لپ تاپم داره کم کم میره رو اعصابم چند ماه دیگه باید عوض بشه (2 سال پیش خریدمش)...

شما جواب چند سوال رو به خودت بده مشکلت حل میشه...
1. چقدر کم جا بودن برات مهمه؟ یهنی معمولا با دم و دستگاه کیس و سیمهاش مشکل داری یا نه؟

2. چقدر سرعت سیستم برات مهمه؟ یعنی معمولا از ند بودن سیستم عصبی میشی یا نه؟

3. چقدر متحرک بودن برات مهمه؟

4. هزینه ارتقاء (خرید لوازم جانبی و ...) و تعمیر لپ تاپ بسیار بیشتر از PC است، آیا میتونی تقبل کنی؟

5. اندازه مانیتور لپ تاپ برات کافیه؟

کلا اگه پول باشه به نظرم هر دوش لازمه ولی اگه نباشه باید اولویت های خودت رو مشخص کنی، راهی که بقیه رفتن به دردت نمیخوره، لپ تاپ کلی مزیت داره ولی همه جا خوب نیست.

موفق باشی

amir-yeketaz
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 22:13 عصر
1. چقدر کم جا بودن برات مهمه؟ یهنی معمولا با دم و دستگاه کیس و سیمهاش مشکل داری یا نه؟
زیاد برام مهم نیست...

2. چقدر سرعت سیستم برات مهمه؟ یعنی معمولا از ند بودن سیستم عصبی میشی یا نه؟
خیلی زیاد ... نه به اون صورت که عصبی بشم ولی به سرعت خیلی اهمیت میدم

3. چقدر متحرک بودن برات مهمه؟
تا حدودی ولی نه به اندازه ی سرعت

4. هزینه ارتقاء (خرید لوازم جانبی و ...) و تعمیر لپ تاپ بسیار بیشتر از PC است، آیا میتونی تقبل کنی؟
نه زیاد ...

5. اندازه مانیتور لپ تاپ برات کافیه؟
زدی تو خال:چشمک: عاشق اینم که یه مانیتور 22 اینچ داشته باشم چون اینجوری احساس قدرت میکنم:لبخند:

کلا اگه پول باشه به نظرم هر دوش لازمه ولی اگه نباشه باید اولویت های خودت رو مشخص کنی، راهی که بقیه رفتن به دردت نمیخوره، لپ تاپ کلی مزیت داره ولی همه جا خوب نیست.
اتفاقا تو فکر هر دوش هستم ولی نه حالا
با این شرایطی که من دارم فکر میکنم بهتر باشه که PC بخرم و شاید یکی دو سال دیگه یه لب تاپ هم بخرم ...

PC2st
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 22:34 عصر
برای کارهای طولانی مدت (بخصوص تایپ با صفحه‌کلید) و اگر نیازی به قابلیت حمل و نقل لپ‌تاپ‌ها ندارید = PC

مرتضی پیروزی
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 22:37 عصر
حالا یک سوال هم من میکنم:
کسی تا بحال Ebook Reader خریده؟؟

x.xoma
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 23:39 عصر
آقا چه وضعشه تو این سایت؟؟

سلام آقا مرتضی ؛ عذر میخوام اگه ناراحت شدید ولی منظور بنده که همش صحبت های شما نبود...ولی به هر حال از این که ناراحت شدی عذر میخوام.

من دوتا از اشکالات لپ تاپ رو گفتم، من خودم رو مثال زدم و امثال خودم رو..........

هر دو مشکلی که شما ازش یاد کردید درست و به جا بودند و مقصود بنده فقط و فقط راهنمایی دوستمون برای انتخاب راحت تر بود و لا غیر.در ضمن بنده pc مو بسیار بیشتر از لپ تاپم دوست دارم و شدیدا طرفدار pc هستم.
-------

من کی گفتم PC مطلقاً از لپ تاپ بهتره؟
این دوتا ضعف لپ تاپ بر همه مبرهن هستش..... این دیگه دعوا داره دوست من؟؟:افسرده:

اگه مزیت قابل حمل بودن لپ تاپ حتی کمرنگ هم میشد که pc ها مطلقا از لپ تاپ بهتر بودند.
در ضمن دعوا کدومه دوست عزیز ؛ من خیلی هم دوست دارم و اگه ناراحت شدی بازم عذر میخوام.

و در آخر هم به دوست خوبمون باید عرض کنم با توجه به سوال هایی که از شما شد و شما جواب دادید نیاز شما و محدودیت های شما مشخص تر شد یا بهتر بگم عوض شد؛ اگه دنبال جابجا کردن دستگاهت نیستی و احتیاج به تکون دادنش نداری هرگز در خریدن یک pc قدرتمند شک به خودت راه نده.
در ضمن هر کدوم رو انتخاب کردی بگو تا دوستان عزیز لپ تاپ پیشنهادی یا قطعات پیشنهادی خودشونو بفرمایند.

مرتضی پیروزی
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 00:00 صبح
سلام x.xoma (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=136083) عزیز
باور کن منم بچه های این سایت رو دوست دارم......
اگر شما هم ناراحت شدید من عذر میخوام.......

زدی تو خال:چشمک: عاشق اینم که یه مانیتور 22 اینچ داشته باشم چون اینجوری احساس قدرت میکنم:لبخند:
تا حالا با LCD 37 اینچ Need 4 speed بازی کردی؟؟ معتاد میشی......

مرتضی پیروزی
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 00:18 صبح
بله من چند ماه پیش برای یکی از آشنایان خریدم :لبخند:
سلام
چطوریاست؟؟ میشه باهاش کتاب خوند؟؟ یعنی اندازه نوشته ها خوبه؟؟ صفحه کامله؟؟
مارکش چی بود؟؟
قیمت چنده؟؟ ارزش داره و......
ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایی

amir-yeketaz
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 00:37 صبح
و در آخر هم به دوست خوبمون باید عرض کنم با توجه به سوال هایی که از شما شد و شما جواب دادید نیاز شما و محدودیت های شما مشخص تر شد یا بهتر بگم عوض شد
ببخشید یعنی منظورتونو اینه که من اول خودم فکرم روی لب تاپ بود ولی حالا عوض شد. باید بگم که اگه منظورتون اینه باید بدونید که خودم روی pc نظر داشتم ولی این تاپیک رو راه انداختم تا ببینم آیا واقعا درست فکر کردم یا نه...
ولی خوب به هر حال ممنون از همه .:قلب:

تا حالا با LCD 37 اینچ Need 4 speed بازی کردی؟؟ معتاد میشی......
نه دیگه پسر اونجوری هم دیگه خیلی بزرگه ...
با 49 اینچ pes 2010 بازی کردم(البته tv lcd) ولی دیگه خیلی بزرگه:لبخند:
خوشبختانه آدمی هستم که به چیزی که برام ضرر داشته باشه معتاد نمیشم . :لبخند: