PDA

View Full Version : سوال: بلاک کردن آی‌پی در وب سایت

mahyartt
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 17:25 عصر
سلام دوستان .خسته نباشید

من می‌خوام کاربرانی که ممکن است برای سایت مضّر باشن را بلاک کنم

حالا سوالم اینه که چطور این کارو کنم

آی‌پی کاربر مزاحم رو بگیرم بد کسی‌ با اون آی‌پی وارد شد respons کنم به صفحه دیگه؟؟

یا راه دیگه هم وجود داره؟

مشکله دیگه هم که هست اینه که در محیطی‌ مثل دانشگاه همه تقریبا از یک آی‌پی استفاده میکنند

راهی‌ هست که فیلتری که می‌خوام کنم محدود تر کنم مثلا آدرس مک سیستم طرف بگیرم بعد اونو بلاک کنم

اگه می‌شه با چه دستوری می‌شه آدرس مک طرف رو گرفت

می‌دونم که آی‌پی رو می‌شه اینطوری گرفت currentContext.Request.UserHostAddress

daffy_duck376
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 18:05 عصر
سلام دوستان .خسته نباشید

من می‌خوام کاربرانی که ممکن است برای سایت مضّر باشن را بلاک کنم

حالا سوالم اینه که چطور این کارو کنم

آی‌پی کاربر مزاحم رو بگیرم بد کسی‌ با اون آی‌پی وارد شد respons کنم به صفحه دیگه؟؟

tContext.Request.UserHostAddress
توی cpanel سایتت باید همچین امکانی باشه . چک کن.

mahyartt
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 21:14 عصر
خوب به صورت دستی باید چیکار کرد؟
بعضی سایت ها که این کارو میکنند معیار بلاک و چی میزارن؟ آی پی طرف یا چیزه دیگه

Peyman.Gh
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 22:08 عصر
خوب به صورت دستی باید چیکار کرد؟
بعضی سایت ها که این کارو میکنند معیار بلاک و چی میزارن؟ آی پی طرف یا چیزه دیگه

در پایگاه داده IP را ذخیره میکنید و بطور مثال در Page_Load بررسی میکنید که آیا IP ذخیره شده مساوی است با IP کاربر یا نه !

mahyartt
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 00:28 صبح
خوب مشکلم اینه که خیلی جاها از ای پی اشتراکی استفاده میکنند مثل دانشگاه ها
برای این مشکل باید چیکار کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

naeeme
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 10:35 صبح
رو سیستم طرف یه کوکی بسازین. روش مطمئنی نیست اما باز بهتر از هیچیه. این جوری کاربرای مزاحم غیرحرفه ای رو می تونین بلاک کنین.

exlord
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 11:07 صبح
IP تو ایران به صورت dynamic ست میشه یعنی هر بار که به اینترنت وصل میشی یه IP جدید بهت اختصاص داده میشه ... برا همین block کردن یه نفر با IP ممکن نیست .....

رو سیستم طرف یه کوکی بسازین. روش مطمئنی نیست اما باز بهتر از هیچیه. این جوری کاربرای مزاحم غیرحرفه ای رو می تونین بلاک کنین.
کلک رشتیه ولی جواب میده ... منم فعلا چبزی غیر از این به ذهنم نمیرسه ..

mahyartt
سه شنبه 14 اردیبهشت 1389, 12:13 عصر
مرسی از بابت کمکتون .اما راهی بود که میتونستم mac سیستمو میگرفتم خیلی خوب میشد
اخه کوکی و سه سوت میشه پاکش کرد:-(

alireza_s_84
سه شنبه 14 اردیبهشت 1389, 13:05 عصر
سلام:
یه پروژه ضمیمه میکنم شما میتونید از کلاسی که توش قرار دادم آدرس مک یک IP رو بدست بیاری یعنی با دادن IP کاربر آدرس Mac کارت شبکه رو بهتون برمیگردونه.
بعد شما این آدرس مک رو با اطلاعات زیر توی دیتابیس میتونی ذخیره کنی:
نام ریموت کامپیوتر + زبان یوزر + سیستم عاملش
هروقت درخواستی صورت گرفت ابتدا آدرس مک رو جستجو کن اگر توی دیتابیس بود بعد موارد دیگه رو چک کن و راحت میتونی کاربر رو بلوکه کنی.
احتمال شکست این راه حل خیلی کمه چون آدرس مک رو داری بر فرض تکراری بودن آدرس مک شما با موارد دیگه میتونی چک کنی.
توی شبکه های عمومی مثل کافی نت هم خیلی کم پیش میاد نام کامپیوترها یکی باشه و از اون بابت هم مشکلی نداری.
فقط خودت چک کن چون من به این صورت امتحان نکردم و تنها در شبکه ی اینترانت از این روش استفاده کردم.
موفق باشید

chaalesh
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 16:16 عصر
روش جالبیه
کسی هست که بتونه به این روش ایراد بگیره ؟

alireza_s_84
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 16:50 عصر
روش جالبیه
کسی هست که بتونه به این روش ایراد بگیره ؟
من خودم بهش یه ایراد میگیرم اگر کسی از پروکسی یا ف.ش استفاده کنه تشخیص IP غیرممکنه چون آدرس مک سرور پروکسی رو بدست میاریم که راه داره تا یه جورایی این مشکل رو هم حل کرد ولی بحث مفصلی داره و باید سر فرصت اون رو باز کرد.
ولی همینقدر بدونید تنها راه بلوکه کردن IP های Dynamic همینه و هیچ راه دیگه ای وجود نداره.
این روش رو زمانی یاد گرفتم که برای امتحان MCSE مطالعه میکردم از طریق پینگ و یک تابع API تونستم در یک شبکه داخلی آدرس مک سیستمهای کلاینت رو بگیرم و برخی کلاینت ها رو بلوکه کنم.
بعدها توی یک پروژه وب سایت پرداخت به ازای کلیک (2-horse-mail.com) از این روش استفاده کردم ولی چون با ASP کلاسیک کار کرده بودم جواب نداد و دیگه پروژه ای پیش نیومد تا بصورت عملی و ممتد اون رو آزمایش کنم.