PDA

View Full Version : پيشنهاد براي ساخت نرم افزار

saeedtkh
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 18:53 عصر
سلام
من مي خواهم در يك نمايشگاه بين المللي نرم افزار جديدي را كه تا به حال ساخته نشده را ارائه كنم...اما طرحي به ذهن من نمي رسد...
از تمامي برنامه نويسان محترم درخواست مي كنم كه هريك طرح مد نظر خود را بدهند كه طرحي پر كاربرد باشد اما كسي آن را توليد نكرده باشد و لطفا زبان مورد نياز برنامه نويسي را هم اعلام بفرماييد.
با تشكر فوق العاده از شما عزيزان

Mehdi Asgari
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 19:45 عصر
اگه همچین طرحی داشتم به جای اعلان عمومیش در اینجا ، شرکتی بر مبنای اون ایجاد می کردم.

طرحي پر كاربرد باشد اما كسي آن را توليد نكرده باشد و لطفا زبان مورد نياز برنامه نويسي را هم اعلام بفرماييد
می خواید نمودار کلاس ها و ... رو هم بکشیم ؟

saeedtkh
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 20:22 عصر
دوست عزيز:
من هدف طرح هاي بسيار مشكل و تقريبا نا ممكن هست
اگر جز اين بود كه بله همينطور هست كه شما مي فرماييد.

Aidin
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 20:42 عصر
:لبخند:
ممنون از دوستانی که دل بچه های سایت رو شاد نگه می دارن.
:لبخندساده:

مهران رسا
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 21:25 عصر
من مي خواهم در يك نمايشگاه بين المللي نرم افزار جديدي را كه تا به حال ساخته نشده را ارائه كنم...اما طرحي به ذهن من نمي رسد...
اول طرح رو مشخص میکنن بعد به فکر این میفتن که نرم افزار بنویسند و ارائه کنن . ضمناً وقتی همچین درخواستی داری حداقل باید چند مورد رو روشن کنی . مثلاً:
1 - به چه زبان هایی تسلط داری ؟
2 - و اینکه هدفت از اینکار چیه ؟ کسب شهرت ؟ ثروت ؟ کسب تجربه ؟ علاقه ؟

من پیشنهاد میکنم فعلاً مطالعه رو شروع کنی و اطلاعاتت رو بالا ببری .

موفق باشی

taghvajou
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 21:32 عصر
سلام به همه و بالاخص این دوست خوبمون
شما سوابقت رو بگو
و همچنین بفرما که تو کدوم نمایشگاه قصد داری شرکت کنی؟

saeedtkh
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 21:47 عصر
سلام به همه و بالاخص این دوست خوبمون
شما سوابقت رو بگو
و همچنین بفرما که تو کدوم نمایشگاه قصد داری شرکت کنی؟

سلام خدمت شما
سابقه خاصي ندارم ... يعني بيشتر مبتدي هستم.
مي خواهم تيم برنامه نويسي را با توجه به زبان برنامه نويسي و طرح تشكيل دهم و انشالله جشنواره خوارزمي اولين هدف هست...البته فعلا...
اميدوارم بتونيد كمكم كنيد چون اينجا تنها جايي بود كه مي تونستم كمك بگيرم و بقيش اميد به خدا و بعد شما دوستان

saeedtkh
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 21:49 عصر
اول طرح رو مشخص میکنن بعد به فکر این میفتن که نرم افزار بنویسند و ارائه کنن . ضمناً وقتی همچین درخواستی داری حداقل باید چند مورد رو روشن کنی . مثلاً:
1 - به چه زبان هایی تسلط داری ؟
2 - و اینکه هدفت از اینکار چیه ؟ کسب شهرت ؟ ثروت ؟ کسب تجربه ؟ علاقه ؟

من پیشنهاد میکنم فعلاً مطالعه رو شروع کنی و اطلاعاتت رو بالا ببری .

موفق باشی

هدفم بيشتر از روي علاقه هست و كسب تجربه
ممنون

taghvajou
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 21:56 عصر
خدا پشت و پناهتون باشه و امیدوارم به نتیجه زحمتهاتون برسین!
خدمتتون عارضیم که فقط دقت کنین که بعضی مسائل نیاز به طی شدن بعد چهارم (زمان) دارند تا بدست بیاند! اینو میگن تجربه، این یک!
دوم اینکه انجام کارهای بزرگ نیاز به پشتکار و ممارست و صبرهای بزرگه! نصیحت نمیکنم درددل میکنم!
با همه اینها چشم کمک میکنیم:
رشته دانشگاهیتون چیه؟ و در چه مقطعی؟ و اگه ناراحت نشین و سکرت نباشه کدوم دانشگاه؟
افراد خاصی مدنظرتونه که میخوایند به تیمتون اضافه بشند؟ اگه بله رشته اونها چیه و اگه نه با کیا میخوای تیم تشکیل بدی

saeedtkh
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 22:23 عصر
خدا پشت و پناهتون باشه و امیدوارم به نتیجه زحمتهاتون برسین!
خدمتتون عارضیم که فقط دقت کنین که بعضی مسائل نیاز به طی شدن بعد چهارم (زمان) دارند تا بدست بیاند! اینو میگن تجربه، این یک!
دوم اینکه انجام کارهای بزرگ نیاز به پشتکار و ممارست و صبرهای بزرگه! نصیحت نمیکنم درددل میکنم!
با همه اینها چشم کمک میکنیم:
رشته دانشگاهیتون چیه؟ و در چه مقطعی؟ و اگه ناراحت نشین و سکرت نباشه کدوم دانشگاه؟
افراد خاصی مدنظرتونه که میخوایند به تیمتون اضافه بشند؟ اگه بله رشته اونها چیه و اگه نه با کیا میخوای تیم تشکیل بدی
ممنون از توجهتون و تشكر مي كنم از مواردي كه فرموديد.
بايد خدمتتون عرض كنم كه در مقطع دبيرستان هستم .
رشتم هم رياضي و فيزيك هست و سابقه طراحي وب را به صورت حرفه اي دارم و الان هم تا حدودي دارم توي برنامه نويسي پيشرفت مي كنم.
فرد يا افراد خاصي براي تشكيل تيم برنامه نويسي مد نظرم نيست.
برنامه نويس زياد مي شناسم اما اول بايد طرحم را پيدا و انتخاب كنم كه اميدوارم شما كمك كنيد.
ممنون

Aidin
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 22:40 عصر
سلام خدمت شما
سابقه خاصي ندارم ... يعني بيشتر مبتدي هستم.
مي خواهم تيم برنامه نويسي را با توجه به زبان برنامه نويسي و طرح تشكيل دهم و انشالله جشنواره خوارزمي اولين هدف هست...البته فعلا...
اميدوارم بتونيد كمكم كنيد چون اينجا تنها جايي بود كه مي تونستم كمك بگيرم و بقيش اميد به خدا و بعد شما دوستان

رشتم هم رياضي و فيزيك هست و سابقه طراحي وب را به صورت حرفه اي دارم و الان هم تا حدودي دارم توي برنامه نويسي پيشرفت مي كنم.
فرد يا افراد خاصي براي تشكيل تيم برنامه نويسي مد نظرم نيست.

در نهایت شما مبتدی هستید یا حرفه ای ؟

taghvajou
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 22:45 عصر
اون جور که متوجه شدم منظور ایشون از طراحی باید طراحی گرافیکی باشه!

saeedtkh
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 23:04 عصر
اون جور که متوجه شدم منظور ایشون از طراحی باید طراحی گرافیکی باشه!

فكر مي كنم اين سوالات به دليل بد توضيح دادن من هست
در زمينه طراحي وب سايت كه زمينه كاريم هست حرفه اي هستم اما در زمينه طراحي نرم افزار خير...
منظورتون از اينكه از لحاظ گرافيكي چيست؟
اين كه گفتم سابقه خاصي ندارم به اين دليل هست كه دوستمون در پست قبليش گفته بود سابقت چي هست و من اينجور برداشت كردم كه سابقه در زمينه نرم افزار را مد نظر دارند.

taghvajou
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 23:50 عصر
سعید جان!
خوب اگه شما در طراحی وب سایت حرفه ای هستین یعنی به نوعی برنامه نویس حرفه ای هستین. طراحی گرافیکی یعنی تهیه تم و طرح گرافیک سایت، که به دنبال اون ساخت اینترفیس و نوشتن کداش، کلاسهاش و ...

خوب! شما وب سایتی که می نویسی صفحاتش استاتیکه؟ یا اینکه نه صفحات هم دینامیکه و شما یه CMS داری؟
سوال بعدی اینکه با چی کار میکنی؟ زبان؟ تکنولوژی؟
البته ببخش این همه سوال پیچت میکنم ها!
ما یه استادی داشتیم که میگفت هر چه بیشتر و ریزتر سوال بپرسین و جواب بگیرین، خیلی بهتر می دونین درک کنین و طراحی کنین!
مخلصیم

saeedtkh
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 05:49 صبح
من بيشتر كارم رو جوملا و سي ام اس هاي اپن سورس هست كه توسعه مي دم و صفحات هم ديناميك هست
با پي اچ پي و اچ تي ام ال هم كار مي كنم.
سوال ديگه نيست؟

taghvajou
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 14:26 عصر
خوب با این حساب پی اچ پی کار هستین!
جوملا استفاده میکنین یا خودتون هم دست به کد میشین؟
با مای اس کیو ال چقدر کار کردین و با مفاهیم داده ای چقدر آشنایی دارین؟
جاوا اسکریپ چطور؟

saeedtkh
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 15:27 عصر
به طور متوسط اگر بخواهم بگویم ، زیاد سر و کارم با کد های پی اچ پی نیست... چون اکثرا کدهای جوملا با اچ تی ام ال هم هستند و من با اون بخش ها بیشترکار دارم.
با مفاهیم داده ای آنچنان آشنا نیستم.
جاوا اسکریپت هم نه زیاد...در کل بخوام بگم که دیگه شما کاملا سردر بیارید اینه که آنچنان کد بازی و برنامه نویسی نمی کنم.
اما قصدم شروع پروژه جدید هست که در پست اول توضیح داده ام.
باز اگر سوالی هست من میتوانم پاسخ دهم اما اگر می دانید که این سال ها به جایی نمی رسه و اطلاعات من کافی نیست باید عرض کنم که فکرنمی کنم نسبت به سنم باید بیشتراز این ها بدانم.
باز هم از توجهتون ممنونم

ztx4
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 23:07 عصر
دوست عزیز
الان گوگل و خیلی شرکت های بزرگ سالانه میلیون ها دلار پول خرج می کنند که یک ایده ی نو و یک طرح جدید که تا الان وجود نداشته رو به دست بیارند.اون وقت شما اومدی اینجا می گی یه طرح بدید من عمل کنم؟
همون طور که مطلعی این جور طرح ها سکرتن و اگر کسی یک همچین طرحی داشته باشه مطمئن باش که خودش اون رو عملی می کنه و اعلام عمومی نمی کنه.
اما شما می گی طرحی می خوایی که خیلی سخت باشه.یعنی به خاطر سختی اش بچه های سایت نتونسته باشند انجامش بدند و بنابراین مساله ی سکرت بودن رو کنار بگذارند و اعلام عمومی کنند.
حالا به نظر شما طرحی که از توان بچه های این سایت خارج باشه (با توجه به حرفه ای بودنشون) برای کسی که تازه کاره قابل انجام هست؟

اگه یک همچین چیزی می خوایی من یک طرح بدم.برو یک سیستم عامل کاملا ایرانی بنویس.
یک مرورگر بساز که از کروم سریع تر باشه.
چه می دونم هزار تا چیز دیگه

ztx4
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 00:43 صبح
البته نمی خوام نا امیدت کنم و بگم که کار بیهوده ای انجام می دی.نه
منظورم این بود که این راهی که داری می ری اشتباه است.
در نهایت یک طرح پیدا می کنی که برای حرفه ای ها هم خیلی سخته و سعی می کنی خودت با توانایی کمت انجامش بدی.بعد از چند ماه با توجه به تجربه ات از پس کار بر نمی آیی و نا امید می شی.
تاثیر روانی این نا امیدی می تونه انرژی ات رو برای انجام کار بگیره و کلا دلسرد بشی.
از نظر من بهتره به توصیه یکی دیگه از همین دوستان عمل کنی و سعی کنی اول سطح دانش و تجربه ات رو بالا ببری
با آرزوی موفقیت

taghvajou
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 09:38 صبح
در نهایت یک طرح پیدا می کنی که برای حرفه ای ها هم خیلی سخته و سعی می کنی خودت با توانایی کمت انجامش بدی.بعد از چند ماه با توجه به تجربه ات از پس کار بر نمی آیی و نا امید می شی.
تاثیر روانی این نا امیدی می تونه انرژی ات رو برای انجام کار بگیره و کلا دلسرد بشی.
از نظر من بهتره به توصیه یکی دیگه از همین دوستان عمل کنی و سعی کنی اول سطح دانش و تجربه ات رو بالا ببری
با آرزوی موفقیت
من هم با نظر این دوستمون تا حدودی موافق هستم.
قدیمی ها مون گفتند که سنگ بزرگ نشانه نزدن است.
ولی از یه دید دیگه میگم که درسته کارت. اول یه هدف آرمانی انتخاب میکنی و بعد برای رسیدن بهش یه برنامه ریزی اجرایی میکنی و بعد بسم ا...
بگذریم
برگردیم سر صحبت خودمون
حالا مسئله بعدی اینه که میخوای تو لینوکس و اپن سورس بمونی یا میخوای بیا به سمت ویندوز و ...؟

ztx4
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 10:33 صبح
حالا مسئله بعدی اینه که میخوای تو لینوکس و اپن سورس بمونی یا میخوای بیا به سمت ویندوز و ...؟

دوست عزیز با احترام یک سوال داشتم.
دلیل اینهمه سوال های جور وا جور پرسیدن چیه؟در نهایت به چی می خوایید برسید؟چی می خوایید به این دوستمون پیشنهاد بدید؟
ببخشید ها ولی من فکر می کنم این سوال ها بی مورده.

taghvajou
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 12:22 عصر
خوب! معلومه! وقتی به یکی میخوای مشورت بدی باید خوب شرایطش، توانایی هاش و علایق رو درک کرد؟
ایشون تجربه شون کمه و وقتی از ما راهنمایی خواستند، در واقع میخواند که ما تجربه مون رو در اختیارشون بذاریم. با توجه به اینکه ایشون هنوز زبان، تکنولوژی و حتی پلتفرم و سیستم عاملشون رو انتخاب نکرده، چطور میتونند ...؟
ضمنا
شما چرا ناراحت میشی؟ اگه مطلب به نظرتون مفید نبود، می تونین بهش رای منفی بدین!:متفکر:

saeedtkh
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 16:16 عصر
با آرزوی موفقیت

دوست عزيز
نظر شما براي من بسيار با اهميت و قابل احترام هست ...
اما نكته اي كه شما از پست هاي من برداشت نكرديد كه نمي دانم به چه دلايلي اينه كه من قرار نيست اين كار را به تنهايي انجام دهم و اين كار توسط گروهي برنامه نويس به انجام خواهد رسيد.
با توجه به :

الان گوگل و خیلی شرکت های بزرگ سالانه میلیون ها دلار پول خرج می کنند که یک ایده ی نو و یک طرح جدید که تا الان وجود نداشته رو به دست بیارند.اون وقت شما اومدی اینجا می گی یه طرح بدید من عمل کنم؟
همون طور که مطلعی این جور طرح ها سکرتن و اگر کسی یک همچین طرحی داشته باشه مطمئن باش که خودش اون رو عملی می کنه و اعلام عمومی نمی کنه.
پس تاپيك بنده بيهوده خواهد بود....
نمي دانم كه چه بگويم...دوستان ديگر هم كه تا به حال احيانا بحث را دنبال مي كرده اند و مي كنند لطفا نظر خود را اعلام كنند تا بنده بتوانم جمع بندي كنم چرا كه تنها راه حل مشكلم را نزد دوستان خوب برنامه نويسم در اين سايت مي بينم.
با تشكر

taghvajou
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 17:21 عصر
شما خودشو ناراحاند نکن
بگو تو میخوای تو اپن سورس بمونی یا میخوای از بیای ویندوز؟

saeedtkh
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 18:33 عصر
ممكنه بيشتر توضيح بديد؟ منظورتون از لينوكس و ويندوز همون سيستم عامل هست يا هاست هاي اينتر نتي؟

taghvajou
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 18:48 عصر
شما وقتی سیستم عاملی که قرار باهاش کار کنین رو انتخاب میکنین دایره انتخاب پروژه ها و زبانهای تنگ تر میشه! خوب حالا اگه برنامه تون تحت وب باشه خوب قطعا نیاز به هاست متناسب هم خواهین داشت
پس انتخاب سیستم عامل و پلتفرم تعیین کننده است

salehbagheri
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 19:38 عصر

ببین عزیز!

یه چیزی میگم ناراحت نشی!

درخواست شما مثل گدایی از گداست. اینجا همه برنامه نویس اند، و هر برنامه نویس عاقلی دنبال اون چیزی هست که شما دنبالشی. بنابراین اگر هم چنین طرحی به ذهنش برسه هرگز واسه شما عنوان نمیکنه. (مگر اینکه :گیج:) !
بر فرض که عنوان کرد، شما که به گفته خودتون چیزی از برنامه نویسی بلد نیستید چه جوری طرح پیشنهادی رو اجرا میکنید؟

بنابراین تاپیک شما بی نتیجه خواهد ماند و فقط وقت عده ای بخاطر خواندن پستهای بی محتوا هدر میره!

saeedtkh
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 20:37 عصر
اگر منظورتون سيستم عامل هست ،من لينوكس را انتخاب مي كنم.
البته قبلا گفتم كه با برنامه نويسي آشنايي لازم را ندارم...بنابر اين لطفا اگر اصطلاح خاصي به كار مي بريد لطفا يك خط هم معني كنيد....:لبخند:

saeedtkh
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 20:40 عصر
ببین عزیز!

یه چیزی میگم ناراحت نشی!

درخواست شما مثل گدایی از گداست. اینجا همه برنامه نویس اند، و هر برنامه نویس عاقلی دنبال اون چیزی هست که شما دنبالشی. بنابراین اگر هم چنین طرحی به ذهنش برسه هرگز واسه شما عنوان نمیکنه. (مگر اینکه :گیج:) !
بر فرض که عنوان کرد، شما که به گفته خودتون چیزی از برنامه نویسی بلد نیستید چه جوری طرح پیشنهادی رو اجرا میکنید؟

بنابراین تاپیک شما بی نتیجه خواهد ماند و فقط وقت عده ای بخاطر خواندن پستهای بی محتوا هدر میره!

دوست عزيز
من از صحبت شما به هيچ عنوان ناراحت نمي شوم ...
كاملا صحيح مي فرماييد.

taghvajou
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 20:42 عصر
از تمام دوستانی که با خوندن این تاپیک گرفته میشه خواهش میشه، که مدیریت زمان کنند و به هر تاپیکی سرک نکشند!
اجازه بدین مردم راحت سوالشونو بپرسند.

saeedtkh
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 20:43 عصر
از مديريت محترم اين انجمن درخواست مي كنم اين تاپيك را ببندند چرا كه ادامه بحث را بي نتيجه مي بينم و علاقه اي ندارم وقت دوستان را بدون نتيجه بگيرم.
باتشكر از لطفتان

ztx4
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 20:59 عصر
خوب! معلومه! وقتی به یکی میخوای مشورت بدی باید خوب شرایطش، توانایی هاش و علایق رو درک کرد؟
ایشون تجربه شون کمه و وقتی از ما راهنمایی خواستند، در واقع میخواند که ما تجربه مون رو در اختیارشون بذاریم. با توجه به اینکه ایشون هنوز زبان، تکنولوژی و حتی پلتفرم و سیستم عاملشون رو انتخاب نکرده، چطور میتونند ...؟
ضمنا
شما چرا ناراحت میشی؟ اگه مطلب به نظرتون مفید نبود، می تونین بهش رای منفی بدین!:متفکر:

من این مطلب رو دنبال می کنم ببینم در نهایت به کجا می رسید.
اما فکر نمی کنم به جایی برسه.

اما نكته اي كه شما از پست هاي من برداشت نكرديد كه نمي دانم به چه دلايلي اينه كه من قرار نيست اين كار را به تنهايي انجام دهم و اين كار توسط گروهي برنامه نويس به انجام خواهد رسيد.

من متوجه شده بودم که قراره یک تیم نرم افزاری این کارو بکنه.اما آیا شما که خودت میگی دانش زیادی از برنامه نویسی نداری به نظرت می تونی یک تیم نرم افزاری رو مدیریت کنی؟
این رو دوستانه می گم.خدای نکرده برداشت منفی نکنید.می خوام جوانب کار رو بسنجید بعد عمل کنید تا از اتلاف سرمایه و وقتتون جلو گیری بشه.
به نظر من شما بهتره اول برید دنبال دانش بعد خلاقیت نه اول خلاقیت بعد ... معلوم نیست چی؟
دوستانه گفتما از من ناراحت نشید.

Behrouz_Rad
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 21:04 عصر
تاپیک به دلیل درخواست ایجاد کننده تاپیک قفل شد.