PDA

View Full Version : سوال: مسیریابی و تصحیح اتومات مسیر فایل

barnamenewis
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 23:23 عصر
باسلام!
من یه برنامه دارم که می خوام وقتی کاربر اونو اجرا می کنه بیاد و بگرده ببینه فایل
exe.1
کجای سیستمشه بعد چک کنه که اگه خودش اونجا نبود پیغام بده و خودشو کپی کنه تو مسیر فایل اولی و دوباره اجراشه
با تشکر

baran_mehr
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 14:54 عصر
اگر میخواین یه فایل رو تو کل هارد پیدا کنید پس باید تک تک درایو ها و فولدرها رو برسی کنید
اما اگر مسیرشو میدونید و فقط میخواین ببینین اون فایل اونجا وجود داره یا نه و در صورت نبودن اونو بسازید کار خیلی ساده هست و یه برسی وجود فایل کارو حل میکنه

barnamenewis
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 17:43 عصر
باسلام!
ممنون که توجه کردین اما...
من دارم یه برنامه مکمل برای یه برنامه دیگه مینویسم و چون معلوم نیس کاربر برنامه اصلی رو کجا نصب کرده و نمی خوام بهش پیغام بدم که برنامرو کپی کنه بنابراین میخوام هنگامی که برنامه منو اجرا کرد برنامه قبل از اجرا بیاد جستوجو کنه ببینه نرم افزار اصلی کجاست بعد خودشو اونجا کپی کنه و اتومات اجرا بشه
ممنون میشم اگه نمونه کد بذارین

baran_mehr
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 18:09 عصر
اینجوری که شما همون کار سخته رو انتخاب میکنید.
من حدود 4 سال پیش تا الان وی بی 6 کار نکردم. قبل از اون یه برنامه نوشته بودم که تمام فایلهای مورد نظر رو با هر پسوندی که میخوساتم از کل هارد پاک میکرد. اما این کار خیلی طول میکشید
شما هم با این حساب میخوام تغریبا همه پوشه ها و فایلها رو برسی کنید و این کار خیلی زمان میبره و بهتون پیشنهاد میکنم که راه دیگه ای رو انتخاب کنید.
اینطور که شما میگید کاربر میتونه تو درایو c و یا تو هر درایو دیگه ای برنامه رو نصب کنه و به نظر چندان راه حل مناسبی نیست که شما کل حافظه و بگردین دونبال یه فایل یا پوشه، همون بهتره که کاربر برنامه رو کپی کنه.
در هز صورت اگز خواستید این روش غیر منطقی رو انتخاب کنید من فکر میکنم تو یکی از دفترهام این برنامه رو نوشته بودم براتون پیداش میکنم.

Netsky
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 18:24 عصر
سلام .
ميتوني موقعي كه برنامه اصلي نصب شد با اجرا شدنش آدرس خودش رو بدست بياره و توي رجيستري و يا يه فايل تكست ذخيره كنه . برنامه شما بعد از اينكه اجرا شد بره سراغ همون قسمت از رجيستري و آدرس رو بخونه و خودش رو اونجا كپي و اجرا كنه . خلاص .....
موفق باشيد .........

barnamenewis
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 21:43 عصر
باسلام!
باتشکر مشکل حل شد