PDA

View Full Version : قرار دادن یک کنترل در نقطه خاصی از یه عکس

yekta64
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 20:28 عصر
سلام دوستان
اگه من یه عکس در pictuerbox داشته باشم چطور می تونم در زمان اجرا در نقطه ی خاصی از اون عکس کنترلی مثل textbox قرار بدم و nameاون کنترل رو هم تعیین کنم؟؟؟

مرسی

mehdi.mousavi
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 22:52 عصر
سلام دوستان اگه من یه عکس در pictuerbox داشته باشم چطور می تونم در زمان اجرا در نقطه ی خاصی از اون عکس کنترلی مثل textbox قرار بدم و nameاون کنترل رو هم تعیین کنم؟؟؟ مرسی

سلام.
هر Control حاوی یه Property به اسم Location هستش که مختصات کنترل مزبور توسط اون تعیین میشه. کافیه تا TextBox رو به Controls فرم اضافه کنید (همونطوری که با PictureBox اینکارو میکنید)، سپس Location مربوط به TextBox رو روی مختصات مورد نظر خودتون Set کنید.

اما حقیقتا متوجه نمیشم اینکارا واسه چی هستش و چی تو ذهنتونه... اگر بیشتر توضیح بدید، شاید راه حل مناسبتری برای مساله شما وجود داشته باشه.

موفق باشید.

alireza_s_84
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 23:46 عصر
سلام.
هر Control حاوی یه Property به اسم Location هستش که مختصات کنترل مزبور توسط اون تعیین میشه. کافیه تا TextBox رو به Controls فرم اضافه کنید (همونطوری که با PictureBox اینکارو میکنید)، سپس Location مربوط به TextBox رو روی مختصات مورد نظر خودتون Set کنید.
اما حقیقتا متوجه نمیشم اینکارا واسه چی هستش و چی تو ذهنتونه... اگر بیشتر توضیح بدید، شاید راه حل مناسبتری برای مساله شما وجود داشته باشه.
موفق باشید.
سلام:
من قبلا همچون کاری انجام داده بودم و علتش هم این بود یک اسکن از فرمی داشتم و بعد جاهای خالی فرم رو به جاشون تکست باکس گذاشته بودم شاید برای این باشه.
اینطوری هم مختصات هر تکست باکس رو محاسبه میکردم:

textBox1.Location = new Point(pictureBox1.Location.X + x, pictureBox1.Location.Y + y);

به جای x , y هم مختصات مکانی که تکست باکس رو که باید نشون داده بشه قرار میدادم. البته با آزمون و خطا این فاصله دقیق رو بدست می آوردم.

yekta64
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 11:55 صبح
سلام:
من قبلا همچون کاری انجام داده بودم و علتش هم این بود یک اسکن از فرمی داشتم و بعد جاهای خالی فرم رو به جاشون تکست باکس گذاشته بودم شاید برای این باشه.
اینطوری هم مختصات هر تکست باکس رو محاسبه میکردم:

textBox1.Location = new Point(pictureBox1.Location.X + x, pictureBox1.Location.Y + y);

به جای x , y هم مختصات مکانی که تکست باکس رو که باید نشون داده بشه قرار میدادم. البته با آزمون و خطا این فاصله دقیق رو بدست می آوردم.

ممنون دوست عزیز
یه سوال ایا کنترل مورد نظر حتما باید روی فرم قرار داشته باشه؟؟؟
برفرض اینجا کنترل تکس باکس باید حتما روی فرم وجود داشته باشه نمیشه در زمان اجرا یه شی از این نوع تعریف کرد؟؟
اگه میشه ممنون میشم یه نمونه کد برای من بذارید بی نهایت ممنون

milad.biroonvand
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 15:11 عصر
ممنون دوست عزیز
یه سوال ایا کنترل مورد نظر حتما باید روی فرم قرار داشته باشه؟؟؟
برفرض اینجا کنترل تکس باکس باید حتما روی فرم وجود داشته باشه نمیشه در زمان اجرا یه شی از این نوع تعریف کرد؟؟
اگه میشه ممنون میشم یه نمونه کد برای من بذارید بی نهایت ممنون

dim txt as new textbox
txt.text="milad"

me.control.add(txt)

و اگر می خوای به خود picturbox اضافه بشه

picturebox1.control.add(txt)

به هر شی ای می تونی کنترل رو اضافه کنی.(م . ل . ا)